Trwa ładowanie...

Stymulacja odbytu

Stymulacja odbytu to rodzaj pieszczot, na które nie wszyscy kochankowie są otwarci. Chociaż wielu osobom pieszczenie odbytu przynosi niesamowite doznania erotyczne, są również tacy, dla których tego typu igraszki łóżkowe są zbyt śmiałe, a przede wszystkim krepujące. Podobne emocje wzbudza seks analny – niektórym sprawia on ogromną przyjemność i prowadzi do intensywnego orgazmu, a innych zniechęca sama myśl o nim. Pieszczoty odbytu przede wszystkim wymagają zgody obojga partnerów, bez względu na to, czy jest to stymulacja odbytu kobiety, czy mężczyzny. Jeśli jeden z partnerów ich nie lubi, lepiej zdecydować się na pieszczoty, które obojgu sprawią przyjemność.

Zobacz film: "Co nas pociąga w innych ludziach?"

spis treści

1. Zasady stymulacji odbytu

Podczas pieszczot odbytu najważniejsza jest czystość i higiena. Tego rodzaju zabawy erotyczne mogą się skończyć groźną infekcją, jeśli nie przestrzega się zasad higieny. Z tego względu najlepszym wstępem do stymulacji i penetracji odbytu jest kąpiel lub prysznic. Może on przybrać formę gry wstępnej. Bez względu na to, czy do penetracji użyjemy palca, czy gadżetów erotycznych, po usunięciu ich z odbytu koniecznie należy je umyć.

Podczas stymulacji analnej przede wszystkim musimy pamiętać o trzech rzeczach, a są to higiena, odpowiednie nawilżenie oraz bezpieczeństwo. Po stymulacji odbytu palcem lub wibratorem konieczne jest ich dokładne umycie. Absolutnie nie można stosować naprzemiennej stymulacji analnej i waginalnej. Należy także pamiętać o stosowaniu lubrykantów (zwieracz nie jest fizjologicznie przystosowany do penetracji) oraz stosowaniu prezerwatyw (chronią przed ubrudzeniem kałem, bakteriami oraz zakażeniami wirusowymi).

Penetracja odbytu wymaga zastosowania lubrykantu i to w dużych ilościach. Nasze ruchy podczas tego rodzaju pieszczot muszą być bardzo powolne i delikatne – szczególnie, jeśli robimy to po raz pierwszy. Bardzo ważne jest również obserwowanie reakcji partnera – dostosowując się do nich możemy mieć pewność, że nie zrobimy ukochanej osobie czegoś, co sprawi jej ból lub dyskomfort.

Kolejna ważna rzecz, jakiej wymaga bezpieczna stymulacja odbytu to przycięcie paznokci. Błona śluzowa odbytu jest bardzo cienka i łatwo można ją uszkodzić. Jeśli kobieta ma długie paznokcie, a pragnie pieścić partnera poprzez penetrację palcem jego odbytu, może otoczyć paznokcie watą, a następnie nałożyć lateksowe rękawiczki. Są one wskazane także dla tych, którzy mają lekkie opory przed stymulacją odbytu partnera palcem.W takim przypadku lubrykant nakładamy również na rękawiczki.

2. Stymulacja odbytu mężczyzny

Mężczyźni często nie są zbyt otwarci na eksperymentowanie z pieszczotami w okolicach odbytu. Niekiedy obawiają się, że ten rodzaj stymulacji może im się spodobać, a to postawiłoby w wątpliwość ich seksualność. Jest to oczywiście błędne myślenie, oparte na stereotypach. Mimo tego, nie należy nalegać na stymulację odbytu mężczyzny, jeśli miałoby to stać się przyczyną dyskomfortu i nieprzyjemnych doznań. Jak przy każdego rodzaju zabawach erotycznych, również w tym przypadku najważniejsza jest właściwa komunikacja i wrażliwość na potrzeby i uczucia partnera.

Jeśli oboje partnerzy wykazują chęć na pieszczoty analne, najważniejsze jest zastosowanie lubrykantu. Następnie rozpoczynamy stymulację od bardzo powolnych i delikatnych ruchów. Większość osób, które po raz pierwszy biorą udział w takiej zabawie, będzie odczuwało napięcie, które przełoży się na zaciskanie zwieracza. Ważne, aby niczego nie robić na siłę, gdyż wywoła to jedynie ból i dyskomfort. Najlepiej zacząć od delikatnego masażu odbytu kolistymi ruchami palca. Gdy zauważymy, że mięsień się rozluźnia, można zacząć delikatnie wsuwać i wysuwać palec – z początku niezbyt głęboko. Obserwujemy przy tym reakcje partnera.

10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa
10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa [10 zdjęć]

Większość kobiet doświadcza silnego pożądania seksualnego w momencie wystąpienia owulacji, czyli wtedy,

zobacz galerię

Wewnątrz można wykonywać różne rodzaje ruchów: kręcenie dłonią, ruch do przodu i do tyłu, ruch okrężny wzdłuż ścian odbytu. Można także stymulować konkretne punkty wewnątrz odbytu. Mężczyznom największą przyjemność sprawia stymulowanie dwóch miejsc – samego odbytu, który jest bardzo wrażliwy, gdyż jest szczególnie mocno unerwiony, a także stymulowanie prostaty. Można ją wyczuć na głębokości kilku centymetrów wgłąb odbytu, w kierunku brzucha. Sprawia wrażenie niewielkiego, twardego wybrzuszenia. Stymulacja prostaty może doprowadzić do niezwykle intensywnego orgazmu – nawet trzykrotnie bardziej intensywnego niż normalny.

3. Stymulacja odbytu kobiety

Przed rozpoczęciem stymulacji odbytu kobiety, mężczyzna powinien pieścić wewnętrzną stronę jej ud i pośladki. Jako substancję nawilżającą zawsze należy stosować profesjonalne lubrykanty. Na początek dobry będzie zewnętrzny masaż odbytu kolistymi ruchami. Jeśli kobieta zaciska zwieracz, nie należy dalej postępować z pieszczotami analnymi, jeśli nie uda się jej rozluźnić. Najlepsze do tego będą pieszczoty innych części ciała, całowanie oraz seks oralny. Wykonując cunnilingus mężczyzna daje kobiecie czas na zrelaksowanie się. Istotna jest również cała oprawa gier łóżkowych: odpowiedni nastrój, muzyka, świece. Gdy dojdzie do penetracji odbytu, ruchy powinny być wykonywane bardzo powoli i delikatnie. Zakres ruchów jest taki sam, jak w przypadku stymulacji odbytu mężczyzny. Często kobietom podoba się powolne przesuwanie palca dookoła wnętrza odbytu. Jeśli ruchy będą zbyt szybkie lub zbyt gwałtowne, kobieta nie zaliczy tego doświadczenia do przyjemnych.

Stymulacja odbytu to jedna z bardziej śmiałych gier erotycznych. Wielu kochankom sprawia rozkosz, jednak to, że ktoś nie ma na nią ochoty nie znaczy, że jest konserwatywny czy pruderyjny. W seksie najważniejsze jest, aby do niczego się nie zmuszać i robić zawsze to, co sprawia nam i partnerowi przyjemność.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz także odpowiedzi na pytania innych osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Lekarze odpowiedzieli także na inne pytania dotyczące tego tematu - pełną listę znajdziesz tutaj.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza