Trwa ładowanie...

Mastodynon – skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Mastodynon to lek homeopatyczny, który może przynieść ulgę kobietom w zespole napięcia przedmiesiączkowego. Uśmierza nie tylko bolesność piersi, ale także przywraca równowagę emocjonalną. Pozwala poprawić komfort życia wielu kobiet. Poznaj inne działania leku Mastodynon.

spis treści

1. Jak działa lek Mastodynon?

Lek Mastodynon jest niehormonalnym preparatem roślinnym. Występuje zarówno w postaci tabletek jak i kropli. Wpływa regulująco na układ podwzgórze - przysadka mózgowa – jajniki, w tym zaburzenia wydzielania prolaktyny.

Zobacz film: "Jak złagodzić PMS?"

Lek homeopatyczny Mastodynon to 6 wyciągów z ziół. (niepokalanek mnisi (niepokalanek pieprzowy), caulophyllum thalictroides, cyklamen europaeum, ignatia - kulczyba św. Ignacego (kulczyba gorzka), kosaciec - iris versicolor oraz lilia tygrysia). Mastodynon jest lekiem dostępnym bez recepty.

2. Wskazania do stosowania leku

Mastodynon jest wskazany pacjentkom, które mają zaburzenia cyklu miesiączkowego, borykają się z niepłodnością związaną z niewydolnością ciałka żółtego.

**(https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-pms) takie jak bolesność piersi, zaburzenia równowagi emocjonalnej, obrzęki i bóle głowy. Mastodynon jest także polecany pacjentkom, które mają łagodne rozrosty tkanki łączniej piersi.

5 przyczyn bólu piersi, które nie mają związku z chorobą nowotworową
5 przyczyn bólu piersi, które nie mają związku z chorobą nowotworową [7 zdjęć]

Wiele kobiet kojarzy ból piersi z chorobą nowotworową. Najczęściej jednak to nie z rakiem wiąże się

zobacz galerię

3. Przeciwwskazania do stosowania leku

Przeciwwskazania do stosowania leku Mastodynon to zdiagnozowany nowotwór piersi, niedobór laktozy lub glukozo-galaktozowy zespół złego wchłaniania. Preparat Mastodynon nie może być stosowany przez pacjentki, które są w ciąży, a także w okresie karmienia piersią.

4. Dawkowanie

Mastodynon przyjmuje się dwa razy dziennie po 1 tabletce lub dwa razy dziennie po 30 kropli, rano i wieczorem. Lek należy popić szklanką wody. Lek Mastodynon pacjentka powinna przyjmować przez co najmniej 3 miesiące, także w czasie miesiączki.

Terapię można rozpocząć w dowolnym dniu cyklu. Poprawa występuje zazwyczaj po około 6 tygodniach. Jeżeli po zakończeniu kuracji dolegliwości powrócą trzeba skonsultować z lekarzem dalsze leczenie. Cena leku Mastodynon to ok 30 zł za 60 tabletek.

5. Skutki uboczne

Działania niepożądane leku Mastodynon to: nudności i wymioty, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, niewielkie zwiększenie się masy ciała, swędząca wysypka, trądzik oraz ból głowy. Objawy skutków ubocznych przy stosowaniu leku Mastodynon to: pobudzenie psychoruchowe, stany dezorientacji a także omamy.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza