Magiczne sztuczki, które skończyły się tragicznie

Pokazy iluzjonistów oraz magików są emocjonujące i nierzadko mrożą krew w żyłach. Jednak nawet najlepsza sztuczka może przybrać bardzo groźną formę, powodując poważny uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Przedstawiamy sztuczki, które miały dramatyczny finał.

Został pogrzebany żywcem

Działo się to podczas Halloween w 1992r., w rocznicę śmierci Harry'ego Houdiniego. 32-letni Joe Burrus na jego cześć postanowił wykonać popisowy numer, która należał tego iluzjonisty. Trick polegał na wydostaniu się z zakopanej trumny.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Skuty kajdankami i związany łańcuchami Joe, został zamknięty w plastikowej trumnie, którą opuszczono w ziemię na głębokość ponad dwóch metrów. Po zalaniu jej siedmioma tonami betonu, magik miał się z niej wydostać. Jednak nie przewidział jednego... wylany cement zgniótł plastikową trumnę. Po 30 minutach odkopywania Burrus został wydostany, jednak zmarł z powodu uduszenia.

Zaatakował go widz

Większość dorosłych ludzi doskonale wie, że sztuczki są jedynie iluzją. Ale Henry Howard, który przebywał w 1936r.na widowni w Montrealu, najwidoczniej nie zdawał sobie z tego sprawy.

Kiedy iluzjonista George Lalonde podczas show przeciął swoją asystentkę na dwie części, Howard wkroczył do akcji. Wtargnął na scenę, chwycił miecz, po czym zranił szyję Lalondego. Magik na szczęście przeżył. Howard tłumaczył swoje zachowanie tym, że nie mógł patrzeć, jak ktoś przecina kobietę na pół.

 

Połknął żyletkę

Vivian Hansley był australijskim dentystą i magikiem – amatorem. Latem 1938r. postanowił wykonać dla swojego syna sztuczkę pod nazwą „połknięcie zardzewiałej żyletki”. W rzeczywistości Hansley miał niezauważalnie wsunąć ją do rękawa swojego płaszcza.

Jednak stało się coś nieoczekiwanego. Podczas wykonywania sztuczki, dentysta poślizgnął się, a żyletka wpadła do ust, po czym utkwiła w gardle. Żona nakazała mu połykać kulki z waty, a następnie zabrała go do szpitala. Pomimo  przeprowadzeniu dwóch operacji, lekarzom nie udało się znaleźć i wyjąć żyletki. Hansley zmarł 4 dni później.

Przebił rękę gwoździem na wizji

Przypadków nieudanych sztuczek nie trzeba szukać daleko. Na początku lipca w programie TVP "Pytanie na Śniadanie" miał miejsce nieszczęśliwy wypadek.

W jednej z czterech papierowych torebek, iluzjonista Marcin Połoniewicz znany jako Pan Ząbek, ukrył małą deskę z wbitym pionowo metalowym gwoździem. Wraz z dwoma prowadzącymi, miał losowo wybierać po jednej torbie, którą uderzając ręką zgniecie. Gwóźdź miał pozostać w ostatniej torbie.

Jako pierwszy z impetem pustą torbę zgniótł magik. Jako druga, miała zrobić to prezenterka Marzena Rogalska. Jednak w torbie, którą wybrała, był gwóźdź. Magiczna sztuczka zakończyła się krzykiem, krwią i zejściem z wizji.

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Choroby i dolegliwości
Choroby i dolegliwości

Probiotyki

niemetabolizowanej laktozy objawia się w postaci dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Szczepy bakterii w probiotykach wytwarzają enzym (β-galaktozydaza

Choroby i dolegliwości

6 zaskakujących rzeczy, które są zaraźliwe

6 zaskakujących rzeczy, które są zaraźliwe

Emocje są zaraźliwe To zaskakujące, ale nie tylko zarazki stanowią dla nas czynnik zaraźliwy. Organizm człowieka jest równie podatny na emocje, w tym nastrój i zachowanie osób trzecich. Badania kliniczne potwierdzają, że bardzo często nie kontrolujemy...

Choroby i dolegliwości

Sprawdzone sposoby na uniknięcie chrapania

Sprawdzone sposoby na uniknięcie chrapania

Jak pozbyć się chrapania? Chrapanie to jeden z najbardziej uciążliwych nawyków. Chociaż osobie chrapiącej może wcale nie przeszkadzać (mimo to może powodować groźny bezdech senny), to bywa nieznośne dla otoczenia. Stopery w uszach czy poduszka na głowie...

Choroby i dolegliwości

Co twoje stopy mówią o zdrowiu?

Co twoje stopy mówią o zdrowiu?

Dziwne zmiany na stopach Pierwsze symtomy choroby wcale nie muszą być związane z bólem czy osłabieniem organizmu, bo wiele groźnych schorzeń (...) paznokcia. Może to być poważny objaw raka płuc lub chorób serca. Inną przyczyną są choroby...

Choroby i dolegliwości

Kancerogenna żywność

Kancerogenna żywność

Rakotwórcze produkty Zdrowe odżywianie zmniejsza ryzyko rozwoju groźnych nowotworów. Odpowiednio skomponowana dieta chroni również przed chorobami (...) choroby. Dowiedz się czego powinieneś unikać. Żywność light Żywność...

Choroby i dolegliwości

Biurowe choroby zawodowe

Biurowe choroby zawodowe

Pracujesz w biurze? Być może cierpisz na te choroby Myśląc o ciężkiej pracy, zwykle na myśl przychodzi nam praca fizyczna. W końcu rzeczywiście (...) dolegliwości chorego budynku to różne dolegliwości...