Trwa ładowanie...

Unigel Procto - skład, działanie, wskazania i przeciwwskazania

Unigel Procto jest wyrobem medycznym w postaci czopków do stosowania doodbytniczego, przeznaczonym do leczenia wspomagającego chorób odbytu, takich jak hemoroidy, bolesne pęknięcia skóry w okolicach odbytu (szczelina odbytu) czy uszkodzenia błony śluzowej odbytnicy. Jak je stosować? Na czym polega ich działanie?

spis treści

1. Skład i działanie czopków Unigel procto

Unigel Procto to wyrób medyczny stosowany do leczenia ostrych i przewlekłych ran odbytnicy przy szczelinach odbytu i u pacjentów z hemoroidami.

Zobacz film: "Co to są hemoroidy?"

Produkt występuje w postaci hypoalergicznych czopków, które przyspieszają proces gojenia oraz zmniejszają dolegliwości. UniGel Apotex Procto to biały czopek o kształcie torpedy, zawierający sproszkowany kopolimer HEMA-HAS i bazę tłuszczową Witepsol 25 W.

UniGel Procto dostępny jest w aptekach bez recepty. Opakowanie zawiera 5 lub 10 czopków. Czopki Unigel Procto, dzięki zawartym w nich składnikom:

 • zmniejszają ból i krwawienia już po 12 godzinach od zastosowania,
 • zmniejszają krwawienie z odbytu podczas oddawania stolca,
 • znacznie przyśpieszają proces gojenia,
 • zapobiegają niszczeniu żywych komórek,
 • wspomagają ziarninowanie i regenerację nabłonka,
 • przeciwdziałają powstawaniu infekcji i powikłań,
 • łagodzą dolegliwości już po użyciu jednego czopka,
 • zapobiegają trwałemu zapaleniu okolic rany.

2. Wskazania do stosowania czopków Unigel procto

Czopki UniGel Procto są stosowane w celu:

 • wspomagania procesu gojenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych ran błony śluzowej odbytu i odbytnicy,
 • leczenia wspomagającego szczelin odbytu,
 • łagodzenia dolegliwości związanych z hemoroidami,
 • tonowania bólu wywołanego przez bolesne pęknięcia skóry w okolicach odbytu (szczelina odbytu) lub uszkodzenia błony śluzowej odbytnicy,

Zaleca się je również pacjentom po zabiegu leczenia hemoroidów metodą Barrona (Ligatura Barrona).

3. Jak stosować czopki Unigel Procto?

Aby zastosować czopek, należy w miejscu perforacji blistra oddzielić jeden czopek od opakowania, a następnie delikatnie otworzyć opakowanie jednostkowe. Po wyjęciu czopka należy go wprowadzić głęboko do odbytnicy, zaostrzonym końcem skierowanym w stronę odbytu.

Optymalną pozycją do aplikacji czopka jest lekki skłon w przód. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, czopki UniGel Procto stosuje się raz na dobę, najlepiej przed snem. Produkt należy zaaplikować po wypróżnieniu się i podmyciu.

W sytuacji, gdy leczenie nie przyniesie oczekiwanych efektów i w ciągu 7 dni dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. Trzeba jednak pamiętać, że zmagając się z hemoroidami bądź innymi chorobami odbytu bardzo ważna jest racjonalna, dobrze zbilansowana dieta, w której znajdują się produkty bogate w błonnik.

Nie mniej ważne jest nawadnianie organizmu, a także regularne wypróżnianie się. Dużą rolę odgrywa też przestrzeganie higieny, w tym podmywanie się, także po wypróżnieniu.

Zobacz także:

4. Środki ostrożności i przeciwwskazania do stosowania czopków Unigel Procto

Czopki Unigel Procto są przeznaczone wyłącznie do użytku zewnętrznego - doodbytniczo. Preparat dzięki strukturze makromolekularnej nie wchłania się do organizmu. Dzięki temu są bezpieczne. Można je stosować w każdym wieku, także ciężarnych i kobiet karmiących piersią.

Podczas używania czopków produktu nie zgłaszano działań niepożądanych. Zastosowanie może jednak powodować łagodne działanie przeczyszczające. Możliwe jest również niewielkie podrażnienie błony śluzowej odbytnicy u pacjentów, którzy mają większą wrażliwość.

Łagodne swędzenie lub pieczenie w okolicy odbytu nie jest objawem niepokojącym. Preparat należy przechowywać w miejscu suchym, niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze 15-25°C, najlepiej w oryginalnym opakowaniu z ulotką informacyjną.

5. Opinie o czopkach Unigel Procto

Czopki Unigel Procto są uznawane za skuteczne i bezpieczne. Potwierdza to wielu pacjentów. Co mówią o produkcie? Najczęściej, że czopki naprawdę pomagają i przynoszą ulgę przy hemoroidach.

To według nich także jedyne z czopków dostępnych na rynku, które naprawdę pomogły w kłopotach z pękniętą szczeliną odbytu. Ich stosowanie sprawia, że krwawienia i pieczenia ustają, a składniki lecznicze bardzo dobrze regenerują i uśmierzają dolegliwości bólowe.

Działają rewelacyjnie, szybko i skutecznie, a efekt utrzymuje się długotrwale. Są też bezpieczne, ponieważ jako jedne z niewielu środków mogą być stosowane w trakcie ciąży i karmienia piersią. Pacjenci dostrzegli także inne zalety produktu, takie jak dobra cena, łatwość aplikacji. Jego główne zalety to skuteczność, szybkość działania i wydajność.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Unigel Procto to czopki stosowane między innymi w przypadku hemoroidów.
Unigel Procto to czopki stosowane między innymi w przypadku hemoroidów. (gettyimages)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza