Trwa ładowanie...

Bilobil forte® (Ginkgo bilobae folii extractum siccum)

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Wypróbuj preparat z miłorzębem japońskim, który poprawia przepływ krwi w mózgu, dostarcza tlen i substancje odżywcze mózgowi oraz zabezpiecza go przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wyciąg z tej rośliny znajduje się w składzie m.in. Bilobilu forte®.

spis treści

1. Najczęstsze pytania

Czy Bilobil forte® mogą stosować młode osoby z zaburzeniami pamięci?

Zobacz film: "Niezawodne sposoby na uniknięcie problemów z pamięcią"

Zasadniczo preparat przeznaczony jest dla osób starszych. Osoby młode niekiedy mogą go stosować, bo również u nich zaburzenia pamięci mogą wynikać z tych samych przyczyn, co u osób starszych. Mogą jednak też mieć inne przyczyny, w tym ciężkie choroby mózgu, dlatego raczej należy skonsultować się z lekarzem, aby dobrać odpowiednie leki. Należy też pamiętać, że Bilobilu forte® nie mogą stosować dzieci i kobiety w ciąży.

Czy Bilobil forte® pomoże na częste uczucie zimnych stóp, zwłaszcza zimą?

Bilobil forte może pomóc w tych dolegliwościach, gdyż poprawia krążenie także w kończynach dolnych.

Skład

Substancją czynną w suplemencie Bilobil forte jest suchy wyciąg z liści miłorzębu 80 mg. Składnik ten poprawia przepływ krwi przez naczynia krwionośne, polepsza pamięć i spowalnia procesy starzenia.

Jak długo stosować Bilobil forte®, by zauważyć efekty? Czy kurację można powtarzać?

Efekty zazwyczaj można zaobserwować po trzech tygodniach. Kuracja może trwać do 3 miesięcy. Można ją powtórzyć po kilku miesiącach przerwy.

Czy lek jest bezpieczny dla alergików?

Składniki leku nie należą do często uczulających, więc są zasadniczo bezpieczne. Niekiedy jednak mogą pojawić się alergie (w tym skórne). W takim przypadku należy odstawić lek i zasięgnąć porady lekarza.

Czy Bilobil forte® można przyjmować z innymi preparatami na koncentrację?

Można, ale w takim przypadku należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Preparaty miłorzębu japońskiego, choć mają udowodnioną skuteczność, nie są uniwersalnym lekiem na zaburzenia pamięci, równowagi, szumy w uszach, itp. Jeśli dolegliwości są mocne lub nie ustępują po dłuższym stosowaniu leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy przy stosowaniu Bilobilu forte® można pić alkohol?

Sporadyczne picie małych ilości alkoholu nie jest przeciwwskazane. Nie należy natomiast nadużywać alkoholu.

Czy szum w uszach jest objawem jakiejś choroby?

Sporadycznie pojawiający się szum w uszach może być fizjologiczny i związany z gwałtowną zmianą pozycji ciała, lotem samolotem, itd. Powtarzające się często szumy w uszach są zazwyczaj objawami chorób uszu lub układu nerwowego i wymagają konsultacji lekarskiej.

Czy lekarstwa na bazie naturalnych składników są skuteczne?

To zależy. Istnieje wiele skutecznych leków na bazie naturalnych składników (w tym preparaty miłorzębu). Istnieją jednak i takie leki roślinne, którym jedynie przypisywano różne działania, a badania tego nie potwierdziły.

Podmiot odpowiedzialny

Podmiotem odpowiedzialnym jest KRKA d.d., Novo mesto, Słowenia.

Czy istnieją skuteczne metody poprawy pamięci?

W wielu przypadkach tak, ale trzeba pamiętać o tym, że są różne przyczyny zaburzeń pamięci, różne muszą więc być także postępowania terapeutyczne i stosowane leki. Dlatego poważne zaburzenia pamięci należy leczyć pod kontrola lekarza specjalisty.

Czy preparaty z miłorzębem japońskim pomogą w nauce do egzaminów?

Mogą pomóc, ale tylko wtedy, gdy u pacjenta występują zaburzenia pamięci na tle krążeniowym. Jako że dużo bardziej prawdopodobne są inne przyczyny, lepiej jest zastosować preparaty przewidziane do używania w takich okolicznościach. Należy też pamiętać, że Bilobilu forte® nie mogą stosować dzieci i kobiety w ciąży.

2. Co to jest Bilobil forte®?

Bilobil forte® to lek zawierający wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia krążenie krwi w mózgu oraz dostarcza mu tlen i glukozę. Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba) to jedna z najlepiej przebadanych roślin na świecie. Badania potwierdziły, że wpływa korzystnie na krążenie krwi i ukrwienie narządów – usprawnia cyrkulację krwi, redukuje lepkość krwi i rozszerza naczynia krwionośne. Ginkgo Biloba działa jak antyoksydanty – zapobiega niszczeniu komórek mózgowych przez wolne rodniki. Poprawia również metabolizm mózgu, ponieważ zaopatruje komórki mózgowe w tlen i glukozę.

3. Dla kogo przeznaczony jest Bilobil forte®?

Bilobil forte® to preparat dla wszystkich, którzy ze względu na wiek skarżą się na pogorszenie pamięci i zdolności do koncentracji. Pomaga również na zawroty głowy i szum w uszach, które są objawami zaburzeń krążenia mózgowego.

Odczuwasz ból podczas chodzenia? Może to być sygnał niedokrwienia naczyń krwionośnych nóg. Słabe krążenie powoduje również uczucie zimna w stopach i dłoniach. Pomocny w leczeniu tych dolegliwości jest miłorząb japoński, który skutecznie poprawia krążenie i likwiduje nieprzyjemne skutki problemów z krążeniem obwodowym.

4. Kto nie powinien stosować Bilobilu forte®?

Środka Bilobil forte® nie powinny przyjmować osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Lek nie jest polecany dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Kapsułek Bilobil Forte® nie powinny też stosować osoby, które stale przyjmują preparaty kwasu acetylosalicylowego lub środki przeciwzakrzepowe.

5. Jak stosować Bilobil forte®?

Osoby z zaburzeniami pamięci i problemami z koncentracją powinny zażywać 1 kapsułkę 2 lub 3 razy dziennie. Przy zawrotach głowy i szumach w uszach należy przyjmować 2 kapsułki na dobę, rano i wieczorem. W przypadku bólu kończyn dolnych zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek na dobę.

Kapsułkę Bilobil forte® należy popić niewielką ilością wody.

Pierwsze sygnały skuteczności leku są zauważalne po około trzech tygodniach kuracji. W przypadku, gdy objawy się nasiliły lub w przeciągu 30 dni zażywania leku nie zaobserwowano żadnych pozytywnych rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem.

Warto również skorzystać z porady lekarza lub farmaceuty, jeśli zauważymy, że lek działa zbyt mocno lub za słabo.

6. Jakie są możliwe skutki uboczne przyjmowania Bilobil forte®?

rzyjmowanie preparatu Bilobil forte® może spowodować pojawienie się działań niepożądanych, takich jak ból głowy, zaburzenia układu pokarmowego (nudności, biegunki, wymioty) oraz pojawienie się reakcji alergicznych na skórze (świąd, wysypka). Jeśli u pacjenta wystąpią skutki uboczne zażywania leku, powinien przestać przyjmować preparat i zgłosić się do lekarza lub farmaceuty.

7. Oferty aptek

Bilobil forte 80 mg - Internetowa Apteka Magiczna
Bilobil forte 80 mg - Apteka Gemini
Bilobil forte 80 mg - Apteka Fortuna
Bilobil forte 80 mg - eZiko Apteka
Bilobil forte 80 mg - Apteka Zawiszy Czarnego

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Artur Rumpel
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza