Trwa ładowanie...

Szycie dziąseł

Zszywanie dziąsła jest niekiedy konieczne po zabiegach stomatologicznych, zwłaszcza w przypadku ekstrakcji zębów, po których pozostaje duży zębodół. Szycie dziąsła w takiej sytuacji zapobiega krwotokowi z dziąsła oraz sprzyja gojeniu się rany. Jest to proces całkowicie bezbolesny, ponieważ zwykle działa jeszcze znieczulenie miejscowe wykonywane przed przeprowadzeniem zabiegu. Lekarz chwyta brzegi dziąsła i zakłada odpowiednią ilość szwów. Może do tego wykorzystać nici nierozpuszczalne lub rozpuszczalne. W przypadku tych nierozpuszczalnych konieczne będzie zgłoszenie się do ich wyciągnięcia po około 7-10 dniach od zabiegu, natomiast szwy rozpuszczalne do 10 dni powinny same się wchłonąć. Po ustąpieniu działania znieczulenia pacjent może odczuwać nawet silne dolegliwości bólowe związane częściowo z samym zabiegiem (ekstrakcją), a częściowo ze zszywaniem rany. Ból powinien jednak ustąpić po zażyciu tradycyjnych leków przeciwbólowych, a zimne okłady na tę okolicę powinny zmniejszyć opuchliznę.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Magdalena Pikul
Następny artykuł: Ekstrakcja zęba
Szycie dziąseł
Szycie dziąseł (shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza