Trwa ładowanie...

Lindan

Lindan to związek o działaniu kontaktowym, stosowany zewnętrznie w postaci emulsji. Lindan wnika do ciała owada - wszy lub świerzbowca i niszczy go. Lek jest skuteczny także w przypadku roztoczy, może być stosowany do dezynfekcji ubrań i pościeli. Nie niszczy jaj owadów.

spis treści

  Lindan jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Przypadkowe przedostanie się lindanu do krwi (błony śluzowe, zraniona skóra, połknięcie i wchłoniecie leku w jelitach) może wywołać bardzo poważne działania niepożądane - od wymiotów, biegunki i duszności, przez drgawki, hipotonię, uszkodzenie wątroby i szpiku, nawet śmierć. Szczególną ostrożność należy zachować przy stosowaniu leku u dzieci.

  Zobacz film: "Niebezpieczne pajęczaki w pościeli i kocach. Oto prosty sposób, aby sobie z nimi poradzić"

  Zobacz także:

  Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

  Polecane dla Ciebie
  Komentarze
  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
   Pomocni lekarze
   Szukaj innego lekarza