Trwa ładowanie...

Jak często kochają się Europejczycy? Sprawdzamy, kto najczęściej uprawia seks

Brytyjska strona internetowa, która zajmuje się internetową bukmacherką, postanowiła zgromadzić dane dotyczące tego, jak często Europejczycy uprawiają seks. Choć badanie miało charakter deklaratywny, to i tak wyniki robią spore wrażenie.

Zobacz film: "Oni przyznali się do odmiennej orientacji seksualnej"

1. Brytyjczycy kochają się najczęściej

Ankieta została przeprowadzona na grupie 2729 respondentów z 11 państw starego kontynentu. Co ważne, musieli oni być w stałych związkach. Badacze zapytali Europejczyków o szczegóły związane z ich życiem seksualnym. Okazało się, że pod względem ilości zbliżeń rekordzistami są Brytyjczycy. Według ich deklaracji kochają się 12 razy w miesiącu. Na drugim miejscu znaleźli się Niemcy - 11 zbliżeń w miesiącu – natomiast na trzecim Belgowie i Holendrzy (po 9). Pełna klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • Wielka Brytania – 12 zbliżeń w miesiącu

  • Niemcy – 11

  • Belgia, Holandia – 9

  • Rumunia, Portugalia – 8

  • Austria, Słowacja – 7

  • Włochy, Hiszpania – 4

  • Francja – 2

Zaskakujące wydaje się tak niskie usytuowanie w tabeli krajów kojarzonych raczej ze swobodą seksualną, jak Włochy, Hiszpania i Francja.

2. Seks rano, czy wieczorem?

W trakcie badania pochylono się również nad tym, jak długo trwa przeciętny stosunek w kraju, w którym seks uprawia się w związkach najczęściej. Okazuje się, że przeciętne zbliżenie na Wyspach Brytyjskich trwa 19 minut.

Zadziwiająco słabo w badaniu wypadły narody południa Europy (Pexels)
Zadziwiająco słabo w badaniu wypadły narody południa Europy (Pexels)

Europa wydaje się podzielona pod względem tego, czy seks lepiej uprawiać rano czy wieczorem. 27 proc. respondentów wskazało, że wolą, gdy do zbliżenia dochodzi rano. Ich zdaniem pomaga im się to obudzić. Często są również zbyt zmęczeni wieczorem. 21 proc. z kolei uważa, że lepszą porą na seks jest wieczór. Dla 52 proc. respondentów nie ma to znaczenia, czy do zbliżenia dochodzi w trakcie dnia.

3. Jak często kochają się Polacy?

Choć badanie przeprowadzone na wybranych europejskich krajach nie uwzględniły Polski, to w zeszłym roku agencja badawcza SW Research przeprowadziła nad Wisłą podobne badanie. Okazało się, że przeciętnie w polskich związkach seks uprawia się 8 razy w miesiącu. Oznaczałoby to, że plasujemy się w czołówce krajów starego kontynentu pod tym względem. Może to być dużym zaskoczeniem, ze względu na to, że wydajemy się być dość powściągliwym narodem.

Co ciekawe, coraz częściej Polacy uprawiają seks w przedziale wiekowym 50-60 lat. Kolejnym wskaźnikiem, który wskazuje na wzrost satysfakcji z pożycia seksualnego w kraju, jest stan oceny zbliżeń. Aż 11 proc. Polaków ocenia swoje życie seksualne jako wspaniałe.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.