Przejdź na WP

Przyjrzyj się teściowej, a dowiesz się, dlaczego twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie!

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego spośród miliona innych kobiet twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie? Co nim kierowało? Twój wygląd zewnętrzny, a może wręcz przeciwnie – urzekłaś go swoim charakterem i podejściem do życia? Dlaczego resztę życia chce spędzić przy twoim boku?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

Jeśli chcesz znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, przyjrzyj się jego matce. Naukowcy udowodnili bowiem wpływ matki na wybory syna w przyszłości. Twierdzą, że mężczyźni podświadomie szukają kobiet, które w jakimś stopniu przypominają im swoją rodzicielkę. Czym jest to uwarunkowane?

spis treści

1. Matka – ideał kobiecości

Matka jest pierwszą kobietą w życiu dziecka. Nic więc dziwnego, że postrzegana jest jako ideał piękna, ładu i harmonii. Zajmuje się ona opieką nad niemowlęciem, wychowaniem dziecka i wpajaniem zasad nastolatkowi.

Dziecko widzi ją w różnych sytuacjach, zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych. Nawet jeśli czasem krzyknie, to i tak dziecko czuje się na tyle do niej przywiązane, że obraźliwe słowo kogoś innego, skierowane w jej stronę, wywołać może prawdziwą bijatykę. W końcu to matka, więc trzeba ją chronić, tak jak ona chroni nas. Mimo wad wydaje się prawdziwym ideałem, a przecież dążymy do ideału, mimo że nikt nigdy nim nie zostanie.

2. Matka – wsparcie 24 h na dobę

Matka pełni opiekę całodobową. Dziecko o każdej porze dnia i nocy może liczyć na jej pomoc, jest niezawodna, a żadna krewna nie wydaje się tak atrakcyjna i urocza. Matka jest najbliższą dziecku osobą, dlatego mały chłopiec, spoglądając na nią każdego dnia, podświadomie rejestruje jej sylwetkę, nogi, włosy, oczy, a następnie szuka tych cech u przyszłej wybranki.

To samo tyczy się charakteru i temperamentu. Jeśli mama z natury była spokojna i ciężko było ją wyprowadzić z równowagi, to mężczyzna będzie w przyszłości unikał kobiet porywczych lub nerwowych. Jeśli jednak nie potrafiła trzymać nerwów na wodzy, a krzyk był jej podstawowym tonem, to mężczyzna wychowany w takiej atmosferze bez problemu dogada się z choleryczką. Co więcej – dla niego będzie to całkiem naturalna relacja. W końcu doświadczał jej przez wiele lat.

3. Matka – perfekcyjna pani domu

Niejedna kobieta narzeka, że mąż nie chwali jej talentu kulinarnego. Niby zjada przygotowane posiłki, ale jednak nie widać w nim zachwytu lub jakiejkolwiek wdzięczności. Kiedy jednak wybieracie się na niedzielny obiad do jego mamy, twojemu partnerowi aż ślinka cieknie na samą myśl o przysmakach przygotowanych przez teściową. Zastanawiasz się, co robisz nie tak? Niepotrzebnie!

Przyjrzyj się teściowej, a dowiesz się, dlaczego twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie!
Przyjrzyj się teściowej, a dowiesz się, dlaczego twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie! (Zdjęcie matki z synem / Shutterstock)

Twój ukochany tak przyzwyczaił swoje kubki smakowe do maminych obiadków, że wszystkie pozostałe są mało wyraziste. Wyidealizował kuchnię matki do tego stopnia, że ciężko mu jest przyznać ci rację w sprawie gołąbków, które przyrządzasz o wiele lepiej niż ona. Najlepszym sposobem w tym przypadku jest wspólne gotowanie z teściową, która z pewnością chętnie podzieli się z tobą sprawdzonymi przepisami jej babci.

Wybór kobiety przypominającej choć w niewielkim stopniu własną matkę nie jest niczym złym. Mężczyzna przyzwyczaił się do pewnego schematu, który mu odpowiadał, więc chce go powielać. Jeśli jego matka była typową gospodynią przesiadującą więcej czasu w kuchni niż w salonie, to nic dziwnego, że on sam widzi swoją żonę przez ten pryzmat. Chce być traktowany równie dobrze jak w dzieciństwie.

Nie ma potrzeby, abyśmy negowały takie zachowania. Tym bardziej, że my także wybierając swojego partnera, często próbujemy porównać go do własnego ojca, który był pierwszym przedstawicielem płci męskiej w naszym życiu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy