Trwa ładowanie...

"Skarpety octowe" pomagają walczyć z gorączką (WIDEO)

Zobacz film: ""Skarpety octowe" pomagają walczyć z gorączką"

Podwyższona temperatura ciała jest sygnałem, że w organizmie zaczyna toczyć się stan zapalny. Ciało w ten sposób walczy chorobotwórczymi drobnoustrojami. Gorączka do 38,5 stopni Celsjusza jest więc potrzebna do wyzdrowienia.

Co jednak jeśli jest zbyt wysoka, a leki nie działają? Z pomocą przychodzą metody naturalne. Takie jak np. "octowe skarpety". Skarpety octowe pomagają walczyć z gorączką. Podwyższona temperatura ciała jest sygnałem, że w organizmie zaczyna toczyć się stan zapalny.

Ciało w ten sposób walczy z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Gorączka do 38,5 stopnia Celsjusza jest więc potrzebna do wyzdrowienia. Zaleca się, by takiej gorączki nie zbijać, ponieważ po jej obniżeniu organizm traci zdolność do nauki walki z infekcją.

Jeśli jednak jest zbyt wysoka, staje się niebezpieczna dla organów. Gdy zbliża się do 39 stopni, należy ją szybko obniżyć. -Mój syn miał anginę, gorączka sięgała 39,4 stopni. Podawałam mu ibuprofen i paracetamol na przemian co cztery godziny.

Temperatura lekko spadała, ale nadal sięgała granicy 39 stopni. Po kilku dawkach preparatów, do kuracji postanowiła włączyć domowe metody walki z gorączką. Zrobiła octowe skarpety, waciki gazowe nasączyła octem i przyłożyła je do stóp swojego syna.

Owinęła je woreczkiem i założyła chłopcu skarpetki. Przykryła go kołdrą i czekała. Po godzinie temperatura spadła do 37 stopni Celsjusza. Przyspieszony z powodu gorączki oddech chłopca unormował się.

-Byłam zaskoczona, że tak szybko to zadziałało. Nie do końca wierzyłam w te octowe skarpety, ale jako uzupełnienie kuracji to się sprawdza - podsumowuje kobieta.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

 Octowe skarpety to nic innego jak nasączone octem waciki
Octowe skarpety to nic innego jak nasączone octem waciki ((wp.pl) Octowe skarpety to nic innego jak nasączone octem waciki)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza