Atrederm - skład i działanie, przebarwienia potrądzikowe, rozszerzone pory, zaskórniki, zmarszczki, skutki uboczne

Atrederm to lek na receptę, silnie drażniący, który działa na zaskórniki, blizny potrądzikowe, zmarszczki oraz rozszerzone pory. Atrederm to lek, który stosowany jest w dermatologii przede wszystkim w leczeniu trądziku.

Zobacz film: "Co to jest trądzik?"

spis treści

1. Atrederm - skład i działanie

Atrederm to nie dermokosmetyk ani nie kosmetyk - jest to silnie działający lek. Preparat wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz złuszczające naskórek. Lek stosowany jest w dermatologii i występuje w postaci płynu. Substancjami czynnymi w leku są witamina E (tokoferol) oraz tretinoina.

2. Atrederm - przebarwienia potrądzikowe

Kuracja lekiem atrederm przynosi najszybsze rezultaty w niwelowaniu przebarwień potrądzikowych. Przebarwienia zazwyczaj znikają już po pierwszym miesiącu stosowania kuracji. Nie ma się co łudzić, że efekty zobaczymy już po pierwszym użyciu, ale nie trzeba na nie bardzo długo czekać. Podczas kuracji trzeba pamiętać, aby smarować skórę kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ zapobieganie to powstawaniu nowych przebarwień posłonecznych.

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik
7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik [7 zdjęć]

W zielonej herbacie zawarte są silne przeciwutleniacze, które wykazują działanie antybakteryjne. Wystarczy,...

zobacz galerię

3. Atrederm - rozszerzone pory

Zaraz po zniwelowaniu przebarwień potrądzikowych atrederm bardzo dobrze radzi sobie z rozszerzonymi porami. Lek oczyszcza pory z zalegających i martwych komórek naskórka oraz je zwęża. Trzeba jednak pamiętać, że porów nie da się zamknąć raz na zawsze, ponieważ są one naturalną strukturą cery, która umożliwia zachowanie termoregulacji organizmu.

Zwężenie oraz oczyszczenie porów nie nastąpi także natychmiast, jest to proces dość czasochłonny i oprócz kuracji atredermem należy także stosować dodatkowe i odpowiednie kosmetyki. Trzecią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest fakt, że atrederm tak jak każdy inny lek i preparat nie będzie działać u każdego tak samo. U jednej osoby bardzo dobrze poradzi sobie z [rozszerzonymi porami(https://portal.abczdrowie.pl/rozszerzone-pory), a u innej prawie wcale.

4. Atrederm - zaskórniki

Atrederm bardzo dobrze radzi sobie z zaskórnikami- zarówno tymi zamkniętymi, jak i otwartymi. Zalecana miesięczna kuracja atredermem może sobie dobrze poradzić z zaskórnikami i u większości osób przynosi bardzo dobre rezultaty.

Zobacz także:

5. Atrederm - zmarszczki

Oprócz działania przeciwtrądzikowego oraz zmniejszenia przebarwień lek atrederm wykazuje także działanie przeciwzmarszczkowe. Można powiedzieć, że jest to taki pozytywny skutek uboczny kuracji lekiem atrederm. Dzięki temu, że preparat złuszcza i wygładza skórę, to także pobudza ją do odnowy. Tak jak i w przypadku walki z rozszerzonymi porami czy zaskórnikami tak samo i ze zmarszczkami - nie znikną one od razu. Potrzeba na to trochę czasu.

6. Atrederm - skutki uboczne

Podczas kuracji lekiem atrderem można zaobserwować cztery główne skutki uboczne. Pierwszym jest łuszcząca się skóra, drugim jest zaczerwieniona skóra. Są to skutki dość uciążliwe, jednak konieczne do osiągnięcia założonego efektu. Kolejnymi skutaki ubocznymi są uwrażliwienie skóry na promieniowanie UVA oraz UVB oraz wysyp krost. Wyspy to po prostu wyciąganie głęboko spod skóry wszystkich krost i zanieczyszczeń które w niej zalegają.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy