Trwa ładowanie...

Nieświeży oddech – o czym świadczy? (WIDEO)

Zobacz film: "Nieświeży oddech – o czym świadczy?"

Nieświeży oddech kojarzy się głównie z brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Okazuje się, że może on również świadczyć o innych dolegliwościach, które dosięgnęły organizm.

Jeżeli starasz się dbać o zęby i o higienę jamy ustnej, a mimo to szybko odczuwasz nieświeżość oddechu, udaj się do lekarza. Sprawdź, o czym może świadczyć nieświeży oddech. Próchnica i zapalenie dziąseł to problemy za które odpowiada duża zawartość cukru w jamie ustnej.

W efekcie zwiększa się wydzielanie kwasu mlekowego, który rozpuszcza szkliwo zębów, zwiększając przy tym ich podatność na próchnicę. Skutkiem tego może być podrażnienie dziąseł - początek paradontozy. Przy chorobach zębów i dziąseł może wydobywać się zapach siarki z ust.

Choroby układu pokarmowego, infekcje grzybicze i bakteryjne, zaburzony proces metaboliczny oraz trawienny, nieprawidłowy poziom cukru we krwi - mogą powodować nieprzyjemną woń z ust. Zapach acetonu w wydychanym powietrzu występuje przy problemach cukrzycowych.

Nieprzyjemny zapach z ust pojawia się również przy chorobach wątroby lub trzustki. Nieregularna praca hormonów u kobiet przed menstruacją oraz w okresie menopauzy może być winna pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu z ust. Związany jest on z poziomem hormonów w organizmie.

Choroby górnych dróg oddechowych to skutek bakterii atakujących migdałki, gardło, nos lub zatoki mogą skutkować pojawieniem się ropnej wydzieliny. Gdy pojawi się ostry stan zapalny, jego skutkiem jest brzydki zapach z ust. Występuje on najczęściej po przebudzeniu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.