Trwa ładowanie...

Mróz nie zabija zarazków (WIDEO)

Zobacz film: "Mróz nie zabija zarazków"

Czy ty też słyszałeś, że mróz zabija zarazki? Okazuje się, że niekoniecznie. Babciny sposób wietrzenia pościeli i suszenia ubrań sprawdza się tylko wśród alergików.

Co więc daje trzymanie ubrań, pościeli i poduszek na dworze, gdy za oknem mróz? O tym w wideo.

Mróz nie zabija zarazków. Czy mróz zabija wirusy i bakterie? Niekoniecznie. Zarazki wcale nie giną w ujemnych temperaturach. Pod wpływem mrozu bakterie jedynie zmniejszają swoją aktywność.

Po powrocie do ciepła wracają jednak do wcześniejszego stanu. Szybciej pozbędziemy się ich w minimum 60 stopniach Celsjusza. Podstawą w zabijaniu zarazków jest też stosowanie silnych detergentów, na przykład na bazie alkoholu.

Babciny sposób wietrzenia bądź suszenia pościeli na mrozie jest więc nietrafiony? Nie do końca. Niska temperatura niszczy roztocza kurzu domowego. Wystawianie pościeli i materaców na mróz pomoże więc osobom uczulonym na kurz.

Nie róbmy tego jednak, gdy pada śnieg bądź w powietrzu jest duże stężenie smogu. Poza tym świeże powietrze sprawia, że pościel staje się bardziej puszysta, ładniej pachnie i łatwiej ją ułożyć w porządnej pozycji. Babcine sposoby nie są bezbłędne, ale dają rezultaty i od czasu do czasu warto z nich skorzystać.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza