Trwa ładowanie...

Osobiście dbał o zdrowie Elżbiety II. W ten sposób mu podziękowała

Sir Huw Jeremy Wyndham Thomas jest lekarzem na królewskim dworze w Wielkiej Brytanii. Co o nim wiadomo?

spis treści

1. Kariera Huw Thomas'a

Królowa Elżbieta II żyła 96 lat. Swoje długoletnie panowanie z pewnością zawdzięcza między innymi doskonałej opiece medycznej. Sir Huw Jeremy Wyndham Thomas osobiście dbał o zdrowie monarchinii.

Zobacz film: ""Pytanie mamy" - wywiad z uroginekolożką Joanną Mróz"

Mężczyzna studiował nauki przyrodnicze w Trinity College of Cambridge, a następnie podjął studia medyczne w London Hospital Medical College i studia podyplomowe w Imperial Cancer Research Fund. Huw Thomas jest gastroenterologiem i zajmował się zagadnieniami związanymi z genetyką molekularną raka jelita grubego.

Sir Huw Thomas
Sir Huw Thomas (Wikipedia)

Został mianowany lekarzem konsultantem w St Mary’s Hospital w Londynie i dyrektorem londyńskiego Family Cancer Clinic. W 2005 roku jako członek personelu Szpitala Króla Edwarda VII, został mianowany lekarzem w Domu Królewskim.

2. Lekarz monarchy

W 2014 roku Huwa Thomasa mianowano szefem Domu Medycznego - lekarzy, którzy wspierają członków rodziny królewskiej. Dom Medyczny Składa się lekarzy i chirurgów, którzy opiekują się władcą i rodziną królewską. Wraz z przejęciem tej funkcji Huw został lekarzem królowej. To on dbał o dobrą formę monarchini i podejmował decyzje związane z jej stanem zdrowia.

Lekarz Królowej podejmował najważniejsze decyzje dotyczące jej zdrowia
Lekarz Królowej podejmował najważniejsze decyzje dotyczące jej zdrowia (Getty Images)

Przez ostatnie lata How Thomas był częściej potrzebny na Dworze Królewskim. Zostało to docenione przez rodzinę lrólewską i w trakcie świętowania nadejścia roku 2021, Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki i mianowała go Rycerzem Komandorem Królewskiego Zakonu Wiktoriańskiego. W oficjalnym komunikacie podano, że tytuł ten uzyskał "w uznaniu jego osobistej służby".

"To było kilka pracowitych lat. Jestem bardzo wdzięczny, że zostałem doceniony za moją dotychczasową służbę. Stałem się częścią tej organizacji i osobistym lekarzem jej najważniejszych ludzi" - wypowiedział się Sir How Thomas po nadaniu tytułu szlacheckiego.

3. Dbał o zdrowie królowej

Kilka lat temu królowa zaczęła mieć problemy zdrowotne. Po śmierci Księcia Filipa Brytyjczycy martwili się o monarchinię, która ciężko przechodziła stratę ukochanego. Na początku 2022 roku Elżbieta II przeszła COVID, co również odbiło się na jej zdrowiu. W prasie pojawiły się doniesienia o jej problemach z poruszaniem się. Królowa Elżbieta II do końca otoczona była profesjonalną opieką medyczną.

Małgorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza