Trwa ładowanie...

Zaskakująca iluzja optyczna. Co widzisz na obrazku?

Iluzje optyczne cieszą się powodzeniem wśród internautów. Wystarczy wspomnieć fenomen sukienki, która według niektórych była w czarne i niebieskie paski, a inni upierali się, że paski są białe i złote. Teraz serca internautów podbija kolejna iluzja optyczna. Co przedstawia?

1. Nowa iluzja optyczna

Dr Michelle Dickinson, nowozelandzka inżynier technolog, opublikowała na swoim Twitterze obraz, który pozornie niczym się nie wyróżnia. Wystarczy jednak przyjrzeć się uważniej, żeby zauważyć ukryte w nim złudzenie optyczne.

Obrazek nie pojawia się od razu. Czasem trzeba potrząsnąć głową, a czasem wystarczy oddalić się na odpowiednią odległość od ekranu komputera czy telefonu.

Zobacz film: "Na kilka dni straciła wzrok. Wszystko przez farbę do włosów"
Złudzenie optyczne. Co widzisz na obrazku?
Złudzenie optyczne. Co widzisz na obrazku? (twitter.com)

Użytkownicy Twittera są zachwyceni nową iluzją optyczną i masowo udostępniają ją na swoich tablicach. W komentarzach możemy przeczytać m.in. takie wyznania: ''Potrząsam głową jak szalona przy swoim biurku w pracy, ale w końcu to zobaczyłam''.

2. Czym jest złudzenie optyczne?

Złudzenie optyczne pojawia się, gdy podczas interpretacji obrazu nasz mózg zostanie wprowadzony w błędny tok myślenia. Dzieje się tak pod wpływem kontrastów, cieni lub specyficznego użycia kolorów. Złudzenia optyczne mogą dotyczyć deformacji kształtów, wielkości, długości, jasności i barwy. Mogą też wynikać ze specyficznej budowy oka i istnienia tzw. plamki ślepej.

Iluzje optyczne zawsze wywołują gorące dyskusje wśród internautów, szczególnie jeśli każdy z nich widzi coś innego.

Co udało ci się zobaczyć na obrazie udostępnionym przez doktor Dickinson?

Dowiedz się więcej:

Odpowiedź: Jeśli spojrzysz pod odpowiednim kątem zobaczysz głowę kota.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza