Trwa ładowanie...

Magnetronik - zabieg, wskazania, przeciwskazania

Magnetronik jest popularną nazwą zabiegu mającego cel terapeutyczny. Polega on na tym, że organizm poddawany jest działaniu pola magnetycznego niezbyt dużej częstotliwości. Pod wpływem zabiegu jony w ciele człowieka zostają przemieszczone. Magnetronik wywołuje nadmierną polaryzację błony komórkowej (hiperpolaryzację). Dzięki temu działaniu zostaje wzmocniona przemiana materii w organizmie.

spis treści

1. Działanie lecznicze zabiegu magnetronik

Magnetronik, to zabieg w trakcie którego pole magnetyczne jest w stanie dotrzeć do każdej komórki i tkanki ludzkiego organizmu. Oprócz działania przeciwbólowego i szybszych procesów regeneracyjnych, spełnia również ważną rolę odżywiania tkanek. Ma działanie przeciwzapalne, a także pomaga w zwalczaniu obrzęków. Magnetronik powoduje, że dzięki pobudzeniu enzymów, reakcje chemiczne zachodzące w organizmie są wydajniejsze. Zabieg stymuluje także odnowę kolagenu. Działa też na kreatynę. Dzięki temu pobudza wzrost kości.

Zobacz film: "Jak długo trwa ból pooperacyjny?"

Magnetronik wywołuje zmiany w Ph wody, co sprawia że w ten sposób zyskuje ona właściwości pozwalające zwalczać niepożądane bakterie. Innym efektem działania zabiegu jest lepsze przyswajanie tlenu oraz poprawa krążenia. Magnetronik powoduje, że tkanka łączna rozwija się efektywniej i dużo szybciej.

Magnetronik, to zabieg w trakcie którego pole magnetyczne jest w stanie dotrzeć do każdej ludzkiej komórki
Magnetronik, to zabieg w trakcie którego pole magnetyczne jest w stanie dotrzeć do każdej ludzkiej komórki

2. Na czy polega wykonanie zabiegu?

Osoba poddana zabiegowi nie może posiadać przy sobie elementów elektronicznych, a także metalowych. Chodzi o to, żeby nie doszło do zaburzenia działanie pola magnetycznego. Magnetronik to zabieg, podczas którego pacjent może siedzieć lub leżeć. Trwa on do 30 minut. Najpierw wykonuje się go codziennie, a później co drugi dzień. Stosuje się ok. 10 zabiegów.

3. Jakie są wskazania do stosowania zabiegu z wykorzystaniem pola magnetycznego?

Zabieg działania polem magnetycznym zaleca się osobom mającym wiele schorzeń i uskarżającym się na różne dolegliwości po złamaniach kości. Megatronik pozwala na regenerację oraz szybszy i bardziej komfortowy powrót do zdrowia. Warto go zastosować w przypadku chorób układu krążenia, neurologicznych, układu oddechowego oraz przewodu pokarmowego. Megatronik zalecany jest także osobom borykającym się z owrzodzeniami, a także tym których rany trudno się goją. Zabieg jest doskonałym sposobem leczniczym w przypadku problemów ze zwyrodnieniami stawów i osteoporozy.

Polem magnetycznym można także leczyć reumaidalne zapalenie stawów oraz zanik mięśni i ubytek kości (zespół Sudecka). Magnetronik spełnia się doskonale przy wszelkiego rodzaju schorzeniach po przebyciu różnych urazów. Taką rehabilitację można stosować w przypadku krwiaków, złamań kości, naderwanych ścięgnach, więzadeł, czy też torebek stawowych, a także przy zwichnięciach stawów. Pole magnetyczne zaleca się też kobietom w leczeniu zapalenia jajników.

To musisz wiedzieć

4. Kiedy zabieg megatronik nie powinien być wykonywany?

Zabieg polem magnetycznym nie może być wykonany u kobiet w okresie menstruacji, a także w ciąży, gdyż mogłoby dojść uszkodzenia płodu. Tak samo nie wolno go stosować u ludzi z chorobą nowotworową. Megatronik nie pownien być wykonany osobom młodym z cukrzycą. Również wszelkie infekcje bakteryjne, wirusowe, a także grzybicze powinno się najpierw wyleczyć, a dopiero potem poddawać zabiegowi.

Magnetronik jest niewskazany u ludzi z ostrą niewydolnością wieńcową i nadczynnością tarczycy. Posiadanie rozrusznika serca również wyklucza zastosowanie pola magnetycznego. Pacjent, u którego występują choroby przewodu pokarmowego, przy pojawiających się krwawieniach lub też jest choryna gruźlicę, także nie może być poddany zabiegowi działania polem magnetycznym. Magnetronik nie jest wskzany u osób z padaczką oraz po przeszczepach narządów.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Dr n. med. Szymon Kujawiak
Megatronik pozwala na regenerację oraz szybszy i bardziej komfortowy powrót do zdrowia.
Megatronik pozwala na regenerację oraz szybszy i bardziej komfortowy powrót do zdrowia. (AdobeStock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza