Bilobil forte® (Ginkgo bilobae folii extractum siccum)

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Wypróbuj preparat z miłorzębem japońskim, który poprawia przepływ krwi w mózgu, dostarcza tlen i substancje odżywcze mózgowi oraz zabezpiecza go przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wyciąg z tej rośliny znajduje się w składzie m.in. Bilobilu forte®.

Najczęstsze pytania

Czy Bilobil forte® mogą stosować młode osoby z zaburzeniami pamięci?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Zasadniczo preparat przeznaczony jest dla osób starszych. Osoby młode niekiedy mogą go stosować, bo również u nich zaburzenia pamięci mogą wynikać z tych samych przyczyn, co u osób starszych. Mogą jednak też mieć inne przyczyny, w tym ciężkie choroby mózgu, dlatego raczej należy skonsultować się z lekarzem, aby dobrać odpowiednie leki. Należy też pamiętać, że Bilobilu forte® nie mogą stosować dzieci i kobiety w ciąży.

Czy Bilobil forte® pomoże na częste uczucie zimnych stóp, zwłaszcza zimą?

Bilobil forte może pomóc w tych dolegliwościach, gdyż poprawia krążenie także w kończynach dolnych.

Jak długo stosować Bilobil forte®, by zauważyć efekty? Czy kurację można powtarzać?

Efekty zazwyczaj można zaobserwować po trzech tygodniach. Kuracja może trwać do 3 miesięcy. Można ją powtórzyć po kilku miesiącach przerwy.

Czy lek jest bezpieczny dla alergików?

Składniki leku nie należą do często uczulających, więc są zasadniczo bezpieczne. Niekiedy jednak mogą pojawić się alergie (w tym skórne). W takim przypadku należy odstawić lek i zasięgnąć porady lekarza.

Czy Bilobil forte® można przyjmować z innymi preparatami na koncentrację?

Można, ale w takim przypadku należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Czy przy stosowaniu Bilobilu forte® można pić alkohol?

Sporadyczne picie małych ilości alkoholu nie jest przeciwwskazane. Nie należy natomiast nadużywać alkoholu.

Czy szum w uszach jest objawem jakiejś choroby?

Sporadycznie pojawiający się szum w uszach może być fizjologiczny i związany z gwałtowną zmianą pozycji ciała, lotem samolotem, itd. Powtarzające się często szumy w uszach są zazwyczaj objawami chorób uszu lub układu nerwowego i wymagają konsultacji lekarskiej.

Czy lekarstwa na bazie naturalnych składników są skuteczne?

To zależy. Istnieje wiele skutecznych leków na bazie naturalnych składników (w tym preparaty miłorzębu). Istnieją jednak i takie leki roślinne, którym jedynie przypisywano różne działania, a badania tego nie potwierdziły.

Czy istnieją skuteczne metody poprawy pamięci?

W wielu przypadkach tak, ale trzeba pamiętać o tym, że są różne przyczyny zaburzeń pamięci, różne muszą więc być także postępowania terapeutyczne i stosowane leki. Dlatego poważne zaburzenia pamięci należy leczyć pod kontrola lekarza specjalisty.

Czy preparaty z miłorzębem japońskim pomogą w nauce do egzaminów?

Mogą pomóc, ale tylko wtedy, gdy u pacjenta występują zaburzenia pamięci na tle krążeniowym. Jako że dużo bardziej prawdopodobne są inne przyczyny, lepiej jest zastosować preparaty przewidziane do używania w takich okolicznościach. Należy też pamiętać, że Bilobilu forte® nie mogą stosować dzieci i kobiety w ciąży.

Co to jest Bilobil forte®?

Bilobil forte® to lek zawierający wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia krążenie krwi w mózgu oraz dostarcza mu tlen i glukozę. Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba) to jedna z najlepiej przebadanych roślin na świecie. Badania potwierdziły, że wpływa korzystnie na krążenie krwi i ukrwienie narządów – usprawnia cyrkulację krwi, redukuje lepkość krwi i rozszerza naczynia krwionośne. Ginkgo Biloba działa jak antyoksydanty – zapobiega niszczeniu komórek mózgowych przez wolne rodniki. Poprawia również metabolizm mózgu, ponieważ zaopatruje komórki mózgowe w tlen i glukozę.

Dla kogo przeznaczony jest Bilobil forte®?

Bilobil forte® to preparat dla wszystkich, którzy ze względu na wiek skarżą się na pogorszenie pamięci i zdolności do koncentracji. Pomaga również na zawroty głowy i szum w uszach, które są objawami zaburzeń krążenia mózgowego.

Odczuwasz ból podczas chodzenia? Może to być sygnał niedokrwienia naczyń krwionośnych nóg. Słabe krążenie powoduje również uczucie zimna w stopach i dłoniach. Pomocny w leczeniu tych dolegliwości jest miłorząb japoński, który skutecznie poprawia krążenie i likwiduje nieprzyjemne skutki problemów z krążeniem obwodowym.

Kto nie powinien stosować Bilobilu forte®?

Środka Bilobil forte® nie powinny przyjmować osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Lek nie jest polecany dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Kapsułek Bilobil Forte® nie powinny też stosować osoby, które stale przyjmują preparaty kwasu acetylosalicylowego lub środki przeciwzakrzepowe.

Jak stosować Bilobil forte®?

Osoby z zaburzeniami pamięci i problemami z koncentracją powinny zażywać 1 kapsułkę 2 lub 3 razy dziennie. Przy zawrotach głowy i szumach w uszach należy przyjmować 2 kapsułki na dobę, rano i wieczorem. W przypadku bólu kończyn dolnych zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek na dobę.

Kapsułkę Bilobil forte® należy popić niewielką ilością wody.

Pierwsze sygnały skuteczności leku są zauważalne po około trzech tygodniach kuracji. W przypadku, gdy objawy się nasiliły lub w przeciągu 30 dni zażywania leku nie zaobserwowano żadnych pozytywnych rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem.

Warto również skorzystać z porady lekarza lub farmaceuty, jeśli zauważymy, że lek działa zbyt mocno lub za słabo.

Jakie są możliwe skutki uboczne przyjmowania Bilobil forte®?

Przyjmowanie preparatu Bilobil forte® może spowodować pojawienie się działań niepożądanych, takich jak ból głowy, zaburzenia układu pokarmowego (nudności, biegunki, wymioty) oraz pojawienie się reakcji alergicznych na skórze (świąd, wysypka). Jeśli u pacjenta wystąpią skutki uboczne zażywania leku, powinien przestać przyjmować preparat i zgłosić się do lekarza lub farmaceuty.

Oferty aptek

| Bilobil forte 80 mg - Internetowa Apteka Magiczna | |:--- | | Bilobil forte 80 mg - Apteka Gemini | | Bilobil forte 80 mg - Apteka Fortuna | | Bilobil forte 80 mg - eZiko Apteka | | Bilobil forte 80 mg - Apteka Zawiszy Czarnego |

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Redakcja abcZdrowie.pl, 6 miesięcy temu

Leki

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Leki i suplementy
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Leki i suplementy
Leki i suplementy

Latopic na AZS

Latopic na AZS

Preparat Latopic łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry oraz alergii pokarmowej.

Leki i suplementy

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

Leki generyczne: czym są i dlaczego kupimy je taniej?

, nabyć jego tańszy odpowiednik. Farmaceuci mają zresztą obowiązek nam o tym powiedzieć. Niższa cena zwykle jest kusząca, zwłaszcza jeżeli niezbędne leki (...) są stosunkowo kosztowne lub jest ich dużo. Czy warto się zdecydować na zamiennik? Czym...

Leki i suplementy

Trzy popularne produkty lecznicze wycofane z aptek

Trzy popularne produkty lecznicze wycofane z aptek

Kolejne serie produktów leczniczych wycofane ze sprzedaży Wśród wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny produktów medycznych znalazły się: popularne krople do oczu dla alergików, czopki dla dzieci ułatwiające wypróżnianie się oraz Ciechociński...

Leki i suplementy

Wpływ leków na płodność człowieka

Wpływ leków na płodność człowieka

Leki obniżające płodność Czy wiesz, że niektóre leki stosowane w terapii chorób przewlekłych mogą wywierać negatywny wpływ na płodność? U kobiet (...) farmaceutyki substancjami pozbawionymi tego typu działań niepożądanych....

Leki i suplementy

Zażywasz paracetamol? Musisz to wiedzieć

Zażywasz paracetamol? Musisz to wiedzieć

złożonych, zwłaszcza w tych przeznaczonych do leczenia objawów przeziębienia i grypy. Sięgając jednocześnie po różne leki z tej grupy, licząc

Leki i suplementy

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Co warto wiedzieć o suplementach diety?

to nie leki Przede wszystkim należy pamiętać, że mimo iż wiele suplementów możemy kupić w aptece, formalnie nie są one lekami. Tak mogą być nazwane (...) kontroli, jak leki. Suplementy...

Leki i suplementy

Czy pacjenci mogą sobie poradzić? (WIDEO)

Czy pacjenci mogą sobie poradzić? (WIDEO) Odtwórz wideo

Ból, jaki towarzyszy pacjentowi po operacji należy jak najszybciej zwalczyć. Nie jest to przyjemne uczucie, a uszkodzone tkanki lub narządy mogą także wpływać negatywnie na psychikę, co znacznie pogarsza komfort życia. Objawia się to zwykle złym samopoczuciem,...