Trwa ładowanie...

Neo-angin® (tabletki)

Często zdarza się tak, że w czasie jesieni i zimy wstajemy rano z bólem gardła. Może to być pierwsza oznaka nadchodzącego przeziębienia lub grypy. Warto od razu wyleczyć te dolegliwości i od razu zastosować lek. Najlepiej w wypadku bólu gardła sprawdzają się tabletki do ssania, takie jak np. Neo-angin®.

spis treści

1. Najczęstsze pytania:

W jakiej formie występuje Neo-angin® i jak wpływa to na jego wchłanianie?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Występuje w postaci tabletek do ssania i działa miejscowo.

Jakie mogą być skutki jego przedawkowania?

Podrażnienie błony śluzowej.

Czy mogą przyjmować go dzieci i kobiety w ciąży?

Dzieci od 6. roku życia mogą przyjmować preparat, dla młodszych jest Junior-angin®. Ze względu na brak wystarczających badań, stosowanie w ciąży i podczas karmienia wymaga konsultacji z lekarzem.

Substancja czynna

Substancjami czynnymi leku są alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, amylometakrezol i lewomentol. Jedna tabletka do ssania zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 0,6 mg amylometakrezolu i 5,9 lewomentolu.

Czy Neo-angin® może być przyjmowany z innymi lekami?

Tak, może być przyjmowany z innymi lekami.

W jaki sposób Neo-angin® wpływa na dolegliwości związane z gardłem?

Poprzez działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe, zwalcza przyczynę bólu gardła.

Kiedy rozpocząć stosowanie leku?

Gdy występuje ból gardła.

Lek ten można zażywać najwyżej sześć razy dziennie po 1 tabletce. Jeżeli ból nawraca częściej, można pomiędzy dawkami leku stosować pastylki łagodząco-nawilżające oparte na naturalnych składnikach, np. Propolki. Można też płukać gardło, np. naparem z szałwii.

Czy lek jest bezpieczny dla alergików i diabetyków?

Dla większości alergików jest bezpieczny, aczkolwiek istnieją osoby uczulone na jego składniki. W przypadku wystąpienia uczulenia należy odstawić lek i skonsultować się z lekarzem. Diabetycy powinni wybrać wariant bez cukru.

Jak długo powinna trwać kuracja lekiem Neo-angin®?

Do 5 dni.

Kiedy stosowanie tabletek nie jest zalecane?

W przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na składniki.

Czy lek dostępny jest bez recepty?

Tak, jest dostępny bez recepty.

Podmiot odpowiedzialny

Podmiotem odpowiedzialnym jest Divapharma GmbH.

2. Co to jest Neo-angin®?

To tabletki do ssania, w których składzie znajdziemy dwie substancje: alkohol 2,4 dichlorobenzylowy i amylometakrezol, które mają działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, oraz lewomentol, który powoduje uczucie chłodu i ma działanie znieczulające. Należy go stosować w stanach zapalnych jamy ustnej, gardła oraz jego zaczerwieniu i obrzęku.

3. Przeciwwskazania do stosowania

Nie należy stosować tabletek Neo-angin®, gdy mamy stwierdzoną nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników leku lub nietolerancję fruktozy. Nie powinny stosować go też dzieci poniżej 6. roku życia.

Szczególną ostrożność należy zachować, gdy chorujemy na cukrzycę lub gdy objawy nie znikają, a pojawia się kaszel i gorączka. Wtedy należy skonsultować się z lekarzem.

4. Stosowanie

Lekarz powinien zostać poinformowany o wszystkich przyjmowanych przez nas lekach, także tych, które dostępne są bez recepty. Nie stwierdzono jednak interakcji leku Neo-angin® z innymi lekami przyjmowanymi doustnie.

Nie ma też żadnych informacji dotyczących przyjmowania tabletek w ciąży i w czasie karmienia piersią, dlatego zastosowanie powinno zostać skonsultowane z lekarzem. Podobnie nie ma danych na temat wpływu leków na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Szczególną ostrożność powinny zastosować osoby, które chorują na cukrzycę, ponieważ 1 tabletka zawiera 1,14 g glukozy i 1,42 g sacharozy. Również pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem.

Neo-angin® przeznaczony jest do przyjmowania doustnego dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Aby pozbyć się bólu gardła, należy ssać jedną tabletkę co 2–3 godziny, jednak nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek na dobę. Nie wolno połykać tabletek w całości ani ich żuć. Czas leczenia tabletkami Neo-angin® nie powinien przekraczać 4–5 dni.

Po przyjęciu większej niż zalecana dawki leku, mogą wystąpić podrażnienia błony śluzowej, żołądka i jelit. W takim wypadku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. W przypadku pominięcia jednej dawki leku, nie należy przyjmować dawki podwójnej.

5. Działania niepożądane

Podobnie jak każdy lek, tak i Neo-angin® może wywołać działania niepożądane, jednak nie są one częste. Bardzo rzadko może wystąpić podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, przewodu pokarmowego, a także reakcje alergiczne. Jeżeli którykolwiek ze skutków ubocznych się nasili, należy skonsultować to z lekarzem lub farmaceutą.

Neo-angin® powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25 stopni. Nie należy go stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu. Jeżeli data ważności jest już przekroczona, to tabletek nie powinno się wyrzucać do kanalizacji ani do pojemników na odpady, tylko zanieść je do apteki, która je zutylizuje.

6. Oferty aptek

Neo-angin® (tabletki) - apteka rosa
Neo-angin® (tabletki) - Aptekamini.pl
Neo-angin® (tabletki) - aptekagemini.pl
Neo-angin® (tabletki) - Apteka Internetowa Jakzdrówko.pl
Neo-angin® (tabletki) - e-aptekarodzinna.pl

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Artur Rumpel
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza