W tym artykule:
Zmarł Włodzimierz Nowak aktor znany z ''Misia''
W środę 16 marca w Domu Polskich Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie zmarł 80-letni Włodzimierz Nowak. Smutną informację o śmierci wybitnego polskiego aktora teatralnego i filmowego przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.
DLA CIEBIEO zdrowiu przy kawie". Tak atakuje KZM, symptomy mogą przypominać grypę
"Z żalem żegnamy zmarłego dzisiaj Włodzimierza Nowaka, absolwenta PWSFTviT w Łodzi, aktora teatrów: im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Współczesnego we Wrocławiu, Dramatycznego w Elblągu, oraz warszawskich scen: Komedii, Na Woli, Kwadrat. Spoczywaj w pokoju" - czytamy na oficjalnym profilu facebookowym ZASP.
Włodzimierz Nowak był aktorem głównie związanym z teatrem. W filmach grał raczej role epizodyczne. Wśród fanów polskiej kinematografii jest znany przede wszystkim z kultowej kreacji aktorskiej w ''Misiu'' w reżyserii Stanisława Barei. Wcielił się tam w postać recytatora, który wygłaszał wiersz podczas ceremonii wręczania paszportów.
Zagrał również w takich produkcjach jak "Zmiennicy", "Stawiam na Tolka Banana", "Pierścień księżnej Anny", "Doktor Judym" czy "Sanatorium pod Klepsydrą''. Ostatni raz Włodzimierz Nowak wystąpił przed kamerą w 1988 roku w spektaklu Andrzeja Zaorskiego "Polowanie na lisa". Jego żoną była znana polska aktorka filmowa i teatralna Halina Kowalska.
Przyczyną śmierci aktora nie została ujawniona.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.