Trwa ładowanie...

Testy punktowe z alergenami wziewnymi

Testy alergiczne mają wykazać na jakie alergeny masz uczulenie. Popularne są testy punktowe. Wykorzystują one różne rodzaje alergenów. Między innymi alergeny wziewne. Testy alergiczne są niezwykle ważne i pomocne. Ich wyniki pomogą ci dowiedzieć się, jakie alergeny ci szkodzą. Dzięki temu możliwe jest dalsze leczenie. Alergia może być leczona poprzez eliminację alergenów, a w dalszej kolejności, poprzez odczulanie.

1. Choroby alergiczne a testy alergiczne

Jeżeli rozpoznano u ciebie choroby alergiczne, zrób czym prędzej testy. Testy alergiczne pomogą rozpoznać szkodliwe alergeny. A to w końcu one są odpowiedzialne za twoje uczulenie. Kiedy już będziesz miała wyniki, będziesz mogła podjąć dalsze kroki leczenia. Alergia powinna być leczona w specjalny sposób. Choroby alergiczne leczy się przyczynowo i objawowo. Leczenie przyczynowe polega najczęściej na eliminacji alergenów wywołujących uczulenie.

Często zdarza się, że choroby, pozornie nie związane z alergią, mają tak naprawdę podłoże alergiczne. Zrobione testy alergiczne pomogą tę informację potwierdzić. I możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Na przykład zapalenie ucha, choroby dróg rodnych, choroby układu moczowego, zapalenie stawów leczy się często antybiotykami. Jeżeli powyższe schorzenia mają podłoże alergiczne to należy je leczyć tak jak choroby alergiczne. A podanie antybiotyku może jedynie zaostrzyć chorobę.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

2. Testy punktowe

Testy alergiczne mogą być wykonywane na różne sposoby. Często stosuje się testy punktowe. Są one najbardziej dostępne. Testy punktowe wykonuje się następująco: skórę nakłuwa się igłą, na której znajdują się alergeny wziewne. Po pewnym czasie na skórze pojawia się bąbel. Oznacza to, że dane alergeny wziewne wywołują uczulenie. I tutaj pojawia się pewna trudność. Gdy wynik testu wychodzi dodatni, nie oznacza wcale, że to te alergeny wywołują chorobę.

Testy alergiczne są najbardziej wiarygodne w przypadku uczulenia na pyłki roślin i jad owadów. Znacznie mniej dostarczają pewności, gdy badana jest alergia na roztocza i grzyby pleśniowe. Testy punktowe należy wykonywać, gdy istnieje podejrzenie alergii.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Testy wykrywające IgE-zależne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza