Trwa ładowanie...

Pozycja stojąca

Seks może być pełen inspiracji, jednak musimy wiedzieć, że nie wszystkie pozycje seksualne są łatwe w wykonaniu. Niektóre wymagają świetnej kondycji fizycznej i gibkości. Aby wypróbować pewne pozycje miłosne, warto mieć trochę doświadczenia w ars amandi, czego przykładem jest pozycja stojąca. Taka pozycja do seksu jest nie tylko stosunkowo trudna, ale i wymagająca pod względem relacji między partnerami. Muszą mieć do siebie zaufanie i czuć się ze sobą naprawdę dobrze, by stosunek seksualny był w pełni udany. Taka aktywność seksualna jest bardzo podniecająca i odpowiednia na tzw. "szybki numerek".

Zobacz film: "Ryzyko kontaktów seksualnych"

spis treści

1. Jak wygląda pozycja na stojąco?

Miłosne igraszki na stojąco można wykonywać w następujących ułożeniach:

  • pozycja seksualna stojąca od przodu - partnerzy są skierowani do siebie przodem ciała i patrzą sobie w oczy; utrudnieniem dla intymnych pieszczot i seksu w tej pozycji może być duża różnica wzrostu między partnerami, dlatego w takiej sytuacji zaleca się, by kobieta stanęła na krześle, niewysokim taborecie czy poduszkach, ewentualnie mężczyzna może lekko ugiąć kolana; urozmaiceniom seksu w tej pozycji seksualnej służy zmiana stopnia nachylenia ciał kochanków, szybkości ruchów czy rozstawienia nóg; seks w takim ułożeniu można także urozmaicić przyparciem ciała kochanki do ściany - jest to lubiana przez wiele osób sytuacja, ponieważ pozwala na prawdziwą bliskość między kochankami;
  • pozycja seksualna stojąca tylna - pozycja ta umożliwia partnerom głęboką penetrację, a przez to zwiększa doznania seksualne (w przypadku kobiety stymulowana jest szczególnie tylna ściana pochwy; źródłem doznań dla mężczyzny jest silna stymulacja prącia, będąca wynikiem wąsko rozwartej pochwy); w pozycji stojącej tylnej główna aktywność należy do mężczyzny, który może stymulować szybkość ruchów i pieścić kobiece piersi; rola partnerki ogranicza się jedynie do zmiany nachylenia tułowia i rozstawienia nóg; pozycję tę można urozmaicać poprzez zmianę szybkości pchnięć, głębokości penetracji czy stopnia nachylenia ciała;
  • pozycja seksualna na stojąco z podtrzymywaniem kobiety - seks w tej pozycji może być uprawiany przez partnerów o różnej wysokości, gdyż niweluje ją podtrzymywanie kobiety przez mężczyznę; seks w tym ułożeniu wymaga od mężczyzny niezwykłej sprawności, ponieważ musi on nie tylko wykonywać pchnięcia, ale przede wszystkim podtrzymywać ciało partnerki; kłopoty z seksem w tej pozycji mogą pojawić się, jeśli mężczyzna narzeka na dolegliwości z kręgosłupem, a partnerka jest stosunkowo ciężka; aby ułatwić uprawianie seksu w tej pozycji, mężczyzna może oprzeć partnerkę o ścianę.

2. Pozycja na stojąco a Kamasutra

Pozycja na stojąco to jedna z wielu pozycji opisanych w Kamasutrze. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia seksualnego, zacznij od wypróbowania prostszych pozycji seksualnych. Z czasem, będziesz mógł przejść na wyższy stopień zaawansowania i spróbować innych pozycji, na przykład na stojąco. Pamiętaj tylko, że w seksie oprócz aktu fizycznego ważne są uczucia. Nie traktuj Kamasutry jak gry, a pozycji seksualnych jak misji w grach komputerowych. Skoncentruj się na dążeniu do tego, by kontakty seksualne były bardziej satysfakcjonujące.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza