Trwa ładowanie...

Pomyłki w zażywaniu leków

Avatar placeholder
06.10.2015 13:33
Pomyłki w zażywaniu leków
Pomyłki w zażywaniu leków

Często zdarza się, że pacjenci omyłkowo przyjmują lek, który nie jest odpowiedni do ich stanu zdrowia i schorzenia. Co się jednak stanie, gdy mężczyzna przyjmie tabletkę antykoncepcyjną, lub gdy kobieta weźmie preparat na potencję...

spis treści

1. Pigułki antykoncepcyjne a mężczyzna

Mężczyznom niekiedy zdarza się przez pomyłkę połknąć tabletkę antykoncepcyjną swojej partnerki. Często mylą ją z lekiem na wzdęcia. Gdy już jednak wiedzą, że to, co przyjęli to antykoncepcja hormonalna, pojawia się u nich panika. Obawiają się, że wkrótce zauważą u siebie powiększenie się piersi, i że ich głos stanie się bardziej kobiecy. W rzeczywistości jednak przyjęcie jednej tabletki z żeńskimi hormonami nie stanowi dla mężczyzn żadnego zagrożenia. Ilość hormonów w jednej pigułce jest tak mała, że w żaden sposób nie działa na organizm mężczyzny, a zastosowanie łagodnego środka przeczyszczającego w całości usunie składniki tabletki z przewodu pokarmowego.

2. Leki na potencję a kobieta

Mężczyźni przyjmują kobiece leki antykoncepcyjne przez przypadek, natomiast kobiety sięgają po męskie preparaty na problemy z potencją, aby poeksperymentować. Wydaje im się, że lek tego typu może zwiększyć doznania seksualne. Prawda jest jednak taka, że preparaty na potencję skierowane są wyłącznie do mężczyzn, a stosowanie ich przez kobiety nie jest wskazane. Kilka lat temu przeprowadzono badania wpływu najpopularniejszego leku na zaburzenia erekcji na problemy seksualne kobiet. Okazało się, że chociaż wiele z uczestniczek badania zauważyło większą łatwość osiągania orgazmu i ogólną poprawę życia seksualnego, to pojawiły się u nich przy tym takie efekty uboczne leku, jak bóle głowy, fale gorąca i uczucie zapchanego nosa. Z tego względu badanie zostało przerwane, a leki na zaburzenia erekcji pozostawiono mężczyznom.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze