Trwa ładowanie...

Nauka seksu analnego

Miłość grecka to dobry pomysł dla par, które mają ochotę na nowe doznania w sypialni. Stosunek analny to dla niektórych osób tabu, ale warto zrezygnować z negatywnego nastawienia. Techniki seksu analnego są, wbrew pozorom, dość różnorodne. Niektórzy czerpią przyjemność podczas wkładania palców do odbytu i delikatnego zataczania nimi kółek. Inni czują ogromne podniecenie, gdy partner wprowadza im do odbytu zabawki erotyczne lub penisa. Stosunek analny może być ekscytującym doświadczeniem, tym bardziej warto się dowiedzieć, jak uprawiać seks analny.

To musisz wiedzieć

 • Seks analny może być sposobem na nowe doznania seksualne i spełnieniem fantazji erotycznych.
 • Zanim zdecydujesz się na seks analny, porozmawiaj o nim szczerze ze swoim partnerem.
 • Higiena obojga partnerów jest kluczowa do uprawiania bezpiecznego seksu analnego.

1. Seks analny krok po kroku

Jak uprawiać seks analny? Jeżeli masz ochotę na eksperymenty w sypialni, zastosuj się do poniższych wskazówek:

Zobacz film: "Seks analny - praktyka [Bez tabu]"

 • Przede wszystkim porozmawiaj z partnerką, czy oboje chcecie spróbować stosunku analnego. Niechęć lub wręcz odraza do tej czynności seksualnej jednej ze stron powinna być wystarczającym powodem do zaniechania jakichkolwiek prób seksu analnego.

  Jeśli twoja partnerka waha się i ma opory przed wprowadzeniem do jej odbytu czegoś tak dużego jak penis, zacznijcie od palca lub dwóch. Na początku dotykaj okolice odbytu, stopniowo wprowadzaj palce, a po pewnym czasie przejdź do pełnego stosunku analnego. Partnerka musi być rozluźniona, w przeciwnym razie mięśnie odbytu skurczą się, a próby penetracji będą dla niej bolesne.

 • Zadbaj o czystość swoją i partnerki. W tym celu pomocna będzie wspólna kąpiel lub prysznic. Pamiętaj, że dokładne mycie jest koniecznością także po wprowadzeniu do odbytu penisa lub zabawki erotycznej. Zaniedbania w kwestii higieny mogą odbić się na zdrowiu nieprzyjemną infekcją.
 • Zaopatrz się w lubrykanty. Będą przydatne w dużej ilości szczególnie podczas kilku pierwszych stosunków analnych, jednak ich stosowanie jest wskazane za każdym razem. W przeciwieństwie do pochwy, odbyt nie wydziela dużo substancji nawilżających. Szeroko polecane są lubrykanty na bazie wody, które nie uszkadzają lateksu, z którego są wykonane prezerwatywy.
 • Pamiętaj, że w czasie penetracji odbytu wskazana jest delikatność. Partnerka będzie potrzebowała przynajmniej kilku stosunków analnych, by przyzwyczaić się do doznań związanych z tą formą czynności seksualnych.
 • Jeśli w trakcie penetracji partnerka powie ci, byś przestał, zrób to natychmiast. Nie zmuszaj jej do niczego, nie każda kobieta lubi stosunek analny i czuje się komfortowo w takiej sytuacji.

  Pamiętaj o tym, jak ważna jest dobra komunikacja między partnerami. Otwartość w wyrażaniu emocji i opinii jest dużo ważniejsza niż wyrafinowane techniki seksu analnego. Jeśli w waszym związku coś nie gra, stosunek - nawet najbardziej pomysłowy - nie rozwiąże problemów.

Miłość grecka
Miłość grecka

Seks analny jest uprawiany od czasów starożytnych, stąd jego nazwa – miłość grecka. Obecnie, coraz więcej

zobacz galerię

2. Co jeszcze warto wiedzieć o seksie analnym?

Większość osób doświadcza orgazmu podczas seksu analnego na skutek bezpośredniej stymulacji narządów płciowych, a szczytowanie na skutek samej penetracji odbytu zdarza się wtedy, gdy partnerzy są zupełnie zaabsorbowani swoimi odczuciami i fantazjami. Mimo to seks analny ma swoich zagorzałych zwolenników.

Co takiego szczególnego jest w odbycie? Jego główna funkcja polega na wydalaniu ekskrementów, które w odbycie znajdują się zwykle tuż przed usunięciem ich z organizmu. Małe ilości odchodów mogą pozostać po wypróżnieniu, co jest jedną z przyczyn, dla których wskazane jest nakładanie kondomów w czasie seksu analnego.

Mechaniczne zabezpieczenie pomaga także uniknąć zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli często uprawiasz seks analny, pamiętaj o jeszcze jednej kwestii: nigdy nie penetruj partnerki w gwałtowny sposób. Wielokrotny stosunek odbywany w ten sposób może spowodować utratę przez nią napięcia w mięśniach odbytu. W rezultacie słabnie kontrola nad stolcem i możliwe jest krępujące popuszczanie.

Jak uprawiać seks analny? Przede wszystkim z głową. Warto ustalić z partnerką zasady, na jakich będzie się odbywała penetracja odbytu. Nie należy zapominać o uważnej obserwcji partnera podczas stosunku. Taka obserwacja daje nam najwięcej informacji na temat upodobań naszego partnera seksualnego.

Techniki seksu analnego są ważne, ale dużo ważniejsza jest bliskość i wzajemne zaufanie. Nie należy także lekceważyć kwestii higieny i bezpiecznego seksu. Używanie prezerwatywy w czasie seksu analnego to podstawa, nawet dla par z długim stażem.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza