Trwa ładowanie...

Aknenormin – wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, środki ostrożności, skutki uboczne

Aknenormin jest to preparat stosowany w leczeniu trądziku pospolitego o dużym nasileniu. Lek stosuje się długofalowo. Lek jest dostępny na receptę.

spis treści

1. Wskazania do stosowania leku Aknenormin

Wskazaniem do stosowania leku Aknenormin jest ciężka postać trądziku, która jest oporna na leczenie lekami przeciwbakteryjnymi. Lek Aknenormin jest wskazany również dla osób u których nie działają leki stosowane miejscowo.

Zobacz film: "Co to jest trądzik?"

Lek Aknenormin reguluje proces rogowacenia skóryi ułatwia jej złuszczanie. Sprzyja to redukcji blizn, przebarwień skóry oraz reguluje ilość wydzielania się łoju i redukcje zaskórników. Kapsułki Aknenormin ograniczają wydzielanie się sebum, zwężają pory i redukują wągry.

2. Przeciwwskazania do stosowania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Aknenormin jest ciąża. Lek może uszkodzić płód a nawet wywołać poronienie. Podczas trwania kuracji oraz miesiąc po jej zakończeniu pacjentka nie może zajść w ciąże. Leku nie mogą stosować kobiety w okresie karmienia piersią, ponieważ przenika on do mleka i może szkodzić dziecku.

Przeciwwskazania do stosowania kuracji lekiem Aknenormin jest także stosowanie innych leków złuszczających i wysuszających skórę.

3. Jak bezpiecznie stosować lek

Preparat Aknenormin Aknenormin przyjmuje się doustnie podczas posiłku. Dawkę oraz częstotliwość przyjmowania leku Aknenormin ustala lekarz. Leczenie lekiem Aknenormin trwa od 16 do 24 tygodni.

Lek Aknenormin występuje w opakowaniach po 30, 60, 90 oraz 100 kapsułek. Kuracja lekiem Aknenormin jest droga. Cena leku Aknenormin to ok. 100 zł za 30 kapsułek.

4. Niezbędne środki ostrożności podczas kuracji lekiem

Pacjent powinien mieć na uwadze środki ostrożności podczas kuracji lekiem Aknenormin. W czasie trwania leczenia nie powinno się przebywać zbyt dużo na słońcu. Nie można stosować leków złuszczających, ściągających oraz wysuszających skórę. Podczas leczenia oraz do 6 miesięcy od jego zakończenia nie powinno się stosować depilacji woskiem, a także depilacji laserowej oraz silnego peelingu naskórka.

W czasie kuracji lekiem Aknenormin, a także miesiąc po jej zakończeniu nie można być dawcą krwi. Powinno się także unikać kierowania samochodu, ze względu na możliwość wystąpienia ślepoty zmierzchowej (kurzej ślepoty).

5. Działania niepożądane leku Aknenormin

Działania niepożądane w stosowaniu leku Aknenormin to: wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, zapalenie czerwieni wargowej, suchość oczu z zapaleniem spojówek, krwawienia z nosa, ból głowy, zwiększenie stężenia cholesterolu i glukozy we krwi, krwiomocz, białkomocz.

Rzadko obserwuje się u pacjentów stosujących lek Aknenormin depresję lub pogłębienie się jej objawów, skłonność do agresji, lęk, zmiany nastroju, łysienie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Aknenormin – wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, środki ostrożności, skutki uboczne
Aknenormin – wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, środki ostrożności, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza