Trwa ładowanie...

Mariusz Miszczuk już po przeszczepie

 Magdalena Bury
30.12.2018 23:25
Mariusz jest już po przeszczepie wątroby
Mariusz jest już po przeszczepie wątroby (Facebook)

Młody, wysportowany, chętnie pomagający innym. Taki był jeszcze kilka miesięcy temu Mariusz Miszczuk. Niedawno dowiedział się, że ból w okolicy wątroby to skutek rozwijającego się złośliwego nowotworu. Do soboty czekał na telefon z kliniki transplantologii. Obecnie jest po przeszczepie organu.

Mariusz Miszczuk zmaga się z nowotworem złośliwym wątroby
Mariusz Miszczuk zmaga się z nowotworem złośliwym wątroby (Facebook)

O Mariuszu pisaliśmy kilka dni temu, gdy mężczyzna był na liście do przeszczepu wątroby. Fundacja Hearts WorldWide zainicjowała wtedy zbiórkę pieniężną, by pomóc 42-latkowi. Szansą na doczekanie do przeszczepu była radioembolizacja guza, którą chcieli przeprowadzić lekarze z jednej z klinik w Hiszpanii.

W sobotę, 8 lipca, skontaktowała się z nami Monika Miszczuk, siostra mężczyzny. Poniżej wklejamy jej wiadomość:

Zobacz film: "Co jeść, by zregenerować wątrobę"

Sprawdź również:

Smaruj skórę codziennie przez miesiąc. Pozbędziesz się blizn

"8 lipca szczęśliwie zaskoczył nas telefon od koordynatora. Mariusz przeszedł przeszczep w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Został tam objęty troskliwą i profesjonalną opieką. Czuje się dobrze. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, Mariusz będzie miał zagwarantowaną rehabilitację i leczenie po operacji.

Zobacz też:

Pomyliła aloes z toksyczną agawą. Wszystko rejestrowała kamera

Jeśli tak się stanie, wszystkie środki dotąd zebrane i w dalszym ciągu przekazywane na konto Fundacji Hearts WorldWide zostaną przekierowane na innych podopiecznych Fundacji.

5 zaskakujących rodzajów przeszczepów
5 zaskakujących rodzajów przeszczepów [5 zdjęć]

Przeszczep nerki, wątroby, trzustki czy serca to wspaniałe osiągnięcia medycyny, które w dzisiejszych

zobacz galerię

W imieniu Mariusza i całej naszej rodziny pragnę podziękować za okazane wsparcie. Po powrocie do zdrowia Mariusz planuje z ramienia Fundacji wspierać chorych z podobnymi problemami."

Mariuszowi życzymy zdrowia!

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze