Przejdź na WP

Lekarze myśleli, że to zwykła infekcja ucha. W jej głowie rozwijał się niebezpieczny guz mózgu

Australijska modelka i sportsmenka Amy Pejkovic opowiedziała o tym, jak w jednej chwili jej marzenia o zdobyciu olimpijskiego medalu w skoku wzwyż legły w gruzach. U 19-latki zdiagnozowano guza mózgu.

Zobacz film: "Higiena uszu [Specjalista radzi]"

1. Zdiagnozowali infekcję ucha

Początkowo lekarze ignorowali, gdy kobieta skarżyła się na bóle głowy i wymioty. Objawy przypisali zwykłemu zapaleniu ucha środkowego. Dopiero wyniki rezonansu magnetycznego potwierdziły, że stan zdrowia Amy jest bardzo zły. U 19-latki natychmiast przeprowadzono operację usunięcia guza mózgu.

Amy Pejkovic przeszła operację usunięcia guza mózgu
Amy Pejkovic przeszła operację usunięcia guza mózgu (Instagram @amypejkovic)

"Nie pamiętam, o czym wtedy myślałam. Mój umysł był pusty. Pamiętam tylko, że leżałam. Nie wiedziałam, co się wydarzy. Czekałam na śmierć" - opowiadała 19-latka "North Shore Times".

Zobacz również:

Lazurowe morze i ciepły piasek, czyli piękne i bezpieczne plaże dla całej rodziny

Guz w głowie Amy rósł przez 10 lat. Lekarze nie wierzyli, że dziewczyna to przeżyła. Pejkovic niedługo po operacji miała brać udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Barcelonie. Po zdiagnozowaniu musiała jednak zrezygnować z kariery sportowej. Nie mogła też pracować jako modelka.

Dziewczyna trenowała skoki w wzwyż
Dziewczyna trenowała skoki w wzwyż (Instagram @amypejkovic)

2. Koniec kariery sportowej

Informacja o guzie mózgu załamała dziewczynę. Choroba uniemożliwiła jej udział w olimpiadzie. Amy nie wiedziała nawet, czy przeżyje. Na szczęście lekarzom się udało. Teraz po operacji pozostała tylko duża blizna z tyłu głowy dziewczyny.

Pejkovic marzy, by wziąć udział w olimpiadzie w 2020 roku
Pejkovic marzy, by wziąć udział w olimpiadzie w 2020 roku (Instagram @amypejkovic)

Amy, chociaż początkowo nie mogła zaakceptować nowej sytuacji, teraz jest pogodzona z rzeczywistością. Czeka aż włosy odrosną.

Amy jest modelką i sportsmenką
Amy jest modelką i sportsmenką (Instagram @amypejkovic)

Sprawdź też:

Gdy dziecko się zgubi…

"Jestem dumna z tego, że nie dałam się chorobie. Żyję dalej. Nie pozwoliłam, by guz i operacja wzięły kontrolę nad moim życiem" - dodała dziewczyna. Chcąc inspirować innych, na swoim profilu na Instagramie wrzuciła fotkę przedstawiającą jej bliznę. Tym samym zwraca uwagę na poważny problem chorób onkologicznych.

6 produktów, które chronią mózg i zapobiegają chorobie Alzheimera
6 produktów, które chronią mózg i zapobiegają chorobie Alzheimera [7 zdjęć]

Alzheimer to ciężka choroba. Wyniszcza układ nerwowy i sprawia, że chory nie jest w stanie prawidłowo...

zobacz galerię

Pejkovic ma nadzieję, że będzie mogła wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w 2020 roku. Trzymamy za nią kciukI!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy