Trwa ładowanie...

Wymiary jam serca w badaniu ECHO

Wymiary jam serca ocenia się na podstawie badanie ECHO wykonywanym w kilku projekcjach. Ocenia się średnicę lewej komy podczas skurczy i rozkurczu serca. Podobnie ocenia się grubość tylnej ściany lewej komory. Grubość przegrody międzykomorowej ocenia się w rozkurczu. Ponadto, mierzy się średnicę prawej komory, przedsionków, opuszki aorty o raz pnia płucnego.

spis treści

1. Wymiary jam serca

Normy na podstawie podręcznika "Choroby Wewnętrzne" pod red. prof. Szczeklika:

Zobacz film: "Echo serca"

Lewa komora w rozkurczu (LVEDd) 3,5-4,7 cm; w skurczu (LVESd) 2,2-3,8 cm Grubość tylnej ściany lewej komory w rozkurczu (PWd) 0,6-1,1 cm; w skurczu (PWs) 1,0-1,5 cm Grubość przegrody międzykomorowej w rozkurczu 0,9-1,2 cm Rozkurczowa średnica prawej komory (PVEDd) 2,6-4,3 cm Średnica lewego przedsionka (LA) 1,9-4,0cm Opuszka aorty 2,0-3,7 cm Pień płucny 1,5-2,7 cm

Zobacz także:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza