Nauka seksu analnego

Miłość grecka to dobry pomysł dla par, które mają ochotę na nowe doznania w sypialni. Stosunek analny to dla niektórych osób tabu, ale warto zrezygnować z negatywnego nastawienia. Techniki seksu analnego są, wbrew pozorom, dość różnorodne. Niektórzy czerpią przyjemność podczas wkładania palców do odbytu i delikatnego zataczania nimi kółek. Inni czują ogromne podniecenie, gdy partner wprowadza im do odbytu zabawki erotyczne lub penisa. Stosunek analny może być ekscytującym doświadczeniem, tym bardziej warto się dowiedzieć, jak uprawiać seks analny.

Zobacz film: "Seks analny - praktyka [Bez tabu]"

Seks analny krok po kroku

Jak uprawiać seks analny? Jeżeli masz ochotę na eksperymenty w sypialni, zastosuj się do poniższych wskazówek:

 • Przede wszystkim porozmawiaj z partnerką, czy oboje chcecie spróbować stosunku analnego. Niechęć lub wręcz odraza do tej czynności seksualnej jednej ze stron powinna być wystarczającym powodem do zaniechania jakichkolwiek prób seksu analnego.

  Jeśli twoja partnerka waha się i ma opory przed wprowadzeniem do jej odbytu czegoś tak dużego jak penis, zacznijcie od palca lub dwóch. Na początku dotykaj okolice odbytu, stopniowo wprowadzaj palce, a po pewnym czasie przejdź do pełnego stosunku analnego. Partnerka musi być rozluźniona, w przeciwnym razie mięśnie odbytu skurczą się, a próby penetracji będą dla niej bolesne.

 • Zadbaj o czystość swoją i partnerki. W tym celu pomocna będzie wspólna kąpiel lub prysznic. Pamiętaj, że dokładne mycie jest koniecznością także po wprowadzeniu do odbytu penisa lub zabawki erotycznej. Zaniedbania w kwestii higieny mogą odbić się na zdrowiu nieprzyjemną infekcją.
 • Zaopatrz się w lubrykanty. Będą przydatne w dużej ilości szczególnie podczas kilku pierwszych stosunków analnych, jednak ich stosowanie jest wskazane za każdym razem. W przeciwieństwie do pochwy, odbyt nie wydziela dużo substancji nawilżających. Szeroko polecane są lubrykanty na bazie wody, które nie uszkadzają lateksu, z którego są wykonane prezerwatywy.
 • Pamiętaj, że w czasie penetracji odbytu wskazana jest delikatność. Partnerka będzie potrzebowała przynajmniej kilku stosunków analnych, by przyzwyczaić się do doznań związanych z tą formą czynności seksualnych.
 • Jeśli w trakcie penetracji partnerka powie ci, byś przestał, zrób to natychmiast. Nie zmuszaj jej do niczego, nie każda kobieta lubi stosunek analny i czuje się komfortowo w takiej sytuacji.

  Pamiętaj o tym, jak ważna jest dobra komunikacja między partnerami. Otwartość w wyrażaniu emocji i opinii jest dużo ważniejsza niż wyrafinowane techniki seksu analnego. Jeśli w waszym związku coś nie gra, stosunek - nawet najbardziej pomysłowy - nie rozwiąże problemów.

Miłość grecka

Seks analny jest uprawiany od czasów starożytnych, stąd jego nazwa – miłość grecka. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj uprawiania miłości....

Co jeszcze warto wiedzieć o seksie analnym?

Większość osób doświadcza orgazmu podczas seksu analnego na skutek bezpośredniej stymulacji narządów płciowych, a szczytowanie na skutek samej penetracji odbytu zdarza się wtedy, gdy partnerzy są zupełnie zaabsorbowani swoimi odczuciami i fantazjami. Mimo to seks analny ma swoich zagorzałych zwolenników.

Co takiego szczególnego jest w odbycie? Jego główna funkcja polega na wydalaniu ekskrementów, które w odbycie znajdują się zwykle tuż przed usunięciem ich z organizmu. Małe ilości odchodów mogą pozostać po wypróżnieniu, co jest jedną z przyczyn, dla których wskazane jest nakładanie kondomów w czasie seksu analnego.

Mechaniczne zabezpieczenie pomaga także uniknąć zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli często uprawiasz seks analny, pamiętaj o jeszcze jednej kwestii: nigdy nie penetruj partnerki w gwałtowny sposób. Wielokrotny stosunek odbywany w ten sposób może spowodować utratę przez nią napięcia w mięśniach odbytu. W rezultacie słabnie kontrola nad stolcem i możliwe jest krępujące popuszczanie.

Jak uprawiać seks analny? Przede wszystkim z głową. Warto ustalić z partnerką zasady, na jakich będzie się odbywała penetracja odbytu. Nie należy zapominać o uważnej obserwcji partnera podczas stosunku. Taka obserwacja daje nam najwięcej informacji na temat upodobań naszego partnera seksualnego.

Techniki seksu analnego są ważne, ale dużo ważniejsza jest bliskość i wzajemne zaufanie. Nie należy także lekceważyć kwestii higieny i bezpiecznego seksu. Używanie prezerwatywy w czasie seksu analnego to podstawa, nawet dla par z długim stażem.

