Zamieniła alkohol na owsiankę. Agnieszka Maciąg o przemianie

Najważniejszą rolę w jej życiu odgrywa rodzina i wiara. Agnieszka Maciąg kilka lat temu zrezygnowała z alkoholu i imprezowego życia i przeszła totalną przemianę. Uprawia jogę, medytuje i pomaga innym kobietom odzyskać życiową równowagę. A zamiast kolacji z winem zaprasza przyjaciół na zdrowe śniadanie.

Agnieszka Maciąg stawia na zdrowy styl życia i wewnętrzną harmonię.Agnieszka Maciąg stawia na zdrowy styl życia i wewnętrzną harmonię.
Źródło zdjęć: © Instagram
Katarzyna Grzęda-Łozicka

Agnieszka Maciąg zrezygnowała z kariery dla macierzyństwa

Agnieszka Maciąg modelka, dziennikarka i pisarka. Pracowała w Mediolanie, w Nowym Jorku i w Paryżu. W pewnym momencie gwiazda postanowiła zrezygnować ze światowych wybiegów i poświęcić się rodzinie. Jako modelka musiała się podporządkowywać twardym zasadom świata mody, opowiada o tym w szczerej rozmowie z Magdą Mołek w programie "W roli głównej".

Wspólne zdjęcie pięknych mam pojawiło się na Instagramie Magdy Mołek tuż przed premierą odcinka z udziałem polskiej modelki. "Jej życie i jej przemiana jest inspiracją dla wielu z Was, wiem to. Ciekawiła mnie droga, którą przeszła Agnieszka” – napisała pod zdjęciem dziennikarka.

Agnieszka Maciąg jest przekonana, że przed zagubieniem w świecie bogactwa i snobizmu uratowało ją wychowanie i wiara. Jej celem nigdy nie były pieniądze i kariera.

Paulina Młynarska odpływa: "Gdy praktykujemy jogę, przeszłość przestaje mieć nad nami władzę"

Agnieszka Maciąg uprawia jogę i medytuje.
Agnieszka Maciąg uprawia jogę i medytuje. © Instagram

Dziś nie byłoby na świecie jej syna Michała, gdyby wtedy uległa presji środowiska, w którym się obracała. Wielu radziło jej, żeby usunęła ciążę.

- Mnóstwo jest takich aktorek, piosenkarek, które się przestraszyły i uwierzyły w to, co ktoś im powiedział, że ich kariera się rozpadnie, kiedy urodzą dziecko. A ja miałam ten fundament wiary. Wtedy podjęłam decyzję: urodzę dziecko, nawet jeżeli stracę karierę - przyznaje Agnieszka Maciąg.

Agnieszka Maciąg urodziła córkę w domu

Dziś jej syn jest dorosły, ma 27 lat i mieszka w Holandii. I mają wspaniałe relacje. Młodsza córka aktorki ma 7 lat. Aktorka urodziła ją w domu. Do dziś wspomina ten moment, jako jeden z najpiękniejszych dni w życiu.

Agnieszka Maciąg chętnie mówi o swojej wierze. Uważa, że to ona uratowała jej życie.
Agnieszka Maciąg chętnie mówi o swojej wierze. Uważa, że to ona uratowała jej życie. © Instagram

- Helena urodziła się w domu, a Robert (mąż) gotował rosół. To był taki dzień, którego nigdy nie zapomnę, dar, błogosławieństwo, które wymagało dużej odwagi i mojej pracy. Cieszę się, że przez to przeszłam - wspomina Agnieszka Maciąg.

W rozmowie z Magdą Mołek modelka przyznała, że ważną rolę w jej życiu odgrywają joga i medytacja. Z jednej strony prowadzi normalne życie: "ogarnia" dom, pracuje, płaci rachunki, a jednocześnie żyje w sposób mistyczny. Przełomowym momentem w jej życiu była decyzja o rzuceniu alkoholu i papierosów.

- Padłam na kolana i się popłakałam. Najpierw się poddałam, a potem otwarłam się na to, co do mnie przyjdzie - mówi Maciąg.

Ona i jej mąż rzucili alkohol i zaczęli nowy rozdział w życiu

Jej siła i determinacja skłoniły także jej męża fotografa Roberta Wolańskiego do odstawienia alkoholu.

- Zaczęłam zapraszać przyjaciół zamiast na kolację, to na śniadania. Najpierw się na mnie dziwnie patrzyli, a potem przychodzili na to śniadanie i patrzyli, że ja gotuję owsiankę, która jest pyszna. Więc bardzo wiele osób zaraziłam takim nowym stylem życia przez żołądek - opowiada modelka.

Przełomowym momentem w życiu Agnieszki Maciąg była decyzja o rzuceniu alkoholu i papierosów.
Przełomowym momentem w życiu Agnieszki Maciąg była decyzja o rzuceniu alkoholu i papierosów. © Instagram

Agnieszka Maciąg otwarcie przyznaje, że przechodzi menopauzę, a to zmieniło jej metabolizm i dodało jej kilka kilogramów. Jednak nadal czuje się piękna. Niedawno na Instagramie opublikowała zdjęcie bez makijażu.

- Najbardziej siebie krzywdziłam, kiedy za bardzo przejmowałam się tym, co inni o mnie mówią. Najważniejsze jest to, jak ja się czuje sama ze sobą – podkreślała Agnieszka Maciąg w programie "W roli głównej".

Medycyna estetyczna, botoks - czemu nie? Zdaniem modelki, żyjemy w czasach w których kobiety powinny robić dokładnie to, na co mają ochotę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.

Wybrane dla Ciebie
Katalog usług na Akademii NFZ. Spore ułatwienie dla pacjentów
Katalog usług na Akademii NFZ. Spore ułatwienie dla pacjentów
Mąka, która wspiera odchudzanie. Jeszcze niedawno egzotyka, dziś hit wśród dbających o jelita
Mąka, która wspiera odchudzanie. Jeszcze niedawno egzotyka, dziś hit wśród dbających o jelita
Pozwala szybko wychwycić spadki i nagłe wzrosty cukru we krwi. Dane od razu w telefonie
Pozwala szybko wychwycić spadki i nagłe wzrosty cukru we krwi. Dane od razu w telefonie
RPO alarmuje. Zmiany w ochronie zdrowia psychicznego za bardzo ograniczą prawa obywateli?
RPO alarmuje. Zmiany w ochronie zdrowia psychicznego za bardzo ograniczą prawa obywateli?
Jak barszcz to tylko taki. Przepis, który podreperuje zdrowie
Jak barszcz to tylko taki. Przepis, który podreperuje zdrowie
Wstrzymanie w obrocie leku stosowanego w stanach lękowych. Jest decyzja GIF
Wstrzymanie w obrocie leku stosowanego w stanach lękowych. Jest decyzja GIF
Witaminy, których absolutnie nie należy brać na noc. Niewiele osób o tym wie, stąd problemy
Witaminy, których absolutnie nie należy brać na noc. Niewiele osób o tym wie, stąd problemy
Nowy wariant wirusa grypy. W USA rośnie liczba chorych
Nowy wariant wirusa grypy. W USA rośnie liczba chorych
Lekarze alarmują: Limitowanie wizyt uderzy w pacjentów. NFZ się tłumaczy
Lekarze alarmują: Limitowanie wizyt uderzy w pacjentów. NFZ się tłumaczy
Zatrucie po popularnym daniu. Ministerstwo zdrowia WKS podało bilans ofiar
Zatrucie po popularnym daniu. Ministerstwo zdrowia WKS podało bilans ofiar
Zmarł ceniony ginekolog. "Wielu z nas powitał na świecie"
Zmarł ceniony ginekolog. "Wielu z nas powitał na świecie"
Najbardziej oblegane specjalizacje lekarskie. Prof. Filipiak prezentuje zestawienie
Najbardziej oblegane specjalizacje lekarskie. Prof. Filipiak prezentuje zestawienie