Trwa ładowanie...

Choroby, które nasilają się zimą (WIDEO)

Zobacz film: "Choroby, które nasilają się zimą"

W zimie nasz organizm może być osłabiony i wiąże się to np. z częstymi przeziębieniami. Warto wiedzieć, że w tym okresie nasilają się również objawy różnych dolegliwości.

Wiąże się z to głównie z warunkami atmosferycznymi, które mają wpływ na organizm. Jakie choroby w większym stopniu nasilają się w zimie?

iele dolegliwości nasila swoje objawy w porze zimowej. Dlaczego tak się dzieje? Zawał serca. Zimą notuje się więcej przypadków zawału serca, twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Lund.

Przeanalizowali w sumie ponad 280 tysięcy przypadków zawału serca w Szwecji. Ustalili, że w czasie ujemnych temperatur rejestruje się średnio o cztery przypadki zawału serca więcej niż w okresie , gdy temperatura jest wyższa niż dziesięć stopni Celsjusza.

Bóle stawów Badania opublikowane w Clinical Journal of Pain mówią, że bóle stawów nasilają się w porze zimowej. W zimie mamy znacznie mniej słonecznych chwil, a słońce to najlepsze naturalne źródło witaminy D.

Mniej witaminy D zwiększa stan zapalny, a to z kolei potęguje ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów. Zapalenie pęcherza, na dolegliwości pęcherza w zimie narażone są szczególnie kobiety.

Ich cewka moczowa jest znacznie krótsza niż mężczyzny. Dlatego bakterie mają do przebycia mniejszy dystans.

Najczęściej infekcje pojawiają się w okresie zimowym, dlatego tak ważne jest, aby ciepło się ubierać i ochraniać nerki i drogi moczowe. W zimie zaostrzają się dolegliwości związane z atopowym zapaleniem skóry (AZS).

Skóra jest bardziej narażona na nagłe zmiany temperatury. W pomieszczeniach powietrze jest gorące i suche, na zewnątrz z kolei powietrze jest zimne i często wilgotne, co sprzyja problemom skórnym.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza