Trwa ładowanie...

Polka zmarła po "ceremonii Kambo"

Nie zawsze medycyna naturalna jest w 100 proc. bezpieczna. Na rynku pojawia się coraz większa ilość nowoczesnych metod leczenia chorób, uśmierzania bólu, czy oczyszczania organizmu.

Jedna z takich niekonwencjonalnych metod to tzw. „ceremonia Kambo”. W internecie można znaleźć wiele firm oferujących warsztaty i wykłady dotyczące owej ceremonii. Na portalach tych można przeczytać, że jest to najsilniejszy naturalny antybiotyk na całym świecie, wzmacnia układ odpornościowy i oczyszcza organizm z wszelkich toksyn.

1. Czym jest ceremonia Kambo?

Nazwa pochodzi od gatunku żaby olbrzymiej żyjącej w puszczy amazońskiej, z której jadu jest pozyskiwana wydzielina, a właściwie toksyna potrzebna do zabiegu. Wydzielinę z żaby stosuje się na skórę, po uprzednim delikatnym opaleniu naskórka za pomocą patyczka, który tworzy w ciele małe dziurki.  Często uczestnicy zabiegu mają nudności, które są powodowane uwolnieniem toksyn.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Żaba Kambo/ YouTube
Żaba Kambo/ YouTube

Sam zabieg trwa około 20-40 min, a w jego skład wchodzą także rozmowy między uczestnikami. Metoda ta jest legalna na całym świecie, w Polsce istnieje nawet Międzynarodowe Stowarzyszenie Praktyków Kambo. Rdzenne plemiona Amazonii od wieków używają tej toksyny, jako naturalnej szczepionki, a także towarzyszy im w wielu obrzędach szamańskich.

Ceremonia Kambo / pinterest
Ceremonia Kambo / pinterest

2. Tragiczny finał

Jedne z takich warsztatów skończyły się jednak tragicznie. Warsztaty odbyły się w Grodzisku Mazowieckim na jednej z miejscowych siłowni. Tuż po warsztatach 30-letnia Halina T. trafiła do szpitala, wcześniej pojawiły się u niej wymioty, a następnie straciła przytomność. W szpitalu okazało się również, że kobieta ma obrzęk mózgu.

Trwa śledztwo prokuratury w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Organizator warsztatów został w tej sprawie już przesłuchany, oświadczył, że prowadzi je od ponad roku. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety. Dodatkowo przebadana ma być również wydzielina żaby Kambo, by dowiedzieć się czy nie znajdują się w niej żadne nielegalne substancje.

To musisz wiedzieć

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Ceremonia Kambo przy użyciu jadu amazońskiej żaby
Ceremonia Kambo przy użyciu jadu amazońskiej żaby
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza