Trwa ładowanie...

Przyjrzyj się teściowej, a dowiesz się, dlaczego twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie!

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego spośród miliona innych kobiet twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie? Co nim kierowało? Twój wygląd zewnętrzny, a może wręcz przeciwnie – urzekłaś go swoim charakterem i podejściem do życia? Dlaczego resztę życia chce spędzić przy twoim boku?

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, przyjrzyj się jego matce. Naukowcy udowodnili bowiem wpływ matki na wybory syna w przyszłości. Twierdzą, że mężczyźni podświadomie szukają kobiet, które w jakimś stopniu przypominają im swoją rodzicielkę. Czym jest to uwarunkowane?

spis treści

Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

1. Matka – ideał kobiecości

Matka jest pierwszą kobietą w życiu dziecka. Nic więc dziwnego, że postrzegana jest jako ideał piękna, ładu i harmonii. Zajmuje się ona opieką nad niemowlęciem, wychowaniem dziecka i wpajaniem zasad nastolatkowi.

Dziecko widzi ją w różnych sytuacjach, zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych. Nawet jeśli czasem krzyknie, to i tak dziecko czuje się na tyle do niej przywiązane, że obraźliwe słowo kogoś innego, skierowane w jej stronę, wywołać może prawdziwą bijatykę. W końcu to matka, więc trzeba ją chronić, tak jak ona chroni nas. Mimo wad wydaje się prawdziwym ideałem, a przecież dążymy do ideału, mimo że nikt nigdy nim nie zostanie.

2. Matka – wsparcie 24 h na dobę

Matka pełni opiekę całodobową. Dziecko o każdej porze dnia i nocy może liczyć na jej pomoc, jest niezawodna, a żadna krewna nie wydaje się tak atrakcyjna i urocza. Matka jest najbliższą dziecku osobą, dlatego mały chłopiec, spoglądając na nią każdego dnia, podświadomie rejestruje jej sylwetkę, nogi, włosy, oczy, a następnie szuka tych cech u przyszłej wybranki.

To samo tyczy się charakteru i temperamentu. Jeśli mama z natury była spokojna i ciężko było ją wyprowadzić z równowagi, to mężczyzna będzie w przyszłości unikał kobiet porywczych lub nerwowych. Jeśli jednak nie potrafiła trzymać nerwów na wodzy, a krzyk był jej podstawowym tonem, to mężczyzna wychowany w takiej atmosferze bez problemu dogada się z choleryczką. Co więcej – dla niego będzie to całkiem naturalna relacja. W końcu doświadczał jej przez wiele lat.

3. Matka – perfekcyjna pani domu

Niejedna kobieta narzeka, że mąż nie chwali jej talentu kulinarnego. Niby zjada przygotowane posiłki, ale jednak nie widać w nim zachwytu lub jakiejkolwiek wdzięczności. Kiedy jednak wybieracie się na niedzielny obiad do jego mamy, twojemu partnerowi aż ślinka cieknie na samą myśl o przysmakach przygotowanych przez teściową. Zastanawiasz się, co robisz nie tak? Niepotrzebnie!

Twój ukochany tak przyzwyczaił swoje kubki smakowe do maminych obiadków, że wszystkie pozostałe są mało wyraziste. Wyidealizował kuchnię matki do tego stopnia, że ciężko mu jest przyznać ci rację w sprawie gołąbków, które przyrządzasz o wiele lepiej niż ona. Najlepszym sposobem w tym przypadku jest wspólne gotowanie z teściową, która z pewnością chętnie podzieli się z tobą sprawdzonymi przepisami jej babci.

Wybór kobiety przypominającej choć w niewielkim stopniu własną matkę nie jest niczym złym. Mężczyzna przyzwyczaił się do pewnego schematu, który mu odpowiadał, więc chce go powielać. Jeśli jego matka była typową gospodynią przesiadującą więcej czasu w kuchni niż w salonie, to nic dziwnego, że on sam widzi swoją żonę przez ten pryzmat. Chce być traktowany równie dobrze jak w dzieciństwie.

Nie ma potrzeby, abyśmy negowały takie zachowania. Tym bardziej, że my także wybierając swojego partnera, często próbujemy porównać go do własnego ojca, który był pierwszym przedstawicielem płci męskiej w naszym życiu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Katarzyna Bilnik-Barańska
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza