Rewolucja w leczeniu chorób oka. "Odmładzanie wzroku" - regeneracja siatkówki oka jest już dostępna w Polsce!

1. Jak dbać o oczy aby wzrok był dobry i służył nam jak najdłużej ?

Wzrok to najważniejszy ze zmysłów człowieka. Zakładamy, że nasze oczy będą nam dobrze służyły do końca życia. Niestety, w dobie coraz częstszych zachorowań na cukrzycę i inne schorzenia cywilizacyjne, pracy przy komputerze, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach ze sztucznym światłem, a także stykania się z wieloma innymi czynnikami, które źle wpływają na oczy, coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem, a wielu grozi nawet jego utrata.

Według najnowszych badań w 2020 roku ślepota może dotknąć aż 75 milionów osób na całym świecie. W krajach rozwiniętych główną przyczyną ślepoty jest zwyrodnienie plamki żółtej, nazywane inaczej starczą degeneracją plamki (AMD).

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Jak się okazuje, od niedawna chorobie tej można zapobiec już przy jej wczesnych objawach. Lekarze okuliści zachęcają do profilaktyki i regularnych formie badan kontrolnych, a w razie potrzeby terapii przy użyciu nowoczesnych technologii medycznych.

2. „Odmładzanie wzroku” czyli regeneracja siatkówki oka jest możliwa dzięki innowacyjnej metodzie leczenia laserem 2RT

Terapia przy użyciu unikatowego w Polsce i jednego z najnowocześniejszych sprzętów w Europie, lasera 2RT, jest nieinwazyjnym ratunkiem dla wzroku, który można stosować już na wczesnym etapie choroby – zwyrodnienia plamki żółtej. Dotychczas terapię tego schorzenia rozpoczynano w późnym stadium choroby.

Innowacyjna metoda regeneracji siatkówki oka to procedura polegająca na stymulacji naturalnego, biologicznego procesu regeneracji oka. Na siatkówkę oddziałuje precyzyjnie kontrolowany, nanosekundowy impuls laserowy. Zabieg służy leczeniu: starczej degeneracji plamki (AMD) oraz retinopatii cukrzycowej (DR).

– Sam zabieg trwa zazwyczaj kilka minut. Jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Przed zabiegiem podawane są krople znieczulające, aby na oko mogła zostać założona soczewka, przez którą okulista wykonuje zabieg. W trakcie działania lasera pacjent widzi jedynie błyski światła i słyszy krótkie kliknięcia. Zabieg wywołuje pożądany efekt terapeutyczny stymulacji siatkówki, z drugiej zaś strony nie powoduje jej uszkodzenia, jak tradycyjny laser koagulujący. Tylko laser 2 RT wykonuje innowacyjną metodę pobudzania siatkówki do samoregeneracji. Po zabiegu pacjent powinien pozostać pod kontrolą okulisty. Skuteczność terapii oceniana jest po kilku (3 - 6) miesiącach po przeprowadzonym zabiegu – mówi okulista dr Tomasz Grędysa, Dyrektor Medyczny Europejskiego Centrum Zdrowego Oka.

3. Europejskie Centrum Zdrowego Oka – to jedna z najnowocześniejszych w Europe placówek diagnostyki i leczenia chorób oka

Europejskie Centrum Zdrowego Oka to placówki medyczne stworzone przez najwyższej klasy profesjonalistów w dziedzinie okulistyki. Pierwsza placówka istnieje od 2002 roku i kieruje swoją ofertę do pacjentów, którzy potrzebują diagnostyki i leczenia jaskry na najwyższym światowym poziomie. Nowa placówka na warszawskim Ursynowie specjalizuje się w zabiegach regeneracji siatkówki laserem 2RT (AMD, retinopatia cukrzycowa) oraz oferuje kompleksowe usługi w zakresie okulistyki i ortooptyki dziecięcej.

Europejskie Centrum Zdrowego Oka to jeden z najnowocześniej wyposażonych w innowacyjny sprzęt specjalistyczny prywatnych ośrodków diagnostyki jaskry w Polsce, a od 2016 roku także ośrodek zajmujący się szeroką diagnostyką i terapią chorób siatkówki.

Wszystkie badania odbywają się pod opieką doświadczonego i wysoko wykwalifikowanego personelu, co daje pacjentom gwarancję profesjonalnej opieki, prawidłowej i szybkiej diagnozy oraz skutecznego leczenia.

Od wielu lat klinika utrzymuje najwyższy standard, stale rozwijając się i wzbogacając zaplecze technologiczne o najnowszy dostępny na świecie sprzęt diagnostyczny. Dynamiczny rozwój placówek opiera się na unikatowej, szerokiej wiedzy oraz aktywnym rozwoju, wraz z innowacyjnymi technologiami w lecznictwie, profesjonalistów jacy pracują w Europejskim Centrum Zdrowego Oka.

Więcej informacji o Europejskim Centrum Zdrowego Oka: Warszawa, ul. Hołubcowa 32, Tel: 22 454 64 50, ,

TYLKO W LISTOPADZIE 2016 OFERUJEMY RABAT 500 ZŁOTYCH NA ZABIEGI UNIKATOWYM LASEREM 2 RT!

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy