Trwa ładowanie...

Młody tata a seks

Niektóre kobiety skarżą się na to, że ich partnerzy, od momentu urodzenia się dziecka nie mają ochoty na seks i unikają kontaktu fizycznego. Część panów twierdzi nawet otwarcie, że ich ukochana przestała ich po prostu pociągać. Mimo że wcześniej ich współżycie układało się doskonale, nagle sytuacja diametralnie się zmienia. Co może być przyczyną?

spis treści

1. Przyczyny braku ochoty na seks

Okazuje się, że nasza seksualność to nie tylko kwestia biologii, czyli hormonów i prostych odruchów, lecz także w dużej mierze to sprawa oddziaływań psychicznych, wzajemnej atrakcyjności oraz wiedzy i rozwoju psychoseksualnego. Zatem niechęć do współżycia w związku może wynikać z uwarunkowań zarówno organicznych, jak i psychogennych. Czasami powodami braku zainteresowania seksem są: choroba fizyczna, zaburzenia hormonalne, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu lub leków, a także depresja.

Zobacz film: "Czy w ciąży należy jeść za dwoje?"

2. Obecność ojca przy porodzie

Prawdopodobnie ok. 30% mężczyzn nie powinno uczestniczyć w porodzie ze względu na brak psychicznego przygotowania do tego wydarzenia. Zazwyczaj nie posiadają oni wystarczającej wiedzy na temat fizjologii kobiety oraz nie są przyzwyczajeni do widoku krwi, a więc całe doświadczenie narodzin dziecka może być dla nich bardzo trudnym przeżyciem.

W konsekwencji mężczyzna przestaje odczuwać pożądanie na widok partnerki, a jego wrażliwość na bodźce erotyczne znacząco się obniża. Niemoc w osiągnięciu podniecenia wiąże się z zakodowaniem i kojarzeniem kobiecego ciała z nieprzyjemnymi wrażeniami estetycznymi.

3. Konflikty między partnerami

Odmowa współżycia bywa formą ukarania drugiej osoby, np. za to że w sposób agresywny domaga się seksu lub w innych kwestiach jest zbyt dominująca i narzucająca własne zdanie. Czasami powodem niechęci bywa nieumiejętność znalezienia się w nowej sytuacji, kiedy ciąża była wydarzeniem nieplanowanym. Niektórzy panowie boją się kolejnej ciąży lub nieświadomie karzą partnerkę za to, że do ciąży w ogóle doszło.

Jeśli w waszym związku pojawia się podobna trudność, należy rozpocząć terapię u seksuologa lub psychologa, ponieważ jeśli sytuacja się nie zmieni, może ona przyczynić się do zerwania więzi emocjonalnej i rozpadu związku.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

 Anna Białous
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza