Trwa ładowanie...

Trivagin – wskazania, dawkowanie kapsułek, sposób użycia żelu, skutki uboczne

Trivagin to preparat zawierający bakterie kwasu mlekowego mające bardzo korzystny wpływ na mikroflorę układu moczowo-płciowego. Stosuje się go m.in. przy leczeniu stanów zapalnych pochwy. Zawarty w Trivagin prebiotyk odpowiada za stymulację namnażania bakterii kwasu mlekowego. Trivagin w postaci żelu jest polecany kobietom do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych.

spis treści

1. Trivagin – wskazania

Zawarte w preparacie Trivagin szczepy bakterii kwasu mlekowego mają wysoką zdolność przylegania do nabłonka pochwy, a także dróg moczowych. Tym samym mogą wzmacniać ich barierę, której zadaniem jest ochrona przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Zaleca się stosowanie tego suplementu diety w postaci kapsułek podczas:

Zobacz film: "Zakażenia układu moczowego"

 • niedyspozycji kobiecych, które są spowodowane obecnością w pochwie grzybów i bakterii chorobotwórczych,
 • kuracji (zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu) lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwgrzybicznymi oraz przeciwrzęsistkowymi,
 • okresu okołomenopauzalnego,
 • menstruacji, a także po niej,
 • codziennego uzupełniania prawidłowej flory bakteryjnej pochwy oraz układu moczowo-płciowego.

Trivagin żel poleca się do pielęgnacji skóry miejsc intymnych zwłaszcza wtedy, gdy:

 • występują nawracające infekcje intymne i towarzyszące im objawy,
 • pojawiają się podrażnienia spowodowane np. otarciami,
 • odczuwane jest palące uczucie świądu oraz współwystępuje odruch drapania,
 • występuje suchość zewnętrznych okolic intymnych,
 • w okresie połogu pojawia się dyskomfort
 • istnieje potrzeba zastosowania suplementu w okresie menopauzy.
HydroVag w walce z suchością pochwy
HydroVag w walce z suchością pochwy

HydroVag to preparat nawilżający śluzówkę pochwy i przywracający naturalne pH okolic intymnych.

zobacz galerię

Zawarty w Trivagin żel kwas hialuronowy jest doskonałym gwarantem odpowiedniego nawilżenia miejsc intymnych. Żel Trivagin utrzymuje właściwy poziom pH, co stanowi o korzystnym wpływie na prawidłową florę bakteryjną zewnętrznych okolic intymnych. Żel Trivagin łagodzi objawy infekcji grzybiczych takich jak ból, zaczerwienienia czy podrażnienia pochwy. Co ważne, nie brudzi bielizny oraz nie pozostawia uczucia lepkości. Przede wszystkim jest łatwy w użyciu.

2. Trivagin – dawkowanie kapsułek

Suplement diety Trivagin jest dostępny w postaci kapsułek oraz żelu. Przyjmowanie kapsułek Trivagin powinno być uzgodnione z lekarzem. Producent zaleca stosowanie doustnie jednej kapsułki dziennie. Najlepiej w trakcie lub po posiłku. Kapsułkę należy popić odpowiednią ilością wody.

3. Trivagin – sposób użycia żelu

Należy dokładnie umyć okolice intymne. Następnie delikatnie rozprowadzić na okolice krocza i zewnętrzne narządy płciowe cienką warstwę żelu. Zaleca się nakładanie żelu Trivagin od przodu w kierunku odbytu. W zależności od potrzeb preparat Trivagin należy stosować od dwóch do trzech razy dziennie.

Zobacz także:

4. Trivagin – skutki uboczne

Skutki uboczne występują najczęściej, o ile w ogóle w przypadku stosowania żelu Trivagin. Może pojawić się świąd lub pieczenie, lecz jest to mało prawdopodobne.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Trivagin – wskazania, dawkowanie kapsułek, sposób użycia żelu, skutki uboczne
Trivagin – wskazania, dawkowanie kapsułek, sposób użycia żelu, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza