Pozycja stojąca

Seks może być pełen inspiracji, jednak musimy wiedzieć, że nie wszystkie pozycje seksualne są łatwe w wykonaniu. Niektóre wymagają świetnej kondycji fizycznej i gibkości. Aby wypróbować pewne pozycje miłosne, warto mieć trochę doświadczenia w ars amandi, czego przykładem jest pozycja stojąca. Taka pozycja do seksu jest nie tylko stosunkowo trudna, ale i wymagająca pod względem relacji między partnerami. Muszą mieć do siebie zaufanie i czuć się ze sobą naprawdę dobrze, by stosunek seksualny był w pełni udany. Taka aktywność seksualna jest bardzo podniecająca i odpowiednia na tzw. "szybki numerek".

1. Jak wygląda pozycja na stojąco?

Miłosne igraszki na stojąco można wykonywać w następujących ułożeniach:

Zobacz film: "Pozycje seksualne [Bez tabu]"

  • pozycja seksualna stojąca od przodu - partnerzy są skierowani do siebie przodem ciała i patrzą sobie w oczy; utrudnieniem dla intymnych pieszczot i seksu w tej pozycji może być duża różnica wzrostu między partnerami, dlatego w takiej sytuacji zaleca się, by kobieta stanęła na krześle, niewysokim taborecie czy poduszkach, ewentualnie mężczyzna może lekko ugiąć kolana; urozmaiceniom seksu w tej pozycji seksualnej służy zmiana stopnia nachylenia ciał kochanków, szybkości ruchów czy rozstawienia nóg; seks w takim ułożeniu można także urozmaicić przyparciem ciała kochanki do ściany - jest to lubiana przez wiele osób sytuacja, ponieważ pozwala na prawdziwą bliskość między kochankami;
  • pozycja seksualna stojąca tylna - pozycja ta umożliwia partnerom głęboką penetrację, a przez to zwiększa doznania seksualne (w przypadku kobiety stymulowana jest szczególnie tylna ściana pochwy; źródłem doznań dla mężczyzny jest silna stymulacja prącia, będąca wynikiem wąsko rozwartej pochwy); w pozycji stojącej tylnej główna aktywność należy do mężczyzny, który może stymulować szybkość ruchów i pieścić kobiece piersi; rola partnerki ogranicza się jedynie do zmiany nachylenia tułowia i rozstawienia nóg; pozycję tę można urozmaicać poprzez zmianę szybkości pchnięć, głębokości penetracji czy stopnia nachylenia ciała;
  • pozycja seksualna na stojąco z podtrzymywaniem kobiety - seks w tej pozycji może być uprawiany przez partnerów o różnej wysokości, gdyż niweluje ją podtrzymywanie kobiety przez mężczyznę; seks w tym ułożeniu wymaga od mężczyzny niezwykłej sprawności, ponieważ musi on nie tylko wykonywać pchnięcia, ale przede wszystkim podtrzymywać ciało partnerki; kłopoty z seksem w tej pozycji mogą pojawić się, jeśli mężczyzna narzeka na dolegliwości z kręgosłupem, a partnerka jest stosunkowo ciężka; aby ułatwić uprawianie seksu w tej pozycji, mężczyzna może oprzeć partnerkę o ścianę.

2. Pozycja na stojąco a Kamasutra

Pozycja na stojąco to jedna z wielu pozycji opisanych w Kamasutrze. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia seksualnego, zacznij od wypróbowania prostszych pozycji seksualnych. Z czasem, będziesz mógł przejść na wyższy stopień zaawansowania i spróbować innych pozycji, na przykład na stojąco. Pamiętaj tylko, że w seksie oprócz aktu fizycznego ważne są uczucia. Nie traktuj Kamasutry jak gry, a pozycji seksualnych jak misji w grach komputerowych. Skoncentruj się na dążeniu do tego, by kontakty seksualne były bardziej satysfakcjonujące.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy