Trwa ładowanie...

Nie ma go 15 proc. ludzi. Chodzi o pewien mięsień

Nazywany jest mięśniem dłoniowym długim i znajduje się w naszym przedramieniu. 15 proc. z nas nie posiada go wcale. To mięsień pozostały po ewolucji, podobnie jak kość ogonowa czy mięśnie uszu. Wiemy, gdzie się znajduje.

Zobacz film: "Umięśnione kobiety mogą być seksowne. Zobaczcie"

1. Mięsień dłoniowy długi

Za co odpowiada mięsień dłoniowy długi? Za napinanie tzw. rozcięgna dłoniowego, zginanie stawów ręki i palców w stawach śródręczno-paliczkowych oraz nawracanie przedramienia. Nieznacznie umożliwia też zginanie przedramienia w stawie łokciowym. To mięsień, którego kształt może się zmieniać. Jak się jednak okazuje, jego brak nie ma wpływu na siłę chwytu.

Zobacz również:

2. Prosty trik

W jaki sposób sprawdzić, czy jesteś posiadaczem tego mięśnia?

15 proc. osób na świecie nie ma tego mięśnia
15 proc. osób na świecie nie ma tego mięśnia (WP)

Wystarczy, że położysz rękę grzbietem na biurku. Następnie wszystkie palce złącz i delikatnie unieś dłoń w taki sposób, by nadgarstek nadal był na biurku.

Widzisz więzadła na nadgarstku? To właśnie rozcięgna dłoniowe ręki, które są przedłużeniem mięśnia dłoniowego długiego.

Mięsień to pozostałość po ewolucji. Mocno wykształcony jest u lemurów oraz małych małp, ponieważ to właśnie te zwierzęta chodzą na czterech nogach i wspinają się po drzewach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.