Trwa ładowanie...

Test, który zdradza, co kryje się w twojej podświadomości. Wystarczy, że odpowiesz na jedno pytanie

Obrazek, który jest logiem zoo w Pittsburghu, to zarazem iluzja optyczna. Co można na nim dostrzec? Przyjrzyj się. Odpowiedź, której udzielisz, będzie zarazem odpowiedzią na pytanie, co kryje się w zakamarkach twojego umysłu.

Zobacz film: "Siła umysłu. Zobacz, co potrafi twój mózg"

1. Test obrazkowy powie prawdę o tobie

Spójrz przez chwilę na poniższy obraz. Co widzisz? Pierwsze wrażenie będzie odpowiedzią na pytania o to, co skrywa twoja podświadomość. Gotowy do testu? Zatem patrz.

To, co zobaczysz jako pierwsze, świadczy o tym, jaką masz osobowość
To, co zobaczysz jako pierwsze, świadczy o tym, jaką masz osobowość (@Pittsburgh Zoo)

Każdy człowiek ma inny sposób postrzegania rzeczywistości. To oczywiste. Jednak nie każdy ma świadomość, że nie tylko myślimy i czujemy coś innego, ale również możemy widzieć inne treści.

Na podstawie skojarzeń i spostrzeżeń budowana jest przez specjalistów ocena i opinia o danym człowieku. Choć umysł może nieraz zaskakiwać, w większości przypadków te same mechanizmy działają podobnie na poszczególne jednostki.

Zatem zastanów się, co w pierwszej kolejności zwróciło twoją uwagę na załączonym obrazku. Oto odpowiedzi na zadane pytanie.

Drzewo - to najczęściej udzielana odpowiedź. Dla większości osób to oczywiste. Dzięki drzewu ten obrazek w ogóle ma kształt i sens. Ci, którzy dostrzegają drzewo, zawsze ufają swoim umysłom. W starciu uczuć i myślenia, palmę pierwszeństwa dają rozsądkowi. Są racjonalistami, którzy podejmują tylko dobrze przemyślane decyzje. Nie dają się unosić porywom serca.

Takie zachowanie ma jednak również swoje wady. Choć racjonalizm może świetnie sprawdzać się w pracy, zarazem może być przeszkodą w wyrażaniu siebie w życiu prywatnym. Osoby zbyt skupione na rzeczowym osądzie mogą mieć problem z oceną rzeczywistości na płaszczyźnie emocjonalnej. Skutkiem tego mogą być problemy w nawiązywaniu przyjaźni i związków uczuciowych, a także zbytnia nieśmiałość w nowych sytuacjach.

Osoby, które widzą goryla, to jednostki, które mają problemy z docenianiem samych siebie. Zaniżają nieraz własną wartość. Wobec innych stosują wysoko postawioną poprzeczkę, ale jeszcze więcej wymagają od samych siebie. Pracują bez wytchnienia, z nadmiernym poświęceniem. Mogą mieć tendencję, by zaniedbywać swoje potrzeby. Wciąż starają się poszerzać wiedzę, zdobywać nowe kompetencje.

Lwa dostrzegają jako pierwszego ci, którymi kierują emocje. Mogą wydawać się nadmiernie egzaltowani. Zanim coś przemyślą, już działają. Kieruje nimi instynkt, a nie chłodna kalkulacja. Nie stosują się do żadnych zasad, lubią przekraczać granice. Jednak często nieświadomie ranią innych, mają problem ze współpracą w grupie. Wysoko mierzą i nie wycofują się nigdy, nawet w obawie przed porażką.

Ich lekkomyślność każe nierzadko podejmować wyzwania skazane na porażkę. Dla takich osób podstawą powinno być zwolnienie tempa i nawiązanie przyjaznych relacji z bliskimi osobami, które czasem pomogą hamować bezpodstawny zapał.

Ryby widzą ci, którzy potrafią wywierać niezwykły wpływ na otoczenie. Może właśnie dlatego dostrzegają jako pierwsze rybki, które nie mają większego znaczenia dla całości tego obrazu? Osoby, które zauważyły ryby jako pierwszy element obrazu, są charyzmatyczne, mają w sobie ogromne pokłady życzliwości, miłości i empatii. Dlatego nawet jeśli dominują nad grupą, robią to za ogólną zgodą.

Pamiętaj, że nie musisz się zgadzać z powyższą interpretacją. Ten test to tylko zabawa, choć może inspirować do podejmowania pracy nad sobą i swoimi słabościami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

 

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

    Pomocni lekarze

    Szukaj innego lekarza