Trwa ładowanie...

Pajączek ortopedyczny - wskazania, sposób użycia, cena, opinie

Pajączek ortopedyczny to korektor postawy dla dzieci i dorosłych. Produkt niweluje lekkie wady postawy, redukuje nawyk garbienia się i zmniejsza ewentualne dolegliwości bólowe. Można używać go w dowolnym momencie w ciągu dnia, bez względu na wykonywaną czynność. Co warto wiedzieć o pajączku ortopedycznym?

spis treści

1. Czym jest pajączek ortopedyczny?

Pajączek to specjalistyczny korektor postawy przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Jego celem jest wyprostowanie sylwetki, szczególnie u osób, które mają lekką wadę kręgosłupa.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Pajączek ortopedyczny zakłada się tak jak plecak, za pomocą szelek. Istnieje typ ramienno-brzuszny, a także rodzaj skonstruowany na górną część pleców (łopatki). Pajączek zapobiega garbieniu się, co jest głównym problemem szczególnie u dzieci.

Tym samym powinien zredukować bóle kręgosłupa, wzmocnić mięśnie i nauczyć prawidłowej postawy. Niewłaściwą pozycję ciała oznajmia sygnał dźwiękowy lub wibracja w zależności od modelu.

2. Wskazania do noszenia pajączka ortopedycznego

  • odstające łopatki,
  • wklęsła klatka piersiowa (kifoza),
  • nieprawidłowa postawa,
  • ból pleców,
  • garbienie się,
  • intensywny wzrost dzieci.

Pajączek jest dostępny w wersji dla dzieci i dorosłych. Jego używanie ma duże znaczenie w czasie wzrostu i kształtowania się ciała dziecka. Pajączek redukuje dolegliwości bólowe, ale przede wszystkim uczy poprawnej pozycji ciała i niweluje nawyk garbienia się.

Zobacz także:

3. Sposób użycia pajączka

Pajączek ortopedyczny zakłada się w taki sam sposób jak plecak. Najlepiej stosować go dwa lub trzy razy dziennie przez 15-20 minut. Można go używać w czasie pracy, sprzątania, spaceru czy oglądania telewizji.

Przed wyborem konkretnego modelu warto skonsultować się z lekarzem, który zasugeruje najlepsze rozwiązanie. Warto również zapoznać się z opiniami, dostępnymi w internecie.

4. Cena pajączka ortopedycznego

Pajączek można kupić w sklepach ze sprzętem ortopedycznym lub medycznym. Cena jest zależna przede wszystkim od rozmiaru, jakości, użytego materiału, producenta czy rodzaju sygnalizacji nieprawidłowej postawy.

Najtańsze pajączki kosztują około 70 złotych, najdroższe można kupić za około 150 złotych. Produkt jest zasilany bateriami, ale w niektórych modelach nie da się ich wymienić. Pajączek ortopedyczny nie podlega refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

5. Opinie

Pajączek ortopedyczny jest uważany za pomocne urządzenie, często proponują go również lekarze. Potwierdzono jego pozytywny wpływ na naukę prawidłowej postawy. Nie wykazano także żadnych negatywnych właściwości produktu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza