Trwa ładowanie...

Próbujesz wyciskać krostki na twarzy? Uważaj na trójkąt śmierci (WIDEO)

Zobacz film: "Próbujesz wyciskać krostki na twarzy? Uważaj na trójkąt śmierci"

Lekarze odradzają wyciskanie pryszczy na twarzy. Może być to niebezpieczne dla zdrowia, ze względu na charakterystyczne miejsce o nazwie "trójkąt śmierci".

Gdzie się ono dokładnie znajduje oraz jakie niebezpieczeństwo się w nim kryje? Trójkąt śmierci to określenie miejsca na twarzy, które ma specyficzne unaczynienie żylne.

Jest to linia rozciągają się pomiędzy kącikami ust, a jej wierzchołek wyznacza szczytowa część piramidy nosa. Zatem w obrębie trójkąta śmierci znajduje się górna warga, a także większa część nosa.

Miejsce to nie bez przyczyny nosi nazwę trójkąt śmierci. Lekarze często informują pacjentów o tym, aby zmian skórnych, takich jak ropne krostki lub czyraki, nie usuwać samodzielnie. Niesie to ze sobą poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Wyciskanie krostek sprzyja dostaniu się bakterii do zranionych tkanek. Żyły odprowadzające krew z rejonu trójkąta śmierci, ostatecznie docierają do znajdującej się we wnętrzu czaszki zatoki jamistej.

Może to skutkować wystąpieniem zagrażających życiu chorób, takich jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, ropień mózgu czy zakrzepowe zapalenie zatoki jamistej.

Warto zdać sobie sprawę z istnienia trójkąta śmierci i samodzielnie nie usuwać krost, które znajdują się w jego obrębie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza