Trwa ładowanie...

Ciąża, która zdarza się raz na 700 tys. przypadków. Po raz drugi będzie mamą i po raz drugi urodzi bliźniaki

Kelsey Husler ma 24 lata. Samotnie wychowuje bliźnięta. Obecnie jest ponownie w ciąży. Jak się okazało... to znowu bliźnięta! Prawdopodobieństwo dwóch kolejnych ciąż mnogich poczętych naturalnie zdarza się statystycznie raz na 700 tysięcy przypadków.

1. Ciąża bliźniacza po raz drugi

Kelsey mieszka w Moorhead, w Minnesocie. Jest samotną matką.

Gdy w lutym tego roku Kelsey dowiedziała się, że znowu jest w ciąży była zaskoczona. Tym większe było jej zdziwienie, gdy okazało się, że to znowu będą bliźnięta.

Zobacz film: "Soki ekologiczne"

Jej córka i syn mają 3 lata, urodzili się w listopadzie 2014 roku. Wkrótce poznają swoje siostry. Chłopczyk o imieniu Braxton i jego siostra Auvianna są niesamowicie podekscytowani i niecierpliwie czekają na rodzeństwo, które już za niespełna miesiąc pojawi się na świecie.

Zobacz też: Chciała mieć syna – jest w ciąży z pięcioraczkami

Kelsey czeka na kolejne bliźnięta
Kelsey czeka na kolejne bliźnięta (www.facebook.com/kelsey.husler)

2. Nie wszyscy są zadowoleni

W międzyczasie Kelsey wiązała się z różnymi partnerami, jednak teraz znów jest sama. W tej sytuacji wiele osób, jak przyznaje Kelsey, jest zszokowana i krytyczna wobec młodej samotnej matki, która już wkrótce będzie mieć czwórkę dzieci.

Kelsey wyznała, że nawet jej mama się zdenerwowała nowiną o kolejnych wnukach.

Młoda mama przyznaje, że dawniej planowała mieć dwoje dzieci. Jednak życie ułożyło się tak, że choć dwukrotnie zachodziła w ciążę, dzieci będzie czworo.

Zobacz też: Komputery cyklu jako metody planowania ciąży

3. Trudniejsza ciąża, spokojniejsza mama

Za pierwszym razem, jak przyznaje Kelsey, wiadomość o ciąży mnogiej bardzo ją zestresowała. Za drugim razem mama czuła się spokojniejsza i optymistycznie podeszła do zmiany w życiu.

W rodzinie Kelsey nie było dotychczas bliźniąt, jednak można się ich spodziewać w przyszłości u dzieci i wnuków Kelsey, ponieważ skłonność do rodzenia wieloraczków może być dziedziczona.

Zobacz też: Bliźnięta żyją dłużej - dowodzą naukowcy

Starsze dzieci obiecują pomoc przy młodszym rodzeństwie
Starsze dzieci obiecują pomoc przy młodszym rodzeństwie (www.facebook.com/kelsey.husler)

4. Gracelyn i Kannadie

Pierwsza ciąża przebiegała bez komplikacji, w drugiej młoda mama czuje się gorzej. Gdy Braxton i Auvianna mieli przyjść na świat, ciążę udało się utrzymać do 37 + 3 tc. Teraz poród jest planowany na 19 września. Kelsey przyznaje, że już nie może się doczekać, ponieważ ciążowe wymioty były tak uciążliwe, że doprowadziły do odwodnienia.

Mimo dolegliwości ciążowych, jak silne mdłości i bóle kręgosłupa, Kelsey jest szczęśliwa. Starsze dzieci obiecują pomoc w opiece nad rodzeństwem. Braxton deklaruje wparcie nawet podczas przewijania.

Dziewczynki, które wkrótce przyjdą na świat, będą nosić imiona Gracelyn Kay i Kennadie Faith.

Zobacz też: Rozwój wcześniaka

5. Większe szanse na ciąże mnogie

Lekarze prowadzący ciążę Kelsey mówią, że zdarzały im się już przypadki ciąż mnogich po kolei, ale zwykle dotyczy to osób, które wcześniej miewały też pojedyncze ciąże.

Ciąże mnogie bywają również efektem kuracji hormonalnych prowadzących do hiperowulacji lub zabiegów in vitro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza