Trwa ładowanie...

Mariusz Miszczuk już po przeszczepie

Młody, wysportowany, chętnie pomagający innym. Taki był jeszcze kilka miesięcy temu Mariusz Miszczuk. Niedawno dowiedział się, że ból w okolicy wątroby to skutek rozwijającego się złośliwego nowotworu. Do soboty czekał na telefon z kliniki transplantologii. Obecnie jest po przeszczepie organu.

Mariusz Miszczuk zmaga się z nowotworem złośliwym wątroby
Mariusz Miszczuk zmaga się z nowotworem złośliwym wątroby (Facebook)

O Mariuszu pisaliśmy kilka dni temu, gdy mężczyzna był na liście do przeszczepu wątroby. Fundacja Hearts WorldWide zainicjowała wtedy zbiórkę pieniężną, by pomóc 42-latkowi. Szansą na doczekanie do przeszczepu była radioembolizacja guza, którą chcieli przeprowadzić lekarze z jednej z klinik w Hiszpanii.

Zobacz film: "Co jeść, by zregenerować wątrobę"

W sobotę, 8 lipca, skontaktowała się z nami Monika Miszczuk, siostra mężczyzny. Poniżej wklejamy jej wiadomość:

Sprawdź również:

Smaruj skórę codziennie przez miesiąc. Pozbędziesz się blizn

"8 lipca szczęśliwie zaskoczył nas telefon od koordynatora. Mariusz przeszedł przeszczep w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Został tam objęty troskliwą i profesjonalną opieką. Czuje się dobrze. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, Mariusz będzie miał zagwarantowaną rehabilitację i leczenie po operacji.

Zobacz też:

Pomyliła aloes z toksyczną agawą. Wszystko rejestrowała kamera

Jeśli tak się stanie, wszystkie środki dotąd zebrane i w dalszym ciągu przekazywane na konto Fundacji Hearts WorldWide zostaną przekierowane na innych podopiecznych Fundacji.

5 zaskakujących rodzajów przeszczepów
5 zaskakujących rodzajów przeszczepów [5 zdjęć]

Przeszczep nerki, wątroby, trzustki czy serca to wspaniałe osiągnięcia medycyny, które w dzisiejszych

zobacz galerię

W imieniu Mariusza i całej naszej rodziny pragnę podziękować za okazane wsparcie. Po powrocie do zdrowia Mariusz planuje z ramienia Fundacji wspierać chorych z podobnymi problemami."

Mariuszowi życzymy zdrowia!

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza