Trwa ładowanie...

Argentin T - właściwości, zastosowanie, stosowanie, przeciwwskazania, cena i zamienniki

Argentin-T jest preparatem stosowanym w leczeniu przeziębień i grypy. Poleca się go przy występowaniu bólu gardła i chrypki. Argentin-T dostępny w aerozolu jako spray do gardła doskonale radzi sobie z problemem podrażnień i stanów zapalnych w jamie ustnej. Posiada szerokie spectrum właściwości. Argentin-T przeznaczony jest zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Nie ma przeciwwskazań do stosowania tego preparatu przez kobiety w ciąży.

spis treści

1. Argentin-T – właściwości

W skład Argentin-T wchodzi nanokoloid Ag, mentol, sole mineralne, wyciąg z irlandzkich glonów morskich, sorbitol i gliceryna. Dzięki tym składnikom pokrywa błonę śluzową gardła za pomocą ochronnego filmu.

Zobacz film: "Sposoby na grypę według prof. Tombaka"

Zawarte w preparacie jony srebra przyczyniają się do ograniczenia rozwoju drobnoustrojów. Nanokloidy srebra posiadają bardzo silne działanie utleniające. Mechanizm ich działania polega na osiadaniu na błonie komórkowej drobnoustrojów co prowadzi do zablokowania enzymów odpowiedzialnych m.in. za metabolizm tlenowy.

Skutkiem tego procesu jest to, że mikroorganizmy chorobotwórcze obumierają już w ciągu kilku minut. Szeroka gama właściwości nonokloidów srebra działa również bakteriobójczo na bakterie.

Cząsteczka wirusa grypy
Cząsteczka wirusa grypy

Grypa przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, np. podczas kichania.

zobacz galerię

Zawarty w Argentin-T mentol łagodzi ból i pieczenie, charakterystyczne objawy zapalenia.

2. Argentin-T – zastosowanie

Argentin-T stosuje się wspomagająco w leczeniu:

• zapalenia błony śluzowej gardła, • zapalenia błony śluzowej jamy ustnej, • zapalenia migdałków podniebiennych, • stanu, który nastąpił po usunięciu migdałków podniebiennych.

3. Argentin-T - stosowanie

Przed pierwszym użyciem preparatu Argentin-T należy kilkakrotnie nacisnąć dozownik w celu napełnienia go płynem. Kolejnym krokiem jest umieszczenie aplikatora możliwie jak najbardziej głęboko w ustach, a następnie naciśnięcie i rozpylenie około 3-4 dawek w kierunku gardła.

W zależności od potrzeb aplikację można powtarzać wielokrotnie. Zaleca się stosowanie preparatu Argentin-T po posiłku.

4. Argentin-T – przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania preparatu Argentin-T przy nadwrażliwości na któryś z jego składników. Ponadto, nie należy stosować go przez osoby, u których stwierdzono alergię na srebro metaliczne.

5. Argentin-T – cena i zamienniki

Preparat Argentin-T jest dostępny w postaci sprayu do gardła (20 ml). Cena Argentin-T jest nieregularna i wynika z indywidualnych cen punktów, w których ten produkt jest dostępny. Niezmiennym jest, że koszt Argentin-T wynosi ok. 20 zł, najczęściej jednak odpłatność jest znacząco niższa.

Zamiennikiem o nieco podobnych właściwościach leczniczych jest Glimbax – roztwór przeznaczony do płukania jamy ustnej i gardła. Wskazany do stosowania przy stanach zapalenia dziąseł, jamy ustnej i gardła.

Zobacz także:

Ponadto, zalecany przy występowaniu bólów po ingerencjach stomatologicznych występujących w obrębie jamy ustnej, a także przy bolesnych i mechanicznych podrażnieniach jamy ustnej oraz gardła.

Cena leku to koszt ok. 30 zł.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza