Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Magdalena Boniuk

Pozycja na pieska

Avatar placeholder
07.07.2021 13:41
Pozycja na pieska
Pozycja na pieska (Zdjęcie pary / Shutterstock)

Pozycja seksualna na pieska to taka, w której mężczyzna klęka za kobietą i dokonuje penetracji. Umożliwia ona silną stymulację przedniej ściany pochwy i pieszczenie niezwykle erogennych miejsc na ciele kobiety, jakimi są piersi. Pozycja na pieska umożliwia uprawianie seksu w różnych wariacjach, ponieważ pozwala ona partnerom na eksperymentowanie. Jeśli jednak członek jest zbyt duży, może się zdarzyć, że seks w pozycji na pieska będzie sprawiał kobiecie ból i odbierał całą przyjemność z aktu seksualnego. Ponadto, wielu partnerkom pozycja ta kojarzy się z bardzo silną męską dominacją, dlatego zanim zaczniecie ją praktykować, dobrze jest rozważyć wszystkie wady i zalety, jakie przemawiają za stosunkiem seksualnym w tej pozycji.

Pozycja na pieska - ilustracja
Pozycja na pieska - ilustracja

Kobieta klęczy lub stoi pochylona do przodu, partner ustawia się za nią. Pozycja ta umożliwia zarówno

zobacz galerię

1. Charakterystyka pozycji na pieska

Pozycja seksualna na pieska nazywana jest inaczej pozycją kolanowo-łokciową. Wynika to z faktu, że w czasie uprawiania seksu w tej pozycji partnerka klęczy na czworaka i podpiera swoje ciało łokciami np. o łóżko lub fotel. W innym wariancie tej pozycji kobieta może mieć wyprostowane ręce lub podpierać się łokciami. Seks w pozycji na pieska może być także uprawiany, gdy partnerka podciąga nogi delikatnie pod piersi, a całe ramiona kładzie na podłodze. Wtedy pośladki kobiety są silnie wypięte, co umożliwia mężczyźnie dogłębną penetrację. Mężczyzna klęka za partnerką i do niego należy główna aktywność w trakcie stosunku seksualnego. Jeszcze inny wariant tej pozycji przewiduje, że kobieta może podnieść jedną nogę i np. oprzeć ją na kanapie. Zapewnia to mężczyźnie niesamowite doznania wzrokowe. Pozycja na pieska (piesek) teoretycznie może stanowić większą przyjemność dla mężczyzny niż dla kobiety, ale też wiele partnerek proponuje tę pozycję ze względu na swoje pozytywne doznania płynące z tego typu ułożenia ciał partnerów.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

2. Zalety i wady pozycji na pieska

Zobacz film: "Orgazm wielokrotny"

Poszczególne pozycje w seksie mają swoje plusy i minusy. Podobnie jest z pozycją na pieska. Jej podstawowe zalety to:

  • pozycja na pieska umożliwia mężczyźnie swobodne ruchy rąk, przez co może pieścić różne punkty na ciele partnerki;
  • podniecenie seksualne kobiety może być potęgowane przez dodatkową stymulację jej najbardziej erogennych miejsc;
  • potęgowanie doznań zmysłowych mężczyzny poprzez oglądanie swojej partnerki z wyeksponowanymi pośladkami.

Zobacz także:

Uprawianie seksu w pozycji na pieska wiąże się, niestety, z pewnymi minusami, do których należą:

  • brak kontaktu wzrokowego partnerów i niemożność wzajemnego całowania się podczas stosunku;
  • dominująca pozycja mężczyzny, która może być odbierana jako podporządkowywanie sobie kobiety;
  • możliwość obtarcia łokci i kolan o szorstką powierzchnię.

Pomimo iż Kamasutra wskazuje na konkretne pozycje i techniki seksualne, takie jak np. pozycja na pieska, należy traktować je raczej jako ogólne wskazówki, a nie jako szczegółowe wytyczne w życiu seksualnym. Pozycje miłosne należy dostosowywać do indywidualnych potrzeb i oczekiwań obojga partnerów. Bycie świadomym podczas zjednoczenia seksualnego umożliwia doznawanie kolejnych faz ekstazy. Pospieszny, mało świadomy i krótki seks, daje tylko częściową radość. Współżycie bardziej świadome, przy jednoczesnym pamiętaniu o swoim oddechu, dozując stan podniecenia tak, by była w nas równowaga, umożliwia znacznie dłuższe stosunki seksualne.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.