Trwa ładowanie...

Lekarze myśleli, że to zwykła infekcja ucha. W jej głowie rozwijał się niebezpieczny guz mózgu

Australijska modelka i sportsmenka Amy Pejkovic opowiedziała o tym, jak w jednej chwili jej marzenia o zdobyciu olimpijskiego medalu w skoku wzwyż legły w gruzach. U 19-latki zdiagnozowano guza mózgu.

Zobacz film: "Higiena uszu [Specjalista radzi]"

1. Zdiagnozowali infekcję ucha

Początkowo lekarze ignorowali, gdy kobieta skarżyła się na bóle głowy i wymioty. Objawy przypisali zwykłemu zapaleniu ucha środkowego. Dopiero wyniki rezonansu magnetycznego potwierdziły, że stan zdrowia Amy jest bardzo zły. U 19-latki natychmiast przeprowadzono operację usunięcia guza mózgu.

Amy Pejkovic przeszła operację usunięcia guza mózgu
Amy Pejkovic przeszła operację usunięcia guza mózgu (Instagram @amypejkovic)

"Nie pamiętam, o czym wtedy myślałam. Mój umysł był pusty. Pamiętam tylko, że leżałam. Nie wiedziałam, co się wydarzy. Czekałam na śmierć" - opowiadała 19-latka "North Shore Times".

Zobacz również:

Lazurowe morze i ciepły piasek, czyli piękne i bezpieczne plaże dla całej rodziny

Guz w głowie Amy rósł przez 10 lat. Lekarze nie wierzyli, że dziewczyna to przeżyła. Pejkovic niedługo po operacji miała brać udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Barcelonie. Po zdiagnozowaniu musiała jednak zrezygnować z kariery sportowej. Nie mogła też pracować jako modelka.

Dziewczyna trenowała skoki w wzwyż
Dziewczyna trenowała skoki w wzwyż (Instagram @amypejkovic)

2. Koniec kariery sportowej

Informacja o guzie mózgu załamała dziewczynę. Choroba uniemożliwiła jej udział w olimpiadzie. Amy nie wiedziała nawet, czy przeżyje. Na szczęście lekarzom się udało. Teraz po operacji pozostała tylko duża blizna z tyłu głowy dziewczyny.

Pejkovic marzy, by wziąć udział w olimpiadzie w 2020 roku
Pejkovic marzy, by wziąć udział w olimpiadzie w 2020 roku (Instagram @amypejkovic)

Amy, chociaż początkowo nie mogła zaakceptować nowej sytuacji, teraz jest pogodzona z rzeczywistością. Czeka aż włosy odrosną.

Amy jest modelką i sportsmenką
Amy jest modelką i sportsmenką (Instagram @amypejkovic)

Sprawdź też:

Gdy dziecko się zgubi…

"Jestem dumna z tego, że nie dałam się chorobie. Żyję dalej. Nie pozwoliłam, by guz i operacja wzięły kontrolę nad moim życiem" - dodała dziewczyna. Chcąc inspirować innych, na swoim profilu na Instagramie wrzuciła fotkę przedstawiającą jej bliznę. Tym samym zwraca uwagę na poważny problem chorób onkologicznych.

Pejkovic ma nadzieję, że będzie mogła wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w 2020 roku. Trzymamy za nią kciukI!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.