Komentarze (49)
ricci15
ricci15 ponad rok temu

Jestem biseksualny i miałem już wiele stosunków analnych z partnerami, ważne jest przygotowanie psychiczne bo inaczej zwieracz jest za mocno ściśnięty co utrudnia wejście penisa, dobrze na ten pierwszy raz użyć żelu rozgrzewającego Durexu co ułatwia, można też do kremu nawilżającego dodać odrobinę ostrej papryczki sproszkowanej, wtedy otworek jest przyjemnie podrażniony co zachęca do stosunku analnego, oczywiście przed stosunkiem należy się opróżnić i rozmasować dziurkę najpierw jednym paluszkiem a potem dwoma, im grubszy jest penis partnera tym więcej trzeba rozmasować " kakałko", gdy główka penisa jest bardzo gruba dobrze jest poprosić partnera aby nie wpychał penisa na siłę tylko jego główką powoli i rytmicznie rozwijał otworek aż penis sam wejdzie

Odpowiedz
~Czendi
~Czendi ponad rok temu

@~teresa: lubrykanty i zaufanie to nie wszystko, przede wszystkim partnerka musi być podniecona, żeby zwieracz się rozluźnił. No i oczywiście wszystko zalezy od podejścia, możesz ufać partnerowi, ale jeżeli pomimo tego i tak myślisz, że będzie Cię bolało, to tak będzie. Pierwszy stosunek analny zwykle nie daje zbytnich odczuć, dopiero za 3 lub 4 razem jest już naprawdę fajnie, także ja bym nie rezygnowała i się nie bała na Twoim miejscu. Jeżeli facet jest delikatny i nie wkłada Ci szybko i na siłę, to to wcale nie boli ;)

Odpowiedz
~malamijka
~malamijka ponad rok temu

A ja mam super sposób na udany seks analny :)) Jest taki środek FlibroActiv http://flibroactiv.com?p=o36j Miałam ogromne problemy co do seksu analnego. Mój partner bardzo to lubi, a ja nie do końca odczuwałam jakąkolwiek przyjemnośc z nim związaną (a wręcz przeciwnie) ale znalazłam właśnie FlibroActiv. Po jego zażyciu jestem tak podniecona i rozpalona, że często sama pierwsza wychodzę z propozycją spróbowania w drugą dziurkę :) Całkiem inne doznania! POLECAM!

Odpowiedz
~umpotocky
~umpotocky ponad rok temu

Piszecie o seksie analnym tylko z męskiego punktu widzenia. Czy tylko kobieta ma odbyt? A co z paniami które chcą uprawiać seks analny z mężczyzną wkladajac jemu wibratorka? Mężczyźni to lubią tylko nie wszyscy się do tego przyznają.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Seks analny - charakterystyka, rodzaje, ryzyko
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Roksa

~Barto2 • ostatni post 2 dni temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Seks analny - charakterystyka, rodzaje, ryzyko
Seks oralny - charakterystyka

Intymne chwile

Intymne chwile

Nawet najlepsze techniki seksu analnego nie sprawdzą się, jeśli jedna z osób będzie czuła się niekomfortowo.

Seks analny - charakterystyka, rodzaje, ryzyko

Miłość grecka (WIDEO)

Miłość grecka (WIDEO) Odtwórz wideo

Seks analny jest uprawiany od czasów starożytnych, stąd jego nazwa - miłość grecka. Obecnie, coraz więcej osób decyduje się na taki rodzaj (...) uprawiania miłości. Dla niektórych partnerów seks analny...

Seks analny - charakterystyka, rodzaje, ryzyko

Seks analny według seksuologa (WIDEO)

Seks analny według seksuologa (WIDEO) Odtwórz wideo

Seks analny jest obecnie uważany za całkowicie normalne zachowanie seksualne, wpisane w kanon naturalnych form kontaktów seksualnych. O seksie (...) analnym opowiada Arkadiusz Bilejczyk,...

Seks oralny - charakterystyka

Seks oralno-analny

Seks oralno-analny

dostarcza niesamowitych doznań. Wystarczy poznać techniki seksu analnego i zastosować je w praktyce. Jednak dla niektórych osób seks analny to tabu, o seksie (...) ...

Szybka nauka

Uśmiechnięty uczeń

Uśmiechnięty uczeń

Treningi pamięci pozwalają nabyć łatwość w zapamiętywaniu nowych informacji i produktywniejszym wykorzystywaniu swojej wiedzy.

Seks oralny - charakterystyka

Tajniki seksu oralnego

Tajniki seksu oralnego

przyjemność. Reakcje na pieszczoty zależą od wielu czynników, dlatego podczas seksu oralnego należy uważnie śledzić reakcje partnera.

Szybka nauka

Trening pamięci (WIDEO)

Trening pamięci (WIDEO) Odtwórz wideo

koncentrację, nauka w tym samym miejscu jest bardziej efektywna, powtarzanie na łóżku dekoncentruje uwagę; łóżko sprzyja drzemce w czasie nauki, warto (...) wiedzieć, że znajomość faktów nie wystarczy, potrzebna jest...

Makijaż - techniki, makijaż a kształt twarzy

Nauka makijażu na kursach

Nauka makijażu na kursach

Kurs makijażu w Szkole Marzeny Daleckiej. Nauka makijażu w Szkole Marzeny Daleckiej.

Zabiegi nawilżające

Zajęcia na kursach kosmetycznych

Zajęcia na kursach kosmetycznych

Międzynarodowa Akademia Biznesu i Kosmetyki Cosmobelle Zajęcia w trakcie kursu kosmetycznego. Nauka oczyszczania twarzy. Zabiegi na twarz. Zabiegi na ciało.

Niezbędnik pacjenta

Aplikacje medyczne

Aplikacje medyczne

Książki, czasopisma, notesy oraz inne „zwykłe" sposoby przy olbrzymich ilościach danych po prostu się nie sprawdzają. Dlatego coraz częściej w celu ogarnięcia tego wszystkiego lekarze używają po prostu swoich telefonów z zainstalowanymi odpowiednimi...