Trwa ładowanie...

Tabletki szczęścia – sprawdź, jak wpływają na wybór partnera

Antykoncepcja hormonalna cieszy się dużą popularnością z powodu wysokiej skuteczności i łatwości jej stosowania. Coraz więcej kobiet sięga po tabletki antykoncepcyjne jako zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Jednak jak każdy lek, tak i te tabletki niosą ze sobą szereg skutków ubocznych, niektóre są powszechnie znane, inne dość zaskakujące.

spis treści

1. Tabletki antykoncpecyjne a zadowolenie z męża

We Florida State University naukowcy zbadali 118 par. Zwracano szczególną uwagę na zadowolenie żon z męża oraz na przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej. Okazało się, że istnieje wyraźny związek pomiędzy tymi dwoma zagadnieniami. Kobiety, które przyjmowały antykoncepcję hormonalną przed wyjściem za mąż, po jej odstawieniu były mniej zadowolone z męża. Uważały go za mniej atrakcyjnego, niż wydawało im się na początku. Kobiety, które poznały swojego ukochanego przed przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych nie miały tego problemu. Tabletki antykoncepcyjne mogą wpływać na nasze wybory i powodować, że twarz, która wydaje nam się mało atrakcyjna, staje się ładniejsza.

Zobacz film: "Fakty na temat seksu"

2. Tabletki antykoncepcyjne a cechy "pozałóżkowe"

Podobne badania zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii. Tam doszukano się związku pomiędzy zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych a docenianiem swojego męża. Kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną bardziej doceniały swoich mężczyzn za cechy "pozałóżkowe" niż panie, które nie stosowały takiej antykoncepcji. Badacze podejrzewają, że przyczyną takiego zachowania jest podwyższony poziom progesteronu i obniżona płodność. Kobiety w takich warunkach bardziej zwracają uwagę na inteligencję i stan portfela mężczyzny niż jego wygląd. Dodatkowo w związkach, w których panie stosują hormonalną antykoncepcję, rzadziej dochodzi do rozstań.

Tabletki antykoncepcyjne mogą wpływać na wiele procesów zachodzących w ciele kobiety. Mogą sprawić, że inaczej odczuwamy zapach męskiego potu, inaczej postrzegamy czyjąś atrakcyjność i wiele wiele innych. Oczywiście to, czy kobieta przyjmuje, czy nie przyjmuje antykoncepcji hormonalnej, nie jest wyznacznikiem jej szczęścia małżeńskiego, jednak może się do niego albo przyczynić, albo je pogrążyć.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza