Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Mastodynon – skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Mastodynon to lek homeopatyczny, który może przynieść ulgę kobietom w zespole napięcia przedmiesiączkowego. Uśmierza nie tylko bolesność piersi, ale także przywraca równowagę emocjonalną. Pozwala poprawić komfort życia wielu kobiet. Poznaj inne działania leku Mastodynon.

Zobacz film: "Jak złagodzić PMS?"

spis treści

1. Jak działa lek Mastodynon?

Lek Mastodynon jest niehormonalnym preparatem roślinnym. Występuje zarówno w postaci tabletek jak i kropli. Wpływa regulująco na układ podwzgórze - przysadka mózgowa – jajniki, w tym zaburzenia wydzielania prolaktyny.

Lek homeopatyczny Mastodynon to 6 wyciągów z ziół. (niepokalanek mnisi (niepokalanek pieprzowy), caulophyllum thalictroides, cyklamen europaeum, ignatia - kulczyba św. Ignacego (kulczyba gorzka), kosaciec - iris versicolor oraz lilia tygrysia). Mastodynon jest lekiem dostępnym bez recepty.

2. Wskazania do stosowania leku

Mastodynon jest wskazany pacjentkom, które mają zaburzenia cyklu miesiączkowego, borykają się z niepłodnością związaną z niewydolnością ciałka żółtego.

**(https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-pms) takie jak bolesność piersi, zaburzenia równowagi emocjonalnej, obrzęki i bóle głowy. Mastodynon jest także polecany pacjentkom, które mają łagodne rozrosty tkanki łączniej piersi.

5 przyczyn bólu piersi, które nie mają związku z chorobą nowotworową
5 przyczyn bólu piersi, które nie mają związku z chorobą nowotworową [7 zdjęć]

Wiele kobiet kojarzy ból piersi z chorobą nowotworową. Najczęściej jednak to nie z rakiem wiąże się ten...

zobacz galerię

3. Przeciwwskazania do stosowania leku

Przeciwwskazania do stosowania leku Mastodynon to zdiagnozowany nowotwór piersi, niedobór laktozy lub glukozo-galaktozowy zespół złego wchłaniania. Preparat Mastodynon nie może być stosowany przez pacjentki, które są w ciąży, a także w okresie karmienia piersią.

4. Dawkowanie

Mastodynon przyjmuje się dwa razy dziennie po 1 tabletce lub dwa razy dziennie po 30 kropli, rano i wieczorem. Lek należy popić szklanką wody. Lek Mastodynon pacjentka powinna przyjmować przez co najmniej 3 miesiące, także w czasie miesiączki.

Terapię można rozpocząć w dowolnym dniu cyklu. Poprawa występuje zazwyczaj po około 6 tygodniach. Jeżeli po zakończeniu kuracji dolegliwości powrócą trzeba skonsultować z lekarzem dalsze leczenie. Cena leku Mastodynon to ok 30 zł za 60 tabletek.

5. Skutki uboczne

Działania niepożądane leku Mastodynon to: nudności i wymioty, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, niewielkie zwiększenie się masy ciała, swędząca wysypka, trądzik oraz ból głowy. Objawy skutków ubocznych przy stosowaniu leku Mastodynon to: pobudzenie psychoruchowe, stany dezorientacji a także omamy.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza