Trwa ładowanie...

Nietypowe objawy chorób serca (WIDEO)

Zobacz film: "Nietypowe objawy chorób serca"

Choroby serca w Polsce są powszechne. Tylko na niewydolność tego narządu cierpi ok. milion osób. Ok. 60 tys. rocznie umiera. Te statystyki przerażają.

Właśnie dlatego tak ważna jest profilaktyka. Zwracanie uwagi na różne dolegliwości i łączenie ich z chorym sercem - to podstawa. Na co więc zwracać uwagę?

Ból w klatce piersiowej i duszności to nie wszystko. Przedstawiamy nietypowe objawy chorób serca. W Polsce na niewydolność serca choruje około milion osób, a 60 tysięcy rocznie umiera.

Dolegliwości sercowe są powszechne. Oto kilka nietypowych objawów, które mogą świadczyć o niewydolności serca. Nieprzyjemny zapach z ust pojawia się zazwyczaj, gdy masz podrażnione, wrażliwe dziąsła.

Te dolegliwości mogą być skutkiem nieprawidłowości w obrębie układu sercowego. Ziewanie zazwyczaj bierze się z potrzeby dotlenienia organizmu.

Ziewasz zbyt często i zbyt długo? Może to sugerować kłopoty z sercem i układem krążenia. Zawroty głowy mogą być sygnałem chorób układu krwionośnego.

Sugerują problemy z przepływem krwi do mózgu. Ci, którzy ich doświadczają, są narażeni na niewydolność serca. Pomarszczona małżowina uszna.

Naukowcy z Uniwersytetu Pensylwania twierdzą, że może ona sygnalizować zator lub atak serca. Dopasowana obrączka, obrączka pasuje idealnie do palca?

Naukowcy przekonują: w wieku 40-50 lat osoba ją nosząca może mieć większe kłopoty z sercem niż ta, u której obrączka jest luźna.

5 sygnałów, które wysyła organizm miesiąc przed zawałem serca
5 sygnałów, które wysyła organizm miesiąc przed zawałem serca [6 zdjęć]

Z powodu chorób sercowo-naczyniowych umiera dwukrotnie więcej osób niż z powodu chorób nowotworowych....

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.