Trwa ładowanie...

Maść cholesterolowa - działanie, skład, wskazania, przeciwwwskazania

Na rynku dostępnych jest wiele produktów ze składem pełnym konserwantów, barwników i substancji zapachowych, które negatywnie oddziałują na naszą skórę. Przeciwieństwem takich preparatów jest maść cholesterolowa, która składa się z zaledwie kilku składników. Jest bezpieczna, nie powoduje podrażnień ani stanów zapalnych. Co warto wiedzieć o maści cholesterolowej?

spis treści

1. Czym jest maść cholesterolowa?

Maść cholesterolowa to produkt farmaceutyczny w fomie białej, miękkiej masy. Sprawdza się nakładana bezpośrednio na skórę lub jako składnik leków i kosmetyków o właściwościach zdrowotnych.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Znana jest przede wszystkim z działania natłuszczającego, powleka skórę warstwą zabezpieczającą przed szkodliwymi czynnikami. Wykazuje również zdolność do emulgowania sporych ilości wody i roztworów składników leczniczych.

Maść cholesterolowa jest bezpieczna, nie wywołuje podrażnień ani zmian alergicznych. Jest też wskazana przy braku tolerancji dla innych kremów leczniczych.

2. Skład maści cholesterolowej

Maść cholesterolowa składa się z zaledwie kilku składników: parafina stała, parafina ciekła, biała wazelina i cholesterol.

3. Wskazania do stosowania maści cholesterolowej

Maść cholesterolowa jest używana do tworzenia kremów leczniczych. Oprócz tego wskazania do używania tego produktu to:

  • przewlekłe leczenie za pomocą maści sterydowych,
  • chemiczne, mechaniczne lub termiczne uszkodzenia skóry,
  • atopowe zapalenie skóry.

4. Przeciwwskazania do stosowania maści cholesterolowej

Nie istnieją przeciwwskazania do używania maści cholesterolowej, poza uczuleniem na którykolwiek składnik preparatu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Maść cholesterolowa nie powoduje podrażnień ani zmian skórnych.
Maść cholesterolowa nie powoduje podrażnień ani zmian skórnych. (iStock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza