Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Niebieskie światło przeciw łuszczycy

Ważny Temat - Niebieskie światło przeciw łuszczycy

Łuszczyca jest chorobą, która dotyka nawet 125 mln ludzi na świecie. Najpopularniejszą jej odmianą jest łuszczyca zwyczajna, na którą cierpi około 80 proc. pacjentów. Bezpośrednią przyczyną tej choroby jest szybki podział komórek naskórka i niestety nie jest ona uleczalna. Jednocześnie należy pamiętać, że nie należy ona również do chorób zaraźliwych.

Łuszczyca jest przewlekłą, zapalną dolegliwością skórną. Objawia się czerwonymi i łuskowatymi plamami, które pojawiają się na ciele. Choroba może mieć okres utajenia, jednak zmiany z reguły i tak pojawiają się ponownie.

Firma Philips wprowadziła na rynek nowatorskie urządzenie BlueControl, które ma za zadanie leczyć łagodne oraz umiarkowane przypadki choroby. Można korzystać z niego w zaciszu domowym, bez wychodzenia. Jest dyskretne i wygodne w użyciu.

Specjalny panel z diodami LED został zamontowany w urządzeniu, by za pośrednictwem niebieskiego światła kontrolować w odpowiedni sposób podział komórek. Dzięki temu dolegliwości zmniejszają się i stają się mniej widoczne.

Aparat BlueControl działa na baterie. Składa się z 40 diod o intensywnym niebieskim świetle bez promieniowania UV. Urządzenie wystarczy przypiąć do powierzchni ciała i uruchomić.

Philips, w czasie pracy nad aparatem, przeprowadził liczne testy kliniczne. Przez 12 tygodni w Szpitalu Uniwersyteckim w Aachen poddawano promieniom LED chorych na łuszczycę. Po tym czasie u połowy pacjentów zauważono zmniejszenie objawów choroby bez odnotowania działań niepożądanych.