Trwa ładowanie...

Popularny lek uspokajający wycofany z obrotu

Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, z obrotu zostaje wycofany popularny lek uspokajający. Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Wycofanie dotyczy leku Hydroxyzine Hydrochloride Injection USP (2 ml ampułki) z serii o numerze 010516 i z datą ważności do kwietnia 2019r. W uzasadnieniu czytamy, że decyzja o wycofaniu leku przez GIF spowodowana jest błędem w oznakowaniu opakowania w zakresie drogi podania.

Zobacz także:

Zobacz film: "Coraz więcej dzieci pod wpływem środków nasennych"

Substancją czynną leku Hydroxyzine Hydrochloride Injection USP jest hydroksyzyna, czyli środek uspokajający, często przepisywany pacjentom skarżącym się na bezsenność i stany lękowe. Często hydroksyzynę stosuje się także w przypadku uzależnienia od alkoholu czy reakcji alergicznych, jako preparat antyhistaminowy.

Zobacz także:

Czujesz ból w klatce piersiowej, albo jest ci niedobrze? To może być zawał!

Ponieważ jest to środek, który działa już w kilkanaście minut po podaniu, często polecany jest przez lekarzy.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Popularny lek, podawany w stanach lęku i bezsenności wycofany z obrotu
Popularny lek, podawany w stanach lęku i bezsenności wycofany z obrotu
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza