Polka zmarła po "ceremonii Kambo"

Nie zawsze medycyna naturalna jest w 100 proc. bezpieczna. Na rynku pojawia się coraz większa ilość nowoczesnych metod leczenia chorób, uśmierzania bólu, czy oczyszczania organizmu.

Jedna z takich niekonwencjonalnych metod to tzw. „ceremonia Kambo”. W internecie można znaleźć wiele firm oferujących warsztaty i wykłady dotyczące owej ceremonii. Na portalach tych można przeczytać, że jest to najsilniejszy naturalny antybiotyk na całym świecie, wzmacnia układ odpornościowy i oczyszcza organizm z wszelkich toksyn.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Czym jest ceremonia Kambo?

Nazwa pochodzi od gatunku żaby olbrzymiej żyjącej w puszczy amazońskiej, z której jadu jest pozyskiwana wydzielina, a właściwie toksyna potrzebna do zabiegu. Wydzielinę z żaby stosuje się na skórę, po uprzednim delikatnym opaleniu naskórka za pomocą patyczka, który tworzy w ciele małe dziurki.  Często uczestnicy zabiegu mają nudności, które są powodowane uwolnieniem toksyn.

Sam zabieg trwa około 20-40 min, a w jego skład wchodzą także rozmowy między uczestnikami. Metoda ta jest legalna na całym świecie, w Polsce istnieje nawet Międzynarodowe Stowarzyszenie Praktyków Kambo. Rdzenne plemiona Amazonii od wieków używają tej toksyny, jako naturalnej szczepionki, a także towarzyszy im w wielu obrzędach szamańskich.

Tragiczny finał

Jedne z takich warsztatów skończyły się jednak tragicznie. Warsztaty odbyły się w Grodzisku Mazowieckim na jednej z miejscowych siłowni. Tuż po warsztatach 30-letnia Halina T. trafiła do szpitala, wcześniej pojawiły się u niej wymioty, a następnie straciła przytomność. W szpitalu okazało się również, że kobieta ma obrzęk mózgu.

Trwa śledztwo prokuratury w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Organizator warsztatów został w tej sprawie już przesłuchany, oświadczył, że prowadzi je od ponad roku. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety. Dodatkowo przebadana ma być również wydzielina żaby Kambo, by dowiedzieć się czy nie znajdują się w niej żadne nielegalne substancje.

Komentarze

Zabiegi

Zabieg to czynność medyczna, której celem jest profilaktyka i diagnostyka chorób, a przede wszystkim ich skuteczne leczenie. Zakres terminu jest bardzo szeroki, ponieważ obejmuje działania o niezwykle zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności. Zabiegi medyczne dotyczą różnych dziedzin medycyny, np. chirurgii, ginekologii, alergologii czy pulmonologii. Można zatem mówić o zabiegach chirurgicznych, ginekologicznych itd. Tamponada nosa czy usunięcie migdałków to różne rodzaje zabiegów medycznych.


Zabiegiem może być dezynfekcja otarcia naskórka czy prosta iniekcja, ale jest nim także transplantacja serca czy wszczepienie implantu. Dlatego też można je przeprowadzać nie tylko w sterylnej sali operacyjnej (w warunkach aseptycznych), ale także w gabinecie zabiegowym, a nawet w domu pacjenta. Zabiegi wykonują nie tylko lekarze wszystkich specjalności, ale także osoby nie będące nimi, a należące do personelu medycznego. Każdy zabieg jest naruszeniem nietykalności osobistej pacjenta, dlatego wymaga jego zgody lub zgody jego najbliższej rodziny. Tylko w wyjątkowych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia lekarze mogą podjąć decyzję o przeprowadzeniu danego zabiegu bez woli chorego.

Szczególnym rodzajem zabiegu jest operacja, czyli akcja chirurgiczna na narządach lub tkankach pacjenta, którego celem jest uzyskanie poprawy stanu zdrowia pacjenta lub diagnostyka danej choroby. Przeprowadzają go lekarze zwani chirurgami, a ich rodzaje wzięły swe nazwy od specjalności lekarskich i wewnątrzchirurgicznych. Stąd też mamy operacje ginekologiczne, okulistyczne czy ortopedyczne.

Zabiegi

A

B

C

D

E

F

G

H

I

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

Ś

T

U

W

Z

Pomocni lekarze

Artykuły Zabiegi
Zabiegi

Pół wieku polskiej transplantologii

Pół wieku polskiej transplantologii

. Nie boi się - jest uczennicą szkoły pielęgniarskiej, rzeczywistość szpitalna nie jest jej obca. Zabieg trwa 57 minut. Wystarczająco, by otworzyć nowy (...) przełom. Prof. Bross przeprowadza przeszczep nerki od żywego dawcy. Z biegiem...

Zabiegi

Co mogą zrobić uczestnicy biegu? (WIDEO)

Co mogą zrobić uczestnicy biegu? (WIDEO) Odtwórz wideo

Marszobieg "Biegnij - życie czeka!" był główną atrakcją obchodów Światowego Dnia Donacji i Transplantacji. Cała impreza odbywała się w specjalistycznym szpitalu pediatrycznym Centrum Zdrowia Dziecka, który jako jedyny w Polsce zajmuje się przeszczepami...

Zabiegi

Jakie narządy przeszczepia się w Polsce? (WIDEO)

Jakie narządy przeszczepia się w Polsce? (WIDEO) Odtwórz wideo

W Polsce przeszczepia się niemal wszystkie narządy możliwe do przeszczepienia i przeszczepiane na Zachodzie czy w Stanach Zjednoczonych. Są to: kończyny górne, wątroba, serce, trzustka, płuca, nerki, szpik kostny, tętnice, rogówka. Nie przeszczepia...

Zabiegi

Kierunki rozwoju transplantologii (WIDEO)

Kierunki rozwoju transplantologii (WIDEO) Odtwórz wideo

Transplantologia to medyczna dziedzina naukowa zajmująca się przeszczepianiem narządów i tkanek z jednego organizmu na inne (a także przeszczepianiem tkanek jednego organizmu). Większość narządów do przeszczepów pobiera się od dawcy i natychmiast chirurgicznie...

Zabiegi

Przeszczep twarzy, dzięki któremu zyskał nowe życie

Przeszczep twarzy, dzięki któremu zyskał nowe życie

Wszystko to, co kochał Jego największą pasją była praca w Ochotniczej Straży Pożarnej. Dawała mu ogromną satysfakcję. Nigdy nie przypuszczał, że jego największa miłość przyniesie mu ogromne cierpienie. Podczas typowej misji ratunkowej jego twarz została...