Trwa ładowanie...

Bioenergoterapia w Polsce

Bioenergoterapia to rodzaj medycyny niekonwencjonalnej, opierającej się na właściwościach energetycznych bioenergoterapeuty. Niektórzy uważają ją za sposób leczenia wszelkich dolegliwości i chorób, inni – nieustannie negują jej działanie. Skuteczność bioenergoterapii trudno jest udowodnić naukowo, dlatego wiele osób odnosi się do niej z dystansem. W Polsce jest możliwość zarejestrowania tej dziedziny jako działalności gospodarczej.

1. Na czym polega bioenergoterapia?

Bioenergoterapię określa się jako pracę z energią człowieka. Bioenergoterapeuta stymuluje energię pacjenta, nie przekazując mu przy tym swojej energii. Polega to na odblokowaniu kanałów energetycznych w organizmie człowieka, co umożliwia powrót do homeostazy i samozwalczanie chorób. Medycyna niekonwencjonalna polega na badaniu zaburzeń energetycznych w polu bioplazmatycznym – zwanym aurą, za pomocą strumieni energii. Wszystkie dolegliwości i choroby somatyczne oraz psychiczne aura ludzka odzwierciedla, a bioenergoterapeuta ma za zadanie zlokalizować zaburzenia i usunąć blokady energetyczne. Takie działanie ma sprawić, że chory odzyska zdrowie.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Istnieje wiele prób zdefiniowania fenomenu bioenergoterapii. Większość osób uważa, że skuteczność bioenergoterapii zależy od podejścia człowieka i jego dążenia do zachowania równowagi organizmu. Popyt na usługi paramedyczne jest duży, ponieważ nie wszyscy ludzie wierzą w moc medycyny konwencjonalnej. Ponadto takim osobom zależy na czasie, boją się procedur diagnostycznych i leczniczych oraz kierują się potrzebą nowości. Do bioenergoterapeuty w Polsce chodzą osoby, którym brak wiary w wyleczenie przewlekłych chorób poprzez środki farmakologiczne.

2. Bioenergoterapeuci w Polsce

W Polsce istnieją dwie grupy zawodowe bioenergoterapeutów skupione wokół Cechu Rzemiosł Różnych i Zakładów Doskonalenia Zawodowego. Bioenergoterapeuci zrzeszeni są w Polskim Stowarzyszeniu Bioenergoterapeutów „BIOPOL”. Część bioenergoterapeutów oddziałuje na rzecz własnej energii. Niektórzy stosują metodę taranu energetycznego stworzonego z energii swoich klientów.

Najlepszą metodą wyboru dobrego terapeuty jest wywiad środowiskowy. Warto zwrócić uwagę na to, czy dana osoba ma tytuł zawodowy, państwowy lub nadany przez organizacje samorządowe naturoterapeutów. Można sprawdzić, czy dana osoba ma mistrza, czy czeladnika w tej dziedzinie. Ponadto, istnieją listy specjalistów rekomendowane przez organizacje zawodowe, np. rejestr rzemieślników bioenergoterapeutów utworzony przez Związek Rzemiosła Polskiego.

Według lekarzy, chorzy często chodzą do bioenergoterapeutów, zapominając tym samym o wizytach u lekarzy. Jeśli przez dłuższy czas medycyna niekonwencjonalna nie pomaga, zwracają się ze swoją chorobą do specjalisty, a wtedy często jest już za późno. Współczesna nauka nie stwierdza istnienia bioenergii i biopól. Bioenergoterapia niesie zagrożenie w postaci zaniechania leczenia konwencjonalnego przewlekłych dolegliwości.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Bioenergoterapia w Polsce
Bioenergoterapia w Polsce
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza