Trwa ładowanie...

Seks oralno-analny

Intymne chwile budzi sporo kontrowersji. Zwolennicy stosunków oralno-analnych przekonują, że miłość francuska połączona z pobudzaniem odbytu dostarcza niesamowitych doznań. Wystarczy poznać techniki seksu analnego i zastosować je w praktyce. Jednak dla niektórych osób seks analny to tabu, o seksie oralno-analnym nie wspominając. Warto przezwyciężyć uprzedzenia i przekonać się na własnej skórze, jak wygląda stosunek analny. Zalety seksu analnego coraz częściej doceniają różne osoby, bez względu na orientację płciową. Jak uprawiać seks analny w połączeniu z miłością francuską?

1. Seks oralno-analny krok po kroku

Seks oralno-analny
Seks oralno-analny

Nawet najlepsze techniki seksu analnego nie sprawdzą się, jeśli jedna z osób będzie czuła się niekomfortowo.

zobacz galerię

Zanim zdecydujesz się z partnerem na seks oralno-analny, upewnij się, że oboje macie na to ochotę. Nie ma sensu zmuszać się do stosunku analnego, ponieważ prawdopodobieństwo odczuwania przyjemności będzie wówczas nikłe. Jeśli zarówno ty, jak i twój partner chcecie przekonać się, jak wygląda miłość francuska w połączeniu z seksem analnym, zastosujcie się do następujących wskazówek:

Zobacz film: "Jak wywołać orgazm?"
  • Pamiętaj, że czystość to podstawa. Przed seksem oralno-analnym należy dokładnie umyć okolice odbytu. Kąpiel lub prysznic to także dobry pomysł na grę wstępną. Warto sobie uświadomić, że umycie okolic odbytu sprawi, że lizanie tych miejsc nie będzie się zasadniczo różniło od stymulowania językiem jakiejkolwiek innej części ciała.
  • Jak uprawiać seks analny? Zacznij od pobudzania wewnętrznych stron ud i pośladków dłońmi i ustami. Bądź łagodny i posuwaj się powoli, zwłaszcza jeśli twój partner miał w przeszłości nie najlepsze doświadczenia z seksem analnym.
  • Świetnym pomysłem na przejście do stosunku oralno-analnego jest zaczęcie od fellatio lub cunnilingus. Okolice odbytu są bardzo wrażliwe na dotyk, dlatego zakreślaj językiem koła, łaskocz skórę czubkiem języka, a kiedy oboje będziecie na to gotowi, możesz zacząć penetrację odbytu.

2. O czym należy pamiętać podczas seksu oralno-analnego?

Jakie techniki seksu analnego warto wykorzystać i jakie inne kwestie są godne uwagi?

  • Dostęp do odbytu jest stosunkowo utrudniony, ale w kilku pozycjach można uzyskać optymalne warunki do seksu oralno-analnego. Pierwsza z nich polega na położeniu się strony biernej na plecach z dużą poduszką pod pośladkami, która podnosi je. Druga pozycja wymaga zajęcia przez stronę aktywną miejsca na twarzy strony biernej. Kolejna polega na zgięciu się z szeroko rozstawionymi nogami przez partnera, który jest stroną bierną. Odbiorca pieszczot analnych może także położyć się na plecach i założyć nogi do tyłu. Ta pozycja nie jest szczególnie komfortowa, ale pozwala stronie aktywnej bez problemu dostać się do odbytu.
  • Niezwykle istotne jest staranne umycie wszelkich części ciała, które były w odbycie. W przypadku seksu oralno-analnego wystarczy dokładne umycie zębów. Brak odpowiedniej higieny może doprowadzić do poważnych infekcji.

Seks oralno-analny może być świetną, ekscytującą zabawą. Miłość francuska nie musi ograniczać się do fellatio i cunnilingus. Jak uprawiać seks analny? Najważniejszy jest szacunek i wzajemne zaufanie. Nawet najlepsze techniki seksu analnego nie sprawdzą się, jeśli jedna z osób będzie czuła się niekomfortowo.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza