Trwa ładowanie...

5 podstępnych rzeczy, które podnoszą poziom cukru we krwi (WIDEO)

Zobacz film: "5 podstępnych rzeczy, które podnoszą poziom cukru we krwi (WIDEO)"

Niezależnie od tego, czy chorujesz na cukrzycę i codziennie mierzysz cukier, czy po prostu martwisz się o utrzymanie prawidłowego poziomu we krwi, ważne, abyś zdawał sobie sprawę z podstępnych czynników, które mogą mieć na to realny wpływ. Oto one.

5 podstępnych rzeczy, które podnoszą poziom cukru we krwi niezależnie od tego czy chorujesz na cukrzycę i codziennie mierzysz poziom cukru czy po prostu martwisz się utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Ważne abyś zdawał sobie sprawę z podstępnych czynników, które mogą mieć wpływ, oto one. Pomijanie śniadania, udowodniono że kobiety które pomijają śniadanie mają wyższy poziom insuliny i cukru po zjedzeniu lunchu, niż te które rano sięgnęły po posiłek.

Śniadanie zwłaszcza te bogate w białko i zdrowy tłuszcz stabilizuje poziom cukru we krwi w ciągu dnia. Sztuczne słodziki nie są najzdrowsze alternatywą dla białego cukru, ich stosowanie może przynieść negatywne skutki i podwyższyć poziom cukru we krwi.

Dzieje się tak, ponieważ zmieniają florę bakteryjną w jelitach co zmienia sposób w jaki organizm przetwarza glukoze. Infekcja, niezależnie jakiego sprawia, że układ odpornościowy zaczyna uwalnia substancje chemiczne, które mają zabić zarazki ale mogą też wpłynąć na poziom cukru.

Choroba jest formą stresu, dlatego wzmaga obronę organizmu. Jednym z efektów jest to, że wątroba zwiększa wytwarzanie glukozy, aby dostarczyć organizmowi więcej energii.

Palenie papierosów jest szkodliwe, ale szczególnie niebezpieczne może być dla chorych na cukrzycę. W badaniu z 2011 roku okazało się, że im więcej nikotyny było w próbce krwi tym wyższy był poziom cukru.

Posiłek wysokotłuszczowy, chorzy na cukrzycę muszę uważać na węglowodany. Zawartość tłuszczu w posiłku może mieć również realny wpływ na poziom cukru we krwi. Pacjenci którzy zjadali wysokotłuszczowy posiłek, a po 6 godzinach wypijali słodki napój mieli poziom cukru wyższe o 32%, niż ci którzy nie jedli posiłku.

Zobacz także: Jedzone o złej porze mogą powodować tycie

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.