Trwa ładowanie...

Zdrowie w smartfonie

Współczesna służba zdrowia jest bardzo często powodem do narzekań, zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Z pewnością jedni i drudzy mają rację. Jednak w chaosie codziennych obowiązków, wizyt, niedomówień, a i często pretensji, trudno jest stworzyć pozytywne relacje. W jaki sposób wobec tego dotrzeć do pacjentów, nie natykając się po drodze na ścianę biurokracji, a także wzajemnych uprzedzeń? Odpowiedzią na to pytanie może być dołączenie do grona ekspertów abcZdrowie.pl. Największy portal medyczny uruchomił usługę, która pozwala użytkownikom zadać pytanie lekarzom medycyny, dietetykom, psychologom, kosmetologom. Ponadto w sklepach App Store oraz Google Play dostępna jest aplikacja mobilna, która pozwala korzystać z usługi w każdym miejscu i o każdej porze.

spis treści

1. Lekarz przyjacielem pacjenta

Aplikacja mobilna abcZdrowie
Aplikacja mobilna abcZdrowie [2 zdjęcia]

Teraz możesz też zadawać pytania specjalistom poprzez telefon komórkowy. Aplikacja moblina abcZdrowie.pl

zobacz galerię

Zobacz film: "Dlaczego warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Aplikacja mobilna abcZdrowie.pl może być uruchomiona na smartfonach z odpowiednim oprogramowaniem Android lub iOS. Można korzystać z niej jako specjalista bądź pacjent. Jeśli zechcemy skorzystać z aplikacji jako ekspert, należy wybrać odpowiedni przycisk i zalogować się. Następnie można wybrać jedną z opcji: Pytania do mnie, Moje odpowiedzi, Mój profil oraz Wszystkie pytania. Lekarz może więc na swoim telefonie przeglądać pytania od pacjentów i wybierać te, na które chciałby odpowiedzieć (również te, które nie spłynęły na jego konto). Jeśli jakieś nie spodoba mu się, może oczywiście je pominąć. Warto przy tym wspomnieć, że ekspert może odpowiadać wtedy, kiedy chce i oczywiście sam decyduje o częstotliwości udzielania odpowiedzi. Codzienna praca z pacjentami jest z pewnością absorbująca i zajmuje mnóstwo czasu, jednak nie da się ukryć, że aktywność w sieci popłaca, ponieważ można stać się bardziej rozpoznawalnym wśród internautów. Dzięki aplikacji można również w każdej chwili przeglądać swoje odpowiedzi. Opcja „Mój Profil” pozwala zaś na samodzielne tworzenie swojej wizytówki. Można umieścić tam zdjęcie, dane kontaktowe swojego gabinetu, kilka słów o swojej działalności, informacje na temat wykonywanych badań, zabiegów, zakresu pomocy, przebytych kursów oraz staży. Wszystko po to, aby mieć wpływ na informacje o sobie, które pojawiają się w Internecie.

2. Pomoc lekarza w zasięgu ręki

Aplikacja abcZdrowie.pl to nowoczesny sposób kontaktowania się z pacjentami. W erze smartfonów właśnie tak najlepiej docierać do szerokich grup odbiorców, szczególnie tych młodych. Wiedza medyczna, umiejętności to oczywiście podstawa, jednak aby być rozpoznawanym przez potencjalnych pacjentów, warto zaistnieć w sieci. Niestety, na wielu różnych stronach krążą subiektywne, bardzo często krzywdzące, opinie internautów. Nie sposób się przed nimi obronić. Tymczasem portal abcZdrowie.pl daje lekarzom możliwość profesjonalnego budowania wizerunku. Osoba, która wejdzie na profil eksperta będzie mogła wyrobić sobie o nim zdanie nie na podstawie opinii kogoś obcego, ale rzeczywistej wiedzy lekarza. Każda odpowiedź, uzupełnienie informacji o swojej działalności to punkty, które przekładają się na pozycję na liście lekarzy z danego miasta. W efekcie specjalista, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, może stać się ceniony i rozpoznawany, nawet przez osoby, które do tej pory nie znały go i do tej pory nie odwiedzały jego prywatnego gabinetu.

Pobierz aplikację mobilną Zapytaj lekarza - abcZdrowie:

Wersję na telefony z systemem Android można pobrać za darmo w Google Play.

Wersję na telefony z systemem iOS można pobrać za darmo z Apple Store.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Zdrowie w smartfonie
Zdrowie w smartfonie
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza