Trwa ładowanie...

Telepatia - definicja, czym jest, teorie, czy można się jej nauczyć

Telepatia to najprościej mówiąc zdolność do porozumiewania się bez słów. Na pewno zastanawiałeś się, czy telepatia naprawdę istnieje. Na czym ma polegać telepatia? Czy telepatia jest możliwa?

Zobacz film: "Natchniona Herbuś: "Medytacja sprawia, że mam wewnętrzy spokój i równowagę""

spis treści

1. Telepatia – definicja

Nazwa „telepatia” wywodzi się z dwóch greckich słów tele (daleki) oraz patheia (uczucie). Telepatię definiuje się jako możliwość wymiany myśli z drugim człowiekiem beż użycia jakiegokolwiek środka kontaktu, jakim może być mowa, dotyk, wzrok, słuch, smak czy węch. Środkiem komunikacji w telepatii mają być myśli oraz emocje.

2. Telepatia – czym jest?

Od jak dawna mówi się o telepatii? Ludzkość od dawna przypisuje się zdolności telepatyczne. Aborygeni twierdzą, że potrafią porozumieć się nie tylko ze sobą, ale także z naturą, Tybetańczycy podobno potrafią przekazywać sobie wiadomości za pomocą wiatru. Za telepatię uznawane jest także poczucie rodzica o tym, że dziecku dzieje się krzywda, nawet jeżeli jest ono bardzo daleko.

Telepatia nie jest potwierdzona badaniami naukowymi. Natomiast telepatia znalazła bardzo duże zainteresowanie u parapsychologów. Telepatia jest także zjawiskiem, które występuje u zwierząt. Według wykładowczyni Anny Breytenbach psy komunikują się ze swoimi właścicielami właśnie za pomocą telepatii.

Naucz się kontrolować negatywne emocje
Naucz się kontrolować negatywne emocje [6 zdjęć]

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) ma na celu zmianę wzorców myślenia, zachowania i emocji. Często

zobacz galerię

3. Telepatia - teorie

Jak tłumaczy się telepatię? Otóż mówi się np. o tym, że mózg emituje fale posobne do fal radiowych. Teoria fal radiowych zakłada, że za ich pomocą, przekazywane są nasze emocje, uczucia, oczekiwania i myśli. Jednak nie ma ona potwierdzenia naukowego.

Inna teoria tłumacząca telepatię tłumaczy, że człowieka otacza pole morfogenetyczne. Nie jest ono widoczne gołym okiem, ale jego działanie pozwala na poznanie myśli drugiej osoby. Według tej teorii właśnie za pomocą tego pola można przekazywać informacje.

Zobacz też:

4. Telepatia – czy można się jej nauczyć?

To pytanie na pewno nieraz się pojawiło. Zwolennicy telepatii twierdzą, że jak najbardziej jest to zdolność, której można się nauczyć. Jak to robić? Należy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jako wzór podają tybetańskich mnichów, którzy koncentrują swoje zdolności na medytacji i skupieniu. Tybetańczycy aby lepiej przekazywać sobie informacje wprowadzają się w trans. Tą metodę stosują także zwolennicy telepatii. Jedną z metody wprowadzenia się w trans jest hipnoza.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza