Trwa ładowanie...

Zwalcza komórki rakowe w 16 godzin? Onkolodzy z Waszyngtonu potwierdzają

Avatar placeholder
12.11.2021 22:48
Zwalcza komórki rakowe w 16 godzin? Amerykańscy onkolodzy potwierdzają
Zwalcza komórki rakowe w 16 godzin? Amerykańscy onkolodzy potwierdzają (Getty Images)

Niezwykłe informacje płyną od amerykańskich onkologów i ekspertów bioinżynierii Uniwersytetu w Waszyngtonie. Naukowcy znaleźli roślinę, która w 16 godzin niszczy aż 98 proc. komórek nowotworowych.

spis treści

1. Roślina jest dobrze znana w Polsce

To może być prawdziwy przełom w walce z nowotworami. Amerykańscy badacze poinformowali, że znaleźli sposób na prawie całkowite unicestwienie komórek nowotworowych. Chodzi o roślinę o nazwie Artemisia annua (bylica roczna), czyli piołun jednoroczny, który doskonale jest znany również w Polsce. Okazuje się, że niektóre substancje, które zawiera mogą kontrolować reprodukcyjny wzrost komórek rakowych i co więcej – zabija aż 98 proc. z nich. Naukowcy twierdzą, że nie jest w tym celu potrzebna żadna trudna terapia prowadzona przez kilka miesięcy czy lat.

2. Tak działa na komórki nowotworowe

Związki bylicy rocznej potrzebują zaledwie 16 godzin, by rozpocząć proces unicestwiający, który Tomikasu Ssaki, profesor chemii, który prowadził badania opisał jako ‘’trafienie bombą w samo epicentrum komórki nowotworowej’’. Najsilniejszy związek, który znajdziemy w roślinie to artemizynina, dobrze znana, bo wykorzystywana w leczeniu malarii czy niektórych chorób pasożytniczych.

Zobacz film: "Lekarze o polskiej lekomani. Pacjenci wierzą, że pigułka pomoże na wszystko"

Naukowcy wprowadzili do organizmu ludzkiego artemizynę metodą konia trojańskiego i zaopatrzyli jej cząsteczki w ‘’dodatek’’, który już został opatentowany. Badacze uważają, że stworzony przez nich lek może być stosowany w zwalczaniu praktycznie wszystkich typów nowotworów. Na chwilę obecną sprawdzili jego działanie na komórkach nowotworowych raka piersi, prostaty oraz leukemii.

W związku z tym, że artemizyna jest powszechnie dostępna, onkolodzy mają nadzieję, że lek będzie tani.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